Kousání nehtů psycholog nebo kineziologie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 24.02.18 21:31
Kousání nehtů psycholog nebo kineziologie?

Přeji hezký večer,
chtěla bych se zeptat zda tady někdo má zkušenosti s cilenym odbouranim zlozvyku kousání nehtů. Moje 7leta holka si začala kousat nehty cca je to půl roku. Je mi jasné že je to neuroza a ne že se zrovna nudi nebo tak něco… Ale co jsem se chtěla zeptat… je lepší psycholog a nebo kineziologie?
Díky moc za zkušenosti.

Reakce:

nostress
Extra třída :D 13567 příspěvků 24.02.18 21:39
@longed-for-dream píše:
Přeji hezký večer,
chtěla bych se zeptat zda tady někdo má zkušenosti s cilenym odbouranim zlozvyku kousání nehtů. Moje 7leta holka si začala kousat nehty cca je to půl roku. Je mi jasné že je to neuroza a ne že se zrovna nudi nebo tak něco… Ale co jsem se chtěla zeptat… je lepší psycholog a nebo kineziologie?
Díky moc za zkušenosti.

Zkusila bych psychologa.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 24.02.18 21:41

Zkusila bych akupunkturu, teda pokud to provadej i detem.ja akupunkturou (ve FN Hradec Kralove) lecila neco uplne jineho a mimo jine to za vedlejsi ucinek melo, ze jsem si diky tomu po 30 letech prestala kousat nehty. kamaradka to resila umelymi nehty, ale to nepripada u ditete v uvahu.

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 24.02.18 21:45

Ja delala to same. Kousala jsem co to slo a preslo to uplne samo. Jinak muzete nalakovat nehty bezbarvym lakem (nebude ji to chutnat).

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 24.02.18 21:51

Kousala jsem si nehty od mala, časem mě to přešlo samo. A to naši zkoušeli i nějaký ten lak proti kousání.

axelina
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 3 inzeráty 24.02.18 21:53

@longed-for-dream Ahoj držím palce…mě je 38 a nehty si koušu dodnes dokrve…:-/ vyzkoušela jsem všechno a nepomohlo nic. Nehty mám ted gelové ale i ty si koušu - je to teda dřina :-) ale okousat to jde taky… 8o ale moje sestra si je kousala taky a v 15 přestala takže naděje je - já jsem asi ztracený případ

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 24.02.18 22:05

Syn je ADHD, jednu dobu okusoval kde co, teď teda kouše nehty.. Asi 14 dní používáme vodicku od Urgo a celkem to funguje.. Ještě se mi osvědčilo dát mu „kousátko“, to taky celkem uvítal.. A jinak nevím, jestli psycholog pomůže, zkusit to ale můžete..

Létavice1992
Kecalka 104 příspěvků 24.02.18 22:13

No spíš bych se zajímala, jak ten zlozvyk odstranit přirozeně a společně s dcerou najít důvod, proč si je kouše a ne ji hned hnát k psychologovi. Pokud je to neuróza, tak příčina může být třeba napjatá atmosféra doma. Nemáš nějaké problémy, které dcera může vycítit, aniž by jsi si to uvědomovala? Nejlepší je si sednout a probrat, co jí trápí.

bylinka
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 24.02.18 22:18

U nas pomohla kinezka, syn si nehty okusoval po nastupu do skolky, tedy ne hned, asi za pul roku a za mesic po kinezce si je okusovat prestal. Az me udivilo, jak to bylo rychle

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 24.02.18 22:22
@Létavice1992 píše:
No spíš bych se zajímala, jak ten zlozvyk odstranit přirozeně a společně s dcerou najít důvod, proč si je kouše a ne ji hned hnát k psychologovi. Pokud je to neuróza, tak příčina může být třeba napjatá atmosféra doma. Nemáš nějaké problémy, které dcera může vycítit, aniž by jsi si to uvědomovala? Nejlepší je si sednout a probrat, co jí trápí.

Podle meho to vzeslo z napjateho domácího prostředí (teď se s manželem rozvadime). Nechci aby si kousala nehty, ptala jsem se ji co ji schází atd ale nic nevi, nedokaze mi odpovědět. Tak mě napadlo právě to co říkám v uvodnim příspěvků. Tak rada bych ji pomohla…

Létavice1992
Kecalka 104 příspěvků 24.02.18 23:02
@longed-for-dream píše:
Podle meho to vzeslo z napjateho domácího prostředí (teď se s manželem rozvadime). Nechci aby si kousala nehty, ptala jsem se ji co ji schází atd ale nic nevi, nedokaze mi odpovědět. Tak mě napadlo právě to co říkám v uvodnim příspěvků. Tak rada bych ji pomohla…

Já si jako dítě kousala nehty také a příčinou byl napjatý vztah mezi mnou a mámou. Časem to však odešlo samo. Také jsem si ani neuvědomovala, že to dělám. Okousané nehty jsou malé zlo. Jak už jsem psala, časem to odezní samo, chce to jenom trpělivost.

Verun83
Echt Kelišová 8839 příspěvků 33 inzerátů 25.02.18 05:13

Taky jsem si jedsn cas jako holka kousala nehty. Casem me to preslo.
Dcera, budou ji 3r, si je kousala taky. Ale uz to neni tak caste, tak snad ji to prejde uplne

Ejmiiinka
Kecalka 107 příspěvků 29.05.18 14:05

@bylinka
Dobrý den, mohla bych do zprávy více info? Máme teť úplně stejný problém jako vy. Syn 3 roky si asi po půl roce co začal chodit do školky začal kousat nehty, a né málo. Dela to ve školce nebo občas večer v posteli než usne. Tet byl kvuli nemoci tyden doma a nehty zacali dorustat, dnes přišel ze skolky a 3 nehty okousané:-(. Hořký lak jsme zkoušeli, tresty jako zakaz sladkosti, atd jsme zkoušeli. Nevím co s ním. Rada bych se o tom dozvěděla něco víc, děkuji Vám :kytka:

axelina
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 3 inzeráty 29.05.18 21:11

@longed-for-dream já ti řeknu zkušenost mojí…:-) je mi 38 a nehty si koušu od 4 let :-) je to z nervozity to zcela jiste… za ty roky jsem vypozorovala že když jsme na dovolený nebo když je na dovolený moje máma a nevolá mi tak si je nekoušu :-) ale jakmile mi začne volat a ukolovat a vyčítat proč nevolam atd tak si je během chvíle ohryžu do krve. posledníh 10 let to řeším umělýma. ty sice jsem schopna okousat taky ale trvá to dele takže ukousnu třeba jen jeden dva a ne všechny

axelina
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 3 inzeráty 29.05.18 21:14

@Létavice1992 ahoj zaujalo mě co píšeš..já si nehty koušu doted (je mi 38) a právě jsem před par lety došla take k zaveru že si je jsem schopna nekousat ale jen když nejsem v kontaktu s mámou. což je jen když jsme na dovolený nebo když ona je na dovolený. zajímavý.. muj tata si je kouše take doted (64 let mu je)…asi to má taky z mámy myslím…ona furt komanduje, je negativní, neumí pochválit moc…spíše jen upozirnuje na chyby, vady a na všechno co se muže stat atd

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >