Kousek ořechu v díře po čerstvě vytrženém zubu

Kobea
7.10.15 20:03

Kousek ořechu v díře po čerstvě vytrženém zubu

Můj desetiletý syn byl dnes na vytržení zubu, jedná se o dolní čtyřku. Snědl ořech a kousek mu zůstal v ráně. Zkoušela jsem ho vyndat, ale bohužel zajel víc do hloubky.
Potřebuji vědět, jestli mu hrozí nějaký problém (že by ořech zarostl v ráně a zanítil se)?
Mám to nechat být, nebo mám jít ráno k znovu k zubařce, aby mu to vyndala? Kartáčkem to asi nevyndáme.
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1442
7.10.15 20:08

A nezkouseli jste to vyplachnout strikackou? Ja jem 14 dni po extrakci a bez salveje a strikacky se neobejdu. Musim si ranu po kazdem jidle vyplachovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
7.10.15 20:08

A co zkusit vypláchnout?

• Nahlásit
  • Citovat
18380
7.10.15 20:20

Do strikacky vodu a proudem vyplachnout nebo pinzetou vytahnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bebuu
7.10.15 20:25

Ja spis nepochopim kdo da diteti s cerstve vytrzenym zubem orech :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Kobea
7.10.15 20:26

@Bebuu Vzal si ho sám. Když jsem ho zarazila, už bylo hotovo. Měl jen jeden :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.10.15 20:26

Jestli nepůjde vypláchnout nebo tou pinzetou opatrně, tak určitě k zubařce, aby to vyčistila.

• Citovat
  • Upravit
Kobea
7.10.15 20:27

Stříkačku jsem našla a teď chladím šalvěj.
Tak snad se mi to podaří.

• Nahlásit
  • Citovat
23860
7.10.15 20:36

JJ, co radí holky, vypláchnout, případně zítra k zubaři. Tvl já měla díru po osmičce a než zarostla, tak jsem snad 3 tejdny vyplachovala furt nějaký jídlo :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6414
7.10.15 20:36

At si to proklokta vodou zprudka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3053
7.10.15 20:39

Pokud se to nepodaří vytáhnout do zítřka, tak zítra hned k zubaři. Rozhodně nedoporučuji to jakkoli odkládat, zvlášť, když po vašem zásahu ten kus zajel ještě hlouběji. Příště doporučuji nezasahovat a rovnou přejít na výplach, tak je větší šance, že se ten kousek ořechu dostane ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
7.10.15 20:43

Holky, je to venku, díky :hug:. Stačil jeden pokus :roll:.
Jemu právě posledně takhle zůstal kousek těstoviny, ale ta se dala odstrčit párátkem. Tak jsem to zkusila i na ten ořech a neuspěla. Ale ten kousek je venku a já už příště budu vědět, co před ním schovat a jak to vypláchnout.
Ještě jednou děkuju :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
3053
7.10.15 20:46

No tak hlavně že to pomohlo :)

a synovi je 10, takže by měl dostat instrukce, co jíst a nejíst a možná bych ho i postrašila tím, co se mohlo stát (zánět v dásni je fakt chuťovka, oproti tomu je vrtání zubu celkem sranda)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6768
7.10.15 20:47

@Kobea Tak aspoň že tak. Ale po pravdě, ta představa vaší situace mě celkem rozesmála :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
7.10.15 20:58

@Modesta Dopoledne říkal, že by chtěl k svačině buráky. Tak jsem mu řekla, že by nejmíň dva dny neměl jíst ořechy.
Vzal si normální ořech, měla jsem je čerstvě nasbírané. Než mi seplo, co dělá, tak ho měl v sobě :oops:. No, hlavně, že to má venku.

Příspěvek upraven 07.10.15 v 21:04

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama