Krádež identity

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 21:21
Krádež identity

Dobry den,

tento problem se netyka primo me ale známého. Jedna se oto ze mu byla ukradena identita… Neznámý clovek si na nej bere pujcky a jemu tak chodi akorat platby. Vse je nahlaseno u policie CR. Nahlasena dle doporuceni ztrata obcanky. Jelikoz dotycny zna vsechny udaje z obcanky. V bance změněné pristupove kody. Nema nekdo nejakou zkusenost, jak zabranit tomu aby se porad braly pujcky a nemohl si ji uz nikdo na neho vzit? :,( Za kazdou radu jssm vdecna, uz nevim jak dal. Jedna se o to, ze tento muz… ma napsanou na sebe pulku nasi hypotéky. Urychlene se resi prepis hypotéky na me.. Ale nevim, zda se vse stihne. Děkuji moc za každou radu :zed:

Reakce:

Taciras
Extra třída :D 11127 příspěvků 26.09.18 21:33

Pokud je občanka v databázi ztracených a odcizených dokladů, tak by na ní neměli půjčku dát, pokud dají, jejich blbost, musí si to kontrolovat. V takovém případě bych je kontaktovala, že žádnou půjčku od nich jsem si nebrala, ztrátu dokladu jsem hlásila tehdy, půjčka byla uzavřena tehdy, tedy se zneplatněným dokladem.

Bubla_Bučková
Závislačka 4050 příspěvků 26.09.18 21:38

Jak to souvisí s hypotékou? :think:

Bubla_Bučková
Závislačka 4050 příspěvků 26.09.18 21:40

Jinak může být rád, že mu chodí dopisy domu… Asi chodit do daných ústavů a podávat reklamaci na neplatnost podpisu.

Medvidek1998
Povídálka 45 příspěvků 26.09.18 21:46
@Anonymní píše:
Dobry den,tento problem se netyka primo me ale známého. Jedna se oto ze mu byla ukradena identita… Neznámý clovek si na nej bere pujcky a jemu tak chodi akorat platby. Vse je nahlaseno u policie CR. Nahlasena dle doporuceni ztrata obcanky. Jelikoz dotycny zna vsechny udaje z obcanky. V bance změněné pristupove kody. Nema nekdo nejakou zkusenost, jak zabranit tomu aby se porad braly pujcky a nemohl si ji uz nikdo na neho vzit? :,( Za kazdou radu jssm vdecna, uz nevim jak dal. Jedna se o to, ze tento muz… ma napsanou na sebe pulku nasi hypotéky. Urychlene se resi prepis hypotéky na me.. Ale nevim, zda se vse stihne. Děkuji moc za každou radu :zed:

tak to je na masli
asi by mel zajit na policii podat trestni oznameni a pak hned pro novou obcanku a doklady.
Muze taky obtelefonovat banky a pujcovny typu provident, to mu zabere par hodin, rozeslat do vsech bank email a v priloze scan dopisu od policie… minimalne trosku mu to muze pomoct

Brontik
Kelišová 7167 příspěvků 26.09.18 21:47

A kdo ma na sebe psanou nemovitost, na kterou je hypoteka? Aby ti nakonec nezůstaly jen dluhy…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 21:53

Hypotéku ma na sebe napsanou prave on i cdlou nemovitost. Takze s timhle to je problem a moc dobre vime ze se rychle resi prepis. Protoze z toho co doslo chte nechte to proste neuplati. Cela rodina ve sra… protoze je to nouma. :zed: :pocitac: Na policii nahlaseno ale prej to muze trvat x mesicu protoze jsou to castky, ktere musi resit kriminalka.. Z banky vzite vypisy a vsechno a obvolava se, to co tam je. Obcanka nahlasena jako ztracena. Ale sami na policii mi rekli, ze ikdyz je obcanka jako ztracená, porad půjčky chodit můžou.

Aspera
Generální žvanilka 21089 příspěvků 1 inzerát 26.09.18 22:05
@Anonymní píše:
Hypotéku ma na sebe napsanou prave on i cdlou nemovitost. Takze s timhle to je problem a moc dobre vime ze se rychle resi prepis. Protoze z toho co doslo chte nechte to proste neuplati. Cela rodina ve sra… protoze je to nouma. :zed: :pocitac: Na policii nahlaseno ale prej to muze trvat x mesicu protoze jsou to castky, ktere musi resit kriminalka.. Z banky vzite vypisy a vsechno a obvolava se, to co tam je. Obcanka nahlasena jako ztracena. Ale sami na policii mi rekli, ze ikdyz je obcanka jako ztracená, porad půjčky chodit můžou.

Půjčky chodit můžou, důležité je, jestli je povinnost je platit nebo ne. Pokud ne, je to OK, pokud ano je to průšvih.

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 26.09.18 22:31

stalo se mi neco podobneho, jen si kdosi vytvoril falesnou obcanku s mymi castecnymi udaji a nabral si pujcky u nebankovek. ja to zjistila v okamziku, kdy mi zacaly chodit dopisy s hrozbami, ze dluh predaji vymahacum atd. okamzite jsem naklusala na policii, vse resila pres ne a pravnika a spolecnostem posilala zapisy od policie. tahlo se to vic nez rok. neplatila jsem ani pres hrozby ani korunu. ty penize bych v zivote uz nevidela… pachatele chytli, dostal podminku a slibil, ze se vse pokusi splatit. no vysmech…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27431 příspěvků 26.09.18 22:53
@Anonymní píše:
Hypotéku ma na sebe napsanou prave on i cdlou nemovitost. Takze s timhle to je problem a moc dobre vime ze se rychle resi prepis. Protoze z toho co doslo chte nechte to proste neuplati.Cela rodina ve sra… protoze je to nouma. :zed: :pocitac: Na policii nahlaseno ale prej to muze trvat x mesicu protoze jsou to castky, ktere musi resit kriminalka.. Z banky vzite vypisy a vsechno a obvolava se, to co tam je. Obcanka nahlasena jako ztracena. Ale sami na policii mi rekli, ze ikdyz je obcanka jako ztracená, porad půjčky chodit můžou.

a opravdu si ty půjčky nebere on a jen nedělá překvapeného, že o tom nic neví?

Kamarádka to zažila taky, jeden její příbuzný to měl tak nějak podobně, i podali trestní oznámení… no a pak ho dostali na to, že v jedné té společnosti, kde si půjčoval, měli kamerový záznam…

Uživatel je onlineLuboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 27.09.18 08:05
@Regina Hero píše:
a opravdu si ty půjčky nebere on a jen nedělá překvapeného, že o tom nic neví?Kamarádka to zažila taky, jeden její příbuzný to měl tak nějak podobně, i podali trestní oznámení… no a pak ho dostali na to, že v jedné té společnosti, kde si půjčoval, měli kamerový záznam…

Tak pro tohle hlasuji i já.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >