Kousla jiné dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
chcimimi1
Kecalka 359 příspěvků 08.10.14 20:29
kousla jine dite

Dobry den maminky, jdu si pro radu.
Ma dcera 17.m dnes v herne kousla jinou holcicku (mela hracku, kterou zrovna hned nutne potrebovala, i kdyz tam byly dalsi tri volne).
Jak se v takovehle situaci zachovat? Mala je pekny cislo, provokuje vecne pejsky, honi je placackou, kocku taha za ocas apod. I presto, ze ji stale dokola opakuji, ze se to nedela, tak to dela porad… ale to kousnuti. Vim, ze je to male ditko a kdyz si neco usmysli, potrebuje to ted hned, ale jak tomuto zabranit nebo predejit? Kdyz ji neco zakazu, nebo neni podle ni, tak se vzteka. Zatim este neni ve fazi, ze kope a mlati sebou, ale umi to a me taky obcas majzne. Co s tim? Dekuji za rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 34973 příspěvků 08.10.14 20:32

@chcimimi1 tak pokud kluk trápil zvířata (zatahání za ocas), tak jsem mu to vysvětlila plácnutím přes zadek a k tomu důrazné vysvětlení, že se to nedělá.
V herničce taky jednou kousnul kamaráda. Okamžitě dostal na zadek a chvíli si tam nesměl jít hrát. Sice řval, ale pochopil.

Aries6
Generální žvanilka 22135 příspěvků 3 inzeráty 08.10.14 20:33

Nebude to univerzální rada, prootže každé dítě je jiné a dost lidí mě za to tady odsoudí, ale kdybych ji chytla příště při jakémkoliv podobném chování, oplatila bych jí to - tzn. kousla bych ji taky. Na naši starší to zabíralo, na mladší ještě nevím. Plus samozřejmě důrazné vysvětlení toho, že se to nedělá.

pikola
Generální žvanilka 20125 příspěvků 08.10.14 20:34

Moje rocni taky kousla kamosky malou, kdyz se nastve tak se ohani do koho by se zakousla, obcas se zakousne treba do madla kocarku :mrgreen:

Chaarlynecka
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 08.10.14 20:34

@lucenka Souhlasím, taky bych plácla po ručičce nebo dala na zadek a odebrala z herničky.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8729 příspěvků 08.10.14 20:37

Děti se navzájem hodně hryžou. Byla jsem svědkem, kdy mě chlapeček ve školce neposlouchal, holčička, která se vždy chtěla moc zavděčit p. učitelce to vyřešila po svém - kousla ho do tváře. Kousanec podlitý krvý, okamžitě modrý a co teď? Ona plakala, že chtěla p. učitelce pomoct a že chlapeček neposlouchal a on plakal, protože ho to bolelo…
Hold přišla na řadu domluva, rozprava a když jsem to říkala rodičům - od chlapečka: Jéééžišimarja, zlá holčička… - od holčičky: Miláčku, ale to musíš chlapečkovi říct a ne kousat. Ale jsi hodná, že jsi p. učitelce chtěla pomoci… :nevim:

zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 08.10.14 20:39

Jsem pro to rázně říct co ano a co ne a odnést z herny, nejsem zastáncem toho ukázat dítěti, že kousat či jinak ubližovat nesmí tím, že mu sama ublížím :nevim:

nozu
Extra třída :D 12207 příspěvků 08.10.14 20:42

Resila jsem kousani u starsi pomerne dlouho. Nezabiralo na ni nic, ani kousnuti na oplatku. Nakonec jediny valny vysledek mela kombinace toho, ze dostala vyhubovano, musela se jit omluvit a hlavne trosku vyspela a rozmluvila se. Pak uz nemela potrebu ventilovat emoce fyzicky.
a predchazet tomu muzes pouze tak, ze budes nonstop u ditete, budes predvidat jeho reakce a branit mu kousat.

nozu
Extra třída :D 12207 příspěvků 08.10.14 20:45

@chs.jasmin teda ty reakce me pobavily… ja mela prvni dite kousajici a druhe, co bylo kousano. Takze to znam z obou stran.

Aries6
Generální žvanilka 22135 příspěvků 3 inzeráty 08.10.14 20:46
@nozu píše:
Resila jsem kousani u starsi pomerne dlouho. Nezabiralo na ni nic, ani kousnuti na oplatku. Nakonec jediny valny vysledek mela kombinace toho, ze dostala vyhubovano, musela se jit omluvit a hlavne trosku vyspela a rozmluvila se. Pak uz nemela potrebu ventilovat emoce fyzicky.
a predchazet tomu muzes pouze tak, ze budes nonstop u ditete, budes predvidat jeho reakce a branit mu kousat.

Tohle je hodně zásadní…

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 08.10.14 20:52

@avm3 odsoudí nás dvě. kluk měl taky kousací období. tak jsem ho kousnula taky. Jen tak aby poznal že to bolí. Pak už byl klid. Známá má doma kluka (5) a domlouvá a vysvětluje a je z něho nezvladatelný dítě. Když se vzteká, tak ji záměrně praští, nebo i kousne a ještě z toho má srandu. A zase vysvětluje a vysvětluje a nikam to nevede.

Aries6
Generální žvanilka 22135 příspěvků 3 inzeráty 08.10.14 20:57

@Spokojení Jak jsem psala, je to hlavně o dítěti a každá matka musí zjistit, co na to jeho zabírá. Ale v 17 měsících na domluvu taky moc nevěřím. Znám takové dítě, ale je to 1 z tak 50 :think:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 08.10.14 21:01

Pokud se to stalo poprvé, nehrotila bych to. jen bych řekla důrazné ne, a že to druhé dítko to bolí, plácání, nebo odchod z herničky mi přijde napoprvý nepřiměřený. pokud doteď nikoho nekousla, tak jak má vědět, že se to nedělá :nevim: pokud to udělá příště, odvedla bych ji na pár minut mimo dění, aby si nemohla hrát, při dalším opakování bych odešla definifivně

Akras2
Ukecaná baba ;) 2296 příspěvků 08.10.14 21:02

Starší kousla jednou - mě. Zahryzla se mi do ruky. Přiznám se že moje druhá ruka byla v tu chvíli rychlejší než hlava takže jí jedna přiletěla (ještě ve chvíli kdy mi visela na ruce). A od té doby nikoho nekousla. Takže za mě - klidně plácnout, nedat hračku a vysvětlit že tohle teda ne.

Ladie
Závislačka 4656 příspěvků 08.10.14 21:11
@Akras2 píše:
Starší kousla jednou - mě. Zahryzla se mi do ruky. Přiznám se že moje druhá ruka byla v tu chvíli rychlejší než hlava takže jí jedna přiletěla (ještě ve chvíli kdy mi visela na ruce).

Ha, u nás to bylo jako přes kopírák.

@chcimimi1 když se to stalo poprvé, tak bych to zase tak nehrotila. Ano, vynadala bych, vysvětlila, kdyby byla dál v herně agresivní, tak bych ji odvedla pryč. Syn kousal hlavně, když už byl unavený. Jak začal být agresivní, tak jsme mazali domů.

Já spíš nechápu, že ji necháš provokovat zvířata. Tohle je mnohem mnohem nebezpečnější, než spoluhrající si děti v herně.
Náš malý taky pořád otravoval naši kočku. Já už toho měla dost, kočka taky, tak jsem ji nechala (samo že pod dozorem), ať si to moje „kotě“ srovná. Tak ho pořádně profackovala (se zataženýma drápkama), při příštím náletu malého ho lehce škrábla jedním drápkem (druhý den po škrábanci ani památka) a od té doby je klid.
 T

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Dominik Hašek pro Expres: Šikanovali mě, ale i já sám jsem dělal to stejné

Bývalá hokejová legenda, Dominik Hašek (54) od útlého věku žil jenom hokejem.... číst dále >

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >