Reklama

Kouzelné čtení - jaké knížky pro chytrou tříletou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 19:47
Kouzelné čtení - jaké knížky pro chytrou triletandu

Ahoj, tak u nás Ježíšek donesl Kouzelné čtení s knížkou Hravé učení, které je psané od 3 do 7!!! let. Myslela jsem teda že to bude na 3,5 lete dítě teda hodně těžký a naučí se v tom spoustu nového, ale jsem zklamaná- dávno zná barvy, zvuky zvířat, ví co je vpravo, vlevo, dopočítá do deseti předmětů, když si na ně ukazuje, zná povolání, farmu i pohádky, umí většinu čísel a písmenek, takže většinu kvízových otázek všech tří úrovní dává levou zadní. Až se doučí poslední úlohy, které nedává - hláskovaná slova, pár posledních písmenek a příklady na sčítání- tak už tam pro ní nebude nic nového. Čtyři roky to asi nepotrvá;), nemá to znít jako chlubeni, spíš si myslím že to trochu věkově neodhadli, podobné věci jako ona umí hodně jejích školkových vrstevníků. Zatím ji to baví objevovat, ale jak to nebude výzva, brzo to bavit přestane, to znám. Takže, co dalšího doporučíte? Bude mít narozky;) Samotný koncept se mi hodně líbí, ale nechci zas sáhnout tak trochu vedle. Angličtinu- zatím je ale angličtinou nepolíbená, je to vhodný způsob jak začít? Atlas Česka- to se zas bojím že bude o hodně pro starší? Nějaká ta zvířátka- nebude to na podobné základní úrovni jako hravé učení? Že v lese žije jelen a má parohy, za to nemusím dávat tolik peněz;);) Ideálně kdyby poradily maminky které v tom, jedou' taky a maj už třeba porovnávané knížky dávno doma;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 19:50

Můj 3,5 syn má Hravé učení taky v malíčku ale baví ho to, ještě ho baví i Hravá angličtina, dá se to přepnout do češtiny takže se tak naučil sám dost slovíček… teď chci koupit ještě nějakou ale taky moc nevím co…

Tunrida
Hvězda diskuse 47158 příspěvků 05.01.17 19:51

Běž do Albi a knížky si prohlédni a vyzkoušej. Není nic jednoduššího :nevim: Ale píšou i na netu, co je v knížce obsažené. Našeho baví svět zvířat.

medunka23
Kelišová 6750 příspěvků 05.01.17 19:51

https://www.emimino.cz/…ankovani/30/?… tady máš diskuzi

Rezii
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 19:52
@medunka23 píše:
https://www.emimino.cz/…ankovani/30/?… tady máš diskuzi

Děkuju kouknu nějak mi ve vyhledávání nevyskocila;)

Levandulina
Kelišová 5190 příspěvků 7 inzerátů 05.01.17 19:52

Já myslela, jak to bude bezvadný dárek pro tříleťáka, ale nějak ho to nenadchlo. Tak snad ještě časem..

Rezii
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 19:52
@Doe_Jane píše:
Můj 3,5 syn má Hravé učení taky v malíčku ale baví ho to, ještě ho baví i Hravá angličtina, dá se to přepnout do češtiny takže se tak naučil sám dost slovíček… teď chci koupit ještě nějakou ale taky moc nevím co…

Díky to jsem ráda že je to fajn, zatím je angličtina asi favorit;)

janisska
Závislačka 3024 příspěvků 05.01.17 19:54

Mame Atlas světa, to je rozhodne pro předškoláky dal. Pak Svět zvířat, to si myslim by ji mohlo bavit, jelen tam je, ale i mnoho zvířat, který jsem neznala :mrgreen: pak mame Lidské tělo a to tříletého baví neb tam lze slyšet i různé zvuky lidského těla a takový prd je strašná legrace :lol: Hravě učení mame taky, ale ten nás triletak je trochu mimon, ani ne doposlechnu zadaní… :roll:

Rezii
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 19:56
@Levandulina píše:
Já myslela, jak to bude bezvadný dárek pro tříleťáka, ale nějak ho to nenadchlo. Tak snad ještě časem..

Se vším se holt člověk netrefí. Kamarádka to je odhodlaná prodat u nich pod stromem nezaujalo ale vůbec a to má 4 letá dvojčata. U nás byla zase fiaskem kuličkodraha, stavim jen já, malá ještě vůbec nechápe jak to musí postavit aby to jelo. Snad časem;)

Rezii
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 19:57
@janisska píše:
Mame Atlas světa, to je rozhodne pro předškoláky dal. Pak Svět zvířat, to si myslim by ji mohlo bavit, jelen tam je, ale i mnoho zvířat, který jsem neznala :mrgreen: pak mame Lidské tělo a to tříletého baví neb tam lze slyšet i různé zvuky lidského těla a takový prd je strašná legrace :lol: Hravě učení mame taky, ale ten nás triletak je trochu mimon, ani ne doposlechnu zadaní… :roll:

Atlas světa a lidské tělo zní fajn. Jo psouk ten taky pofrci. :mrgreen:

Zabatko
Závislačka 4161 příspěvků 05.01.17 20:31
@Rezii píše:
Ahoj, tak u nás Ježíšek donesl Kouzelné čtení s knížkou Hravé učení, které je psané od 3 do 7!!! let. Myslela jsem teda že to bude na 3,5 lete dítě teda hodně těžký a naučí se v tom spoustu nového, ale jsem zklamaná- dávno zná barvy, zvuky zvířat, ví co je vpravo, vlevo, dopočítá do deseti předmětů, když si na ně ukazuje, zná povolání, farmu i pohádky, umí většinu čísel a písmenek, takže většinu kvízových otázek všech tří úrovní dává levou zadní. Až se doučí poslední úlohy, které nedává - hláskovaná slova, pár posledních písmenek a příklady na sčítání- tak už tam pro ní nebude nic nového. Čtyři roky to asi nepotrvá;), nemá to znít jako chlubeni, spíš si myslím že to trochu věkově neodhadli, podobné věci jako ona umí hodně jejích školkových vrstevníků. Zatím ji to baví objevovat, ale jak to nebude výzva, brzo to bavit přestane, to znám. Takže, co dalšího doporučíte? Bude mít narozky;) Samotný koncept se mi hodně líbí, ale nechci zas sáhnout tak trochu vedle. Angličtinu- zatím je ale angličtinou nepolíbená, je to vhodný způsob jak začít? Atlas Česka- to se zas bojím že bude o hodně pro starší? Nějaká ta zvířátka- nebude to na podobné základní úrovni jako hravé učení? Že v lese žije jelen a má parohy, za to nemusím dávat tolik peněz;);) Ideálně kdyby poradily maminky které v tom, jedou' taky a maj už třeba porovnávané knížky dávno doma;)

Tak ji dej v září rovnou do školy, nebo zkus menzu. Mě vždycky baví, jak jsou na diskusích všechny děti geniální a když to pak vidím ve škole v první třídě, tak ty moje jsou pak premianty a to neuměly rozhodně ve třech letech ani polovinu toho co popisuješ.

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 05.01.17 20:37

Já to v Albi pečlivě studovala i se sestrou, abych měla nezávislý pohled, nechci kupovat zbytečné věci, co nevyužijeme a taky to není nejlevnější záležitost. Nakonec jsme se shodly, že Svět zvířat je pro danou věkovou kategorii (dceři jsou 4) jediná smysluplná kniha. Ostatní nám přišly pro starší nebo pro mladší. Synovi budou 2 a Hravé učení je tak pro něj, ještě by tam mohlo být víc aut, ale to je úchylka :lol: jedince :mrgreen:

Fazulina
Závislačka 3401 příspěvků 05.01.17 20:48

Máme hravé učení a zvířata. Dcerka teda je o něco mladší, ale ačkoliv umí barvy, zvířata apod., nějak to ještě moc nedává dohromady s tou knihou. Písmenka třeba neumí vůbec ani jedno, čísla taky neumí, sice počítá do deseti a umí odečíst dva od tří, ale číslo jako takové napsané neumí vůbec. Povolání umí, ale vpravo a vlevo ne. Každé dítě je jiné, mě hravé učení přijde adekvátní věku. Nemyslím, že by byla zaostalá:-).

Zvířata jsou rozhodně mnohem těžší, zejména je tam hodně druhů, co neznám ani já (jménem), také zajímavosti z jejich světa a ty kvízové otázky jsou trochu složitější. Zvuky jsou na tom to nejlepší, jsou opravdu autentické, ne jako u jiných zvukových knížek.

Taky jsem uvažovala nad další knihou, moji favoriti jsou Když roboti brebentí nebo Lidské tělo, dostala k Vánocům knihu Jirkovo tělo a hrozně se jí líbí:-).

Hobitka
Závislačka 3022 příspěvků 05.01.17 20:51

@Rezii Mame Lidske telo, Atlas sveta a Zvirata. Atlas sveta zatim jednoznacne vede u obou, knihy a tuzku dostali ke 2. a 4. narozeninam. Jinak u nas jeste Jezisek donesl Logico Piccolo, to je tedy uplne neco jineho, ale pro nase mozkovny taky uzasna vec. Kulickodrahu dostali tez, ta je taky zaujala, ale na me nemaj, ja bych si to stavela celou noc :mrgreen:.

Fazulina
Závislačka 3401 příspěvků 05.01.17 20:52
@Rezii píše:
Se vším se holt člověk netrefí. Kamarádka to je odhodlaná prodat u nich pod stromem nezaujalo ale vůbec a to má 4 letá dvojčata. U nás byla zase fiaskem kuličkodraha, stavim jen já, malá ještě vůbec nechápe jak to musí postavit aby to jelo. Snad časem;)

Tak podle mě kuličkodráha jakože stavění je až pro starší, my máme taky, Hubelino, a stavím spíš já, ale malá miluje pouštět ty kuličky. Pomalu se učí, jak to dávat k sobě, ale spíš jí to nejde. Prostě postavíme společně, mě to baví moc:-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama