Kousky v příkrmech a zvracení

122
26.2.20 23:38

Kousky v příkrmech a zvracení

Hezký večer, mám otázku. Jak to děláte s příkrmy né uplně rozmixovanými na kaši? Malé jsem donedávna dávala jen takové ty umixované úplně hladké příkrmy. Tenhle týden jsem jí párkrát dala příkrmy, kde byly i malé drobounké, né úplně rozmixované kousíčky… A pokaždý se po tom pozvracela…Nevim, jestli to je tím, že se jí třeba ten kousek zasekne někde v krku nebo na mandlích a šimrá jí to tam ale pokaždý se mi prostě pozvracela a já nevim co s tim. Jak jí jako mám naučit na větší kousíčky? Nemůže jíst pořád jen ty kašovitý příkrmy… děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57601
26.2.20 23:40

@VeruneckaSOS kolik ji je? Třeba ještě není zralá na to, aby zvládla kousky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
26.2.20 23:41

@martina.se končí 9tý měsíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57601
26.2.20 23:48

@VeruneckaSOS :think: už by mohla, ale některým dětem to nejde.. Zkusila bych pár dní zase mixovat.. A pak nový pokus.. Plus na zuzlani krupky, banán atd. Jednou na to přijde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
27.2.20 00:15

@martina.se Právě si taky říkám, že už by kousíčky jíst mohla… Na příkrmech je už dost dlouho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
27.2.20 05:51

U nás to samé. Dávám křupky a banán, ale na příkrmy s kousky se vůbec netváří. Okolo 9. měsíce je také zvracela, teď už ho “jen” nesní. Takže ji nenutím, občas zkusím, snad k tomu dozraje sama :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19566
27.2.20 06:30
@VeruneckaSOS píše:
@martina.se končí 9tý měsíc…

Detem jsem varila a starsi zvladak mackane vidlickou az pred rokem, mladsi mi v tomhle veku prakticky nejedla nic, krome mlika.
Takze bych s kliden mesic nebo dva jeste mixovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19566
27.2.20 06:32
@VeruneckaSOS píše:
@martina.se Právě si taky říkám, že už by kousíčky jíst mohla… Na příkrmech je už dost dlouho…

To neni o tom, jak dlouho uz na nich je, ale o vyzralosti a ochote ditete poradit si s kousky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12303
27.2.20 06:38

Nehrotila bych to, vypadá to, že není na kousky zralá.
Moje dcera měla kousky až po roce a ji normálně.
Taky se může stát, že ji tím pak jídlo zprotivis.
Pomackat vidličkou jsi zkoušela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11809
27.2.20 06:47

Začala bych mačkat vidličkou a postupně ubírala na hladkosti. já mačkala vidličkou od začátku příkrmů a syn se nikdy nedusil, ted už stačí trochu pokrájet a je to a to má 7 měsíců, mohlo by to pomoct. I mačkené vidličkou má jinou strukturu než mixované.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3386
27.2.20 07:02

Konec 9.m bych to vůbec nehrotila. Mi se dcera dávila ještě v roce kousky, muselo to být do hladka. A pak najednou z týdne na týden… Kuskus jsem pak dávala do rozmixovaného. Zkoušej občas trošku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9587
27.2.20 07:10
@Veru1987 píše:
Konec 9.m bych to vůbec nehrotila. Mi se dcera dávila ještě v roce kousky, muselo to být do hladka. A pak najednou z týdne na týden… Kuskus jsem pak dávala do rozmixovaného. Zkoušej občas trošku.

Já musela holce mixovat snad do 15 měsíců, do té doby i rohlík jen žužlala a pak vyplivla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3386
27.2.20 07:23
@ivašot. píše:
Já musela holce mixovat snad do 15 měsíců, do té doby i rohlík jen žužlala a pak vyplivla.

Mi dokonce jedla jinak okurky, křupky, rohlík… ale v jídle to muselo být do hladka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5883
27.2.20 07:41
@Veru1987 píše:
Mi dokonce jedla jinak okurky, křupky, rohlík… ale v jídle to muselo být do hladka.

Presne tak u nas. Dcera rohlik, krupky, ovoce - s tim se popasovala v klidu, ale prikrmy jen mixovane.

@VeruneckaSOS zkousela jsem jako ty obcas nemixovat, nadavovalo se ji, ona to nesnedla vubec. A pak ze dne na den uplne v klidu, ale bylo ji cca tak 14m. Pokud zvraci, nedavala bych, nekterym detem to trva ;) a je to fuk ne? Dcerated ji uz v pohode velke kousky a mela rok a pul, sama ji vidlickou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15350
27.2.20 07:46

Nedávala sem úplně hladké nikdy, pak sem dávala krajíc chleba nebo rohlík, krupky, kousky ovoce, do ručičky aby si sám ukusoval. Taky mám 9 měsíčního a nemixuju už nic, ji normálně jako my, včera měl třeba kostičky masa a těstoviny v rajčatové omáčce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama