Kožní zánět kolem oka

sao
1646
16.10.19 17:50

Kožní zánět kolem oka

Dobrý den, prosím, nemá náhodou někdo zkušenost s tímto? V neděli se mi na kořeni nosu z boku, vedle oka, udělal červený pupínek - klasické podkožní akné. Nechtěla jsem do toho rýpat, doufala jsem že se to vstřebá nebo to půjde později vymáčknout. Pupínek ale rostl a včera už jsem měla nateklou i kůži okolo, tzn. trošku i oční víčko. Začala jsem vymýšlet, čím si to namažu, framykoin jsem se bála, nesmí se dostat do spojivek… No, nic jsem nevymyslela, a tak jsem doufala, že to splaskne a zmizí samo… Dnes ráno jsem se ovšem probudila s totálně nateklým víčkem, oko jsem skoro nemohla otevřít. Už jsem si nebyla jistá, jestli to souvisí s tím pupenem, nebo je to zánět v oku, takže jsem valila na oční. Doktor mi řekl, že je to kožní zánět, že je to z toho pupenu na nose. Takže jsem šla s jebákem na oční :lol: No, předepsal mi celková antibiotika (tabletky). Hned dnes jsem si měla vzít 2 tablety, pak 1 denně. Po těch tabletách mi bylo blbě jak dlouho ne, a kromě toho mám pocit že je to pořád jenom horší. Oko nateklé jak blázen a pupen čím dál větší. Dost to bolí, oko svědí, pálí… Jsem z toho docela nešťastná, vypadám jak d. e.b. i.l a jsem napůl slepá :mrgreen: V životě se mi tohle ještě nestalo. Neporadil by mi někdo, co bych s tím ještě mohla dělat, čím to namazat, nebo zkoušet nějaké obklady…? Něco přírodního proti zánětu? Děkuji za každou radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9267
16.10.19 18:31
@sao píše:
Dobrý den, prosím, nemá náhodou někdo zkušenost s tímto? V neděli se mi na kořeni nosu z boku, vedle oka, udělal červený pupínek - klasické podkožní akné. Nechtěla jsem do toho rýpat, doufala jsem že se to vstřebá nebo to půjde později vymáčknout. Pupínek ale rostl a včera už jsem měla nateklou i kůži okolo, tzn. trošku i oční víčko. Začala jsem vymýšlet, čím si to namažu, framykoin jsem se bála, nesmí se dostat do spojivek… No, nic jsem nevymyslela, a tak jsem doufala, že to splaskne a zmizí samo… Dnes ráno jsem se ovšem probudila s totálně nateklým víčkem, oko jsem skoro nemohla otevřít. Už jsem si nebyla jistá, jestli to souvisí s tím pupenem, nebo je to zánět v oku, takže jsem valila na oční. Doktor mi řekl, že je to kožní zánět, že je to z toho pupenu na nose. Takže jsem šla s jebákem na oční :lol: No, předepsal mi celková antibiotika (tabletky). Hned dnes jsem si měla vzít 2 tablety, pak 1 denně. Po těch tabletách mi bylo blbě jak dlouho ne, a kromě toho mám pocit že je to pořád jenom horší. Oko nateklé jak blázen a pupen čím dál větší. Dost to bolí, oko svědí, pálí… Jsem z toho docela nešťastná, vypadám jak d. e.b. i.l a jsem napůl slepá :mrgreen: V životě se mi tohle ještě nestalo. Neporadil by mi někdo, co bych s tím ještě mohla dělat, čím to namazat, nebo zkoušet nějaké obklady…? Něco přírodního proti zánětu? Děkuji za každou radu.

Na to víčko nesmíš dát nic co nejde použít přímo do oka. Dává se např. Fucithalmic. Je to ATB mast, která se dává jinak do oka. Leda jestli bereš ta celková ATB, tak to zkusit potírat nějakými desinfekčními oční kapkami, třeba ocuflashem. Poprosila bych lékaře o jinou léčbu, když je ti z těch ATB co máš zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat