Krácení dovolené při čerpání dovolené.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 08:40
Krácení dovolené při čerpání dovolené.

Holky účetní, mám dotaz. Můj chlap dal výpověď a končí k 28.2. Má ještě 20 dnů staré dovolené, kterou si chce v únoru vybrat + mu účetní řekla, že má nárok na dva dny letošní. Ve smlouvě má 25 dnů dovolené takže mu letošní dovolenou uznají jen za leden. Můj dotaz zní zda má nárok i na dovolenou za únor, kdy bude čerpat loňskou dovolenou??? V tom případě by měl nárok ne na dva, ale na 4 dny.
Moc díky

Reakce:
hani28
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 07.01.19 09:29

Tak pokud konci 28.2. tak podle mne by mel mit narok na dovolenou i za unor.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 09:36
@hani28 píše:
Tak pokud konci 28.2. tak podle mne by mel mit narok na dovolenou i za unor.
Účetní mu právě řekla, že jako výkon práce se posuzuje pouze mateřská, rodičák, nějaké osobní překážky a pracovní úraz a odkázala ho na zákoník práce.
hopsika
Stálice 98 příspěvků 07.01.19 11:35

@Anonymní
Aby měl nárok na dovolenou musí odpracovat 60 dnů. Což asi nestihne. Tak buďte rádi, že mu účetní uzná 2 dny.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 07.01.19 11:36

Podle Zákoníku práce § 348 odst. 1. písm. b) se za výkon práce považuje dovolená. Tedy za každých 21 dnů práce 1/12 dovolené.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 07.01.19 11:42
@hopsika píše: @Anonymní
Aby měl nárok na dovolenou musí odpracovat 60 dnů. Což asi nestihne. Tak buďte rádi, že mu účetní uzná 2 dny.

To tak není, podívej se na Zákoník práce § 214.

hopsika
Stálice 98 příspěvků 07.01.19 11:49

@Luboš P
Díky za upozornění. Žila jsem v tom, že i při krácení dovolené se musí odpracovat 60 dnů. Tak to je pozitivní informace. Díky

Váš příspěvek
Reklama