Krácení dovolené při čerpání dovolené.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 08:40
Krácení dovolené při čerpání dovolené.

Holky účetní, mám dotaz. Můj chlap dal výpověď a končí k 28.2. Má ještě 20 dnů staré dovolené, kterou si chce v únoru vybrat + mu účetní řekla, že má nárok na dva dny letošní. Ve smlouvě má 25 dnů dovolené takže mu letošní dovolenou uznají jen za leden. Můj dotaz zní zda má nárok i na dovolenou za únor, kdy bude čerpat loňskou dovolenou??? V tom případě by měl nárok ne na dva, ale na 4 dny.
Moc díky

Reakce:
hani28
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 07.01.19 09:29

Tak pokud konci 28.2. tak podle mne by mel mit narok na dovolenou i za unor.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 09:36
@hani28 píše:
Tak pokud konci 28.2. tak podle mne by mel mit narok na dovolenou i za unor.
Účetní mu právě řekla, že jako výkon práce se posuzuje pouze mateřská, rodičák, nějaké osobní překážky a pracovní úraz a odkázala ho na zákoník práce.
hopsika
Stálice 88 příspěvků 07.01.19 11:35

@Anonymní
Aby měl nárok na dovolenou musí odpracovat 60 dnů. Což asi nestihne. Tak buďte rádi, že mu účetní uzná 2 dny.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 07.01.19 11:36

Podle Zákoníku práce § 348 odst. 1. písm. b) se za výkon práce považuje dovolená. Tedy za každých 21 dnů práce 1/12 dovolené.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 07.01.19 11:42
@hopsika píše: @Anonymní
Aby měl nárok na dovolenou musí odpracovat 60 dnů. Což asi nestihne. Tak buďte rádi, že mu účetní uzná 2 dny.

To tak není, podívej se na Zákoník práce § 214.

hopsika
Stálice 88 příspěvků 07.01.19 11:49

@Luboš P
Díky za upozornění. Žila jsem v tom, že i při krácení dovolené se musí odpracovat 60 dnů. Tak to je pozitivní informace. Díky

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Rytmus zase provokuje na Instagramu. Myslí to vážně, nebo chce pozornost?

Od té doby, co je krásná moderátorka Jasmina Alagič (29) v požehnaném stavu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >