Kožní lékař na atopický ekzém - Brno

18.3.17 18:35

Kozni lekar na atopicky ekzem Brno

Dobry den, dcerka 13 mesicu trpi velmi na atopicky ekzem. Prosim poradte v dobreho kozniho lekare v Brne. Rozhoduji se mezi MUDr. Lenkou Plachou a MUDr. Marketou Litzmanovou. Velmi se skrabe a ma to az do krve - opakovane, bojim se aby nemela jizvy. Nic nam nepomaha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1328
18.3.17 19:34

Litzmanova docela ok, masticky docela zabraly. Za mě ale nejvíc pomohlo úprava stravy. Ekzém je odrazem střev, našla jsem poradna pro atopický ekzém na Modrém konikovi, vedený dr. Věrou Zikovou a opravdu za mě nejlepší co jsem mohla udělat. Pomohla už stovkám děti. Kožní řeší jen stav kůže, ale ekzém je problém vnitřní. V základu, hodně zelené zeleniny, vysadit cukr, mléko a bílou mouku, může být dočasně. Nasadit Hylak, je to pro i prEbiotikum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1328
18.3.17 19:36

Jo a červené mazat zinkovou masti a až to bude suché v barvě kůže, tak hydratovat. Někdy je to až do krve a dává se genciana.. Mrkněte tam, spousta příběhu a rad!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
18.3.17 20:37

S atopakem vůbec nechodte na kožní, dostanete akorát kortikoidy. Atopici patří na alergologii, tam vam dokážou pomoct. Dcera se ho takto krásne zbavila bez kortikoidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
18.3.17 20:45

U nás se teda muselo kromě mleka vysadit ještě vejce, maso a soja, citrusy, rajčata atd.Ale po 3/4 roce má krásnou kuzi a potraviny pomalu zkousime zavádět zpět, mouka nám třeba nevadila, ale to vam vsechno zjisti a poradi na té alergo. Kožní léčila jen důsledek ale neresila příčinu ekzému :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1328
18.3.17 20:58

Jasné, já jsem u vysazení potravin vycházela z té poradny pro AE, kde je teorií, že AE je přemnožená kvasinka - tudíž se živí na cukru, mléku a bílé mouce. Alergenů může být daleko víc, pokdu nepomůže toto, třeba vysadit něco dalšího. Určitě bohužel na kožním nepomůžou..ani moje pediatra nesouhlasila s touto teorií (že třeba léčit tělo/střeva/imunitu) - bohužel.. Neříkám, že mastičky musí být hned špatné, to ne, ale je ptořeba je doplnit tou stravou/dietou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.17 21:44

Cukr mala ji max. v detskych susenkach - ok, vysadim je.
Mouku ji v rohlicich, chlebu - co ji mam dat misto toho???
Vejce - bilek uz jsem vysadila, dáváme jen žloutek.
Mléko - nepije ani nejí produkty z něj (vubec nic, ani syr…)

Ja to ale vsechno jim. Takze chapu-li dobre, mela bych to take vysadit, protoze ji jeste kojim. A nasadit obema (ji i sobe) Hylak Forte.

A koupat jen v ciste vode. Ted koupeme v ovesnych vlockach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.17 21:47

A chapu-li dobre, kdyz to ma cervene, zarudle, svedive a misty až mokvajici, tak to mazat jen zinkovou masti, zinkovym olejem, prip. sudokremem? Kdyz ji to tim namazu, tak se mi za hodinku dve skrabe. A co mam pak delat??? Fenistil kapky se mi nezdaji, ze by pomahaly. Ted jsem to resila tak, ze jsem to mazala, mazala a mazala /napr. Protopanem, Excipial kids, apod.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.17 23:33

Můžete také vyzkoušet odstranění i jiných než potravinových alergenů. Můj 5 měsíční syn má podle paní dokroty těžký atopický ekzém a po odstranění péřových přikrývek z ložnice se mu to začíná lepšit. Mažu mu to krémem Blue cap z lékárny a krémem A-derma Exomega. K tomu Blue capu před pár lety proběhla aféra, že obsahoval kortikouidy, tak možná je obsahuje i teď. To Vám nikdo nezaručí, že tam nejsou, ale synovi kortikoidy na předpis nezabíraly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1328
19.3.17 07:20

Zitny chleba, je moc dobrý. Hylak oběma a dietu i vy. Podívejte na tu poradnu na Modrém konikovi. Mají to tam pěkně popsané. Zinkovy olej ne, mastné se nemá na ekzém, jen se to zhorši. Sudocream ok. A klidně bych dala na noc Vitella ictamo (mast s ichtamolem). Na pití může roibos čaj, je to přírodní antihistaminikum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.17 16:37

Dekuji za rady!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
21.3.17 12:27
@Moniuqe píše:
Cukr mala ji max. v detskych susenkach - ok, vysadim je.
Mouku ji v rohlicich, chlebu - co ji mam dat misto toho???
Vejce - bilek uz jsem vysadila, dáváme jen žloutek.
Mléko - nepije ani nejí produkty z něj (vubec nic, ani syr…)

Ja to ale vsechno jim. Takze chapu-li dobre, mela bych to take vysadit, protoze ji jeste kojim. A nasadit obema (ji i sobe) Hylak Forte.

A koupat jen v ciste vode. Ted koupeme v ovesnych vlockach.

Nevím odkud jste ale dávejte si pozor i na slozeni pečiva. Třeba u nás pekárny do rohlíku a chleba nedávají vejce, mleko ani soju, ale v Liberci, Praze a Brne jsem mela problém-všude soja a mleko. Pokud chcete něco vysadit tak to udělejte ale 100% jinak nic nepoznáte. Susenky většinou obsahují mleko a vajíčka a ano i vy by jste mela držet dietu :-( pokud ještě kojíte. Fenistil jsem taky nedávala, je to další chemie, pokud se ale hodně škrábe tak bych ji ho v tom nejakutnejsim dala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama