Kousnutí hmyzem - příznak boreliózy?

121
3.8.15 22:39

Kousnutí hmyzem - příznak boreliózy?

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat na Váš názor. Před 18 dny mě do nohy (nad patou) něco kouslo. Ale nevím co. :D Každopádně druhý den jsem tam měla divný flek, který se poté hodně zvětšil, byla to taková napuchlá červená boule, na dotek bolestivá, teplá, vytekl z ní i hnis. Cca po týdnu vcelku vymizela. Ale před 4 dny se mi jakoby kolem té vymizelé boule udělalo „kolo“ - červené a hlavně, když chodím, strašně svědí. Tak to už jsem si řekla, že si radši zajdu k doktorce. Ta mi dneska předepsala nějakou mast, a že mám další týden přijít na kontrolu. Jinak že testy na boreliozu dělat nemůže, protože by se to zatím ještě asi nepoznalo, testy se dělají až tak měsíc po kousnutí. Myslíte (i podle fotek), že by se o boreliozu jednat mohlo? (Flek je na fotkách docela světlý, jinak je to opravdu dost červené - boule je první stádium, to ohraničení druhéú. Nechci znít jako nějaký hypochondr, ale v dnešní době chvílema doktorům „nevěřím“. Nebo je nechápu. Jsem docela ráda, že jsem přišla alespoň s tím flekem, protože kdyby se u mě jednou nedejbože příznaky boreliozy projevily, tak už vidím, jak by ze mě doktorka udělala blbku, že je to určitě jen chřipka. :D I když to třeba do týdne zmizí, tak si za odběrem krve stát budu, protože člověk nikdy neví. Aspoň pak budu v klidu. :)

Tak děkuji za Vaše názory a hezký den. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38140
3.8.15 22:46

Sice to neni az tak ohranicene, ale to by klidne borelioza byt mohla a ac nejsem moc zastance antibiotik, tak bych mazala k dr. opet a klidne si je i vydupala, byt treba zbytecne, ale borelioza je svinstvo a cim driv se resi, tim lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
3.8.15 22:50

@jane-e No právě. Jako mám hodně často štípance od komárů atd., ale nikdy jsem nic takového neměla. Už ta boule pro mě byla zvláštní, ale když zmizela, tak jsem si řekla, že je to možná alergická reakce. Jenže pak se objevilo to ohraničení. :D Jako na kontrolu jsem objednaná další pondělí, takže prostě i kdyby to zmizlo a řekla mi, že to je dobrý a nazdar :D, tak řeknu, že ty testy chci tak či tak, že. Nebo určo atb, i když je taky moc nemusím. Člověk pak aspoň ví, na čem je, ne, že se s tím nic dělat nebude a za pár měsíců mě doženou příznaky boreliozy. :) Díky za odpověď! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
3.8.15 22:51

Nejsem lékař, takže si samozřejmě netroufám dělat žádné určité závěry, jen čistě můj názor. Podle mě to borelióza není, ty tvoje příznaky (ani onen flek dle fotky) tomu vůbec neodpovídají. Spíš mi to přijde jako nějaká alergická reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
3.8.15 22:54

@Fima No tak jen za alergickou reakci budu ráda, že. :) Jen ale nechápu, proč mi teda ta velká boule zmizela, a za pár dnů se udělalo něco dalšího. Právě jsem si přečetla něco o erythema migrans - což je vlastně červená skvrna, která se objevuje tak 14 dní po kousnutí. A u mě to tak bylo. :D Možná plaším, ale člověk nikdy neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
3.8.15 23:01

@Pauluuska To se objevuje. Jako červený flek, který postupně od středu úplně bledne. Mě na to moc nesedí, že píšeš, že je hodně červený a hlavně to, že svědí. Boreliózu jsem řešila loni na jaře u mimina, viz. foto. Ale jak píšu, nejsem lékař. Určitě to pozoruj a uvidíš. Fenistil kapky nebo tablety jsi nezkoušela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
3.8.15 23:05

@Fima Aha, tak je to možné. :) Jak říkám, nikdy jsem takový flek neměla, alergie to taky být může, no. Mám jen fenistil gel - tím jsem to místo třela, pomáhá tak akorát na svědění, ale ne na to, aby to zmizelo. Jinak jsem dostala nějakou kožní emulzi, mám to tím natírat 2× denně, tak uvidíme. ;) A mimčo to mělo docela jiné než já, no. Tak uvidíme. :) Každopádně mě to svědění už nebaví. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13569
3.8.15 23:14

@Pauluuska Boreliozu jsem měla 2×. Erythrema migrans je pokaždé nebolestivá, nevystupující, nesvědící. Opravdu jenom flek s vybledlým středem, kterého si všimneš jenom kvůli barvě, ne kvůli svědění, pálení atp. Uvidíš, co ti dr. řekne. Mi to taky přijde spíš jako nějak zanícený štípanec. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5183
3.8.15 23:49

Podle mě to taky není borelióza. Já mám podobné fleky dost často, jsem alergická na některé duhy kousnutí a štípnutí. Nejdřív mi to opuchne, nateče, pak tam mám toto co ty, někdy i modřinu nebo podlitinu, zrovna teď mám jednoho modráka po štípnutí přes půl stehna už druhý týden :D.
Na krev jsem kvůli tomu nikdy nešla, to bych tam musela být tak 3× do roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
4.8.15 07:30

Vypadá** to jako toxoalerg. reakce, mě to vzniklo týden po kousnutí vosou, nejdřív vše zmizelo, pak otok, šílené svedeni, zarudnutí. Dostala jsem jednorázově kortikoidy a taky ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
4.8.15 07:51

Tak já také boreliozu měla, ale žádný flek od štípance značící boreliozu ne takže s tím neporadím. Ale možná bych s tím k doktorovi zašla, borelioza neni sranda, tady ti 100% diagnozu nedá nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
4.8.15 07:51

@Pauluuska Přesně tato potvora mě štípla koncem května. Flek i příznaky jsem měla naprosto totožné s tvými. Nikam jsem ale nešla, až začátkem prázdnin mi bylo nějak zle (nakonec se z toho vyklubala angína), tak jsem šla k dr. a řekla jí i o tom kousnutí a ona se zděsila, proč jsem nepřišla dřív, že by mi hlavu neutrhla. Nabrala mi automaticky borelie (bylo to naštěstí negativní), ale byla jsem poučena, že pokud bude něco a takto podezřelého, vždy mám raději přijít. Já bych na těch testech trvala určitě. Ale fakt vydrž měsíc i víc, jinak to nebude průkazné. Přeji, ať to vyjde negativně. :kytka: Ten flek typický pro boreliózu ale nesvědí a nebolí, ale nemusí se vždy objevit!

Jinak… Manžel boreliózu prodělal a nikdy neměl klíště, je si vědom taky jen nějakých štípnutí od komára, ováda apod. Takže v tomto případě být trochu hypochondr se vyplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
28.8.15 13:26

vosa a borelióza ?

Z nevinného bodnutí hmyzem se mi po pár dnech vytvořil červený (až rudý) kruhový flek na kůži pravé paže, který byl horký, ale nesvědil, nebolel. Sama jsem na něj nepřišla, byl totiž na zadní straně paže. Upozornila mě na něj známá. V té době, zhruba týden až 10 dnů po kousnutí byl kruhový flek na kůži (žádná boule) velikosti cca 10 cm v průměru. Fenistil nezabíral, prášky na alergii DASSELTA také ne, tak jsem byla nucena navštívit svého obv. lékaře, který se vrátil po dovolené. Jeho oznámení mě šokovalo: " To vypadá na boreliózu." Bránila jsem se, že klíště se mi vždy vyhýbalo, ale dozvěděla jsem se, že to může být i od bodnutí hmyzem. Okamžitě ATB na 10 dnů, krev na rozbor a výsledek - BORELIÓZA. Další antibiotika a snad vyléčení. Uvidíme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
28.8.15 23:05

@evastrask Tyjo, tak přeju brzké uzdravení. Já měla ten flek podobný, ale ne tak tmavý asi. A právě, že svěděl. Měla jsem jít poté k dr. na kontrolu, jenže to, co se mi udělalo po dvou týdnech (uprostřed nic a kolem toho červený kruh), zmizlo. Měla jsem ještě před státnicemi, takže jsem to vzdala. Ale možná dr. navštívím znovu, jelikož mě už týden bolí v krku jen na jedné straně, ne furt, jen občas…a jelikož jsem slyšela, že příznaky jako angína atd. se u boreliózy dostaví, nebo dostavit mohou, tak si testy pro jistotu udělám a aspoň budu vědět, na čem jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2287
27.10.17 10:55

Kousnutí - borelioza?

Zdravím a oživuji diskuzi. Předevčírem se dcera (3,5roku) probudila s jasným kulatým štípancem na tváři, očividně ji v noci něco hryzlo, nepřikládala jsem tomu nějaký zásadnější význam, jen jsem si říkala že je to trochu větší než obvyklý kousanec (viz první foto), druhý den to začalo od prostředku blednout s jasným malinkým červeným vpichem uprostřed a červeným ohraničením (foto 2) nezvětšuje se to, nesvědí..dnes zase bledší, vpich pořád vidět, ohraničení zůstává i když taky bledne..bohužel dnešní foto nemám dcera je ve školce kdyžtak dodám později..ráno jsme byly u Dr. Ta řekla že to vypadá spíš jako kousnutí nějaké mušky, že skvrna boreliozy je mnohem větší, pro klid máme přijít za měsíc na odběry..tak nevím, popravdě já bych to asi nějak zásadně neřešila, mazala fenistilem a bylo by, ale vystresoval mě manžel že by to mohla být borelie a čím víc o tom googlim tím víc mě to stresuje.. :roll: pozn. Klíště dcera nikdy neměla a co jí mohlo v noci ďobnout nevím..co si o tom myslíte vy? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat