Krácení nebo odebrání osobního ohodnocení

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 14:34
Krácení nebo odebrání osobního ohodnocení

Ahoj,
obracím se na vás z dotazem, zdali může zaměstnavatel krátit či odebrat zaměstnanci osobní ohodnocení při takto sepsaném mzdovém výměru?

Krácení bylo zjištěno až koncem tohoto měsíce při obdržení výplatní pásky za měsíc červen tohoto roku. Zaměstnavatel nijak o krácení či odejmutí této pohyblivé složky dopředu neinformoval.

Nebylo doručena ani žádná stížnost na neplnění náplně práce či jakékoliv jiného problému s pracovním výkonem zaměstnance.

Na můj dnešní dotaz proč došlo ke krácení mi bylo řečeno, že jsem vy výpovědní lhůtě (ta končí tímto měsícem), že mám být ráda, že dostanu odstupné. Dalším důvodem prý je, že firma nemá peníze a že obchodní oddělení (pod které najednou prý spadáme) neplní plán, při čemž ale náplň mé práce nijak neovlivňuje výsledek plnění.

Přitom mi při úpravě výměru mi bylo řečeno, že mi na to nemůžou sáhnout, jedině kdybych udělala nějaký průšvih, což se nestalo. Mimo jiné jsem ve výpovědní lhůtě, která končí zítra. Někteří zaměstnanci osobko dostali, např. kolega designér.

Kdyby to byla malá částka, možná bych to neřešila, ale osobko mám vyšší. Samozřejmě jsem pročetla všemožné weby, ale nejsem si jistá. Myslím si tedy, že na jednu stranu se to dá vyložit všelijak.

Předem děkuji za vaše rady či komentáře, popřípadě zkušenosti zdali jste se s podobnou věcí setkali.

Prosím o případné zachování anonymu z rodinných důvodů a že sem chodí kolegyně.

Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 30.07.19 14:36

Vzhledem k tomu, ze tam mate psano „do vyse…“ tak to nula celkem dobre splnuje.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 30.07.19 14:44

Já to také chápu tak, že pohyblivá složka má rozpětí 0 až černý obdélník.

histep
Kelišová 5187 příspěvků 30.07.19 15:03

Osobní ohodnocení „do výše“ znamená cokoliv od 0 do X. Velmi jednoduchý výklad, není o čem spekulovat. Zejména když jsi ve výpovědní lhůtě - to se většinou osobní ohodnocení moc nedávají.

Váš příspěvek
Reklama