Reklama

Krádež identity

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 21:21
Krádež identity

Dobry den,

tento problem se netyka primo me ale známého. Jedna se oto ze mu byla ukradena identita… Neznámý clovek si na nej bere pujcky a jemu tak chodi akorat platby. Vse je nahlaseno u policie CR. Nahlasena dle doporuceni ztrata obcanky. Jelikoz dotycny zna vsechny udaje z obcanky. V bance změněné pristupove kody. Nema nekdo nejakou zkusenost, jak zabranit tomu aby se porad braly pujcky a nemohl si ji uz nikdo na neho vzit? :,( Za kazdou radu jssm vdecna, uz nevim jak dal. Jedna se o to, ze tento muz… ma napsanou na sebe pulku nasi hypotéky. Urychlene se resi prepis hypotéky na me.. Ale nevim, zda se vse stihne. Děkuji moc za každou radu :zed:

Reklama

Reakce:

Taciras
Extra třída :D 10947 příspěvků 26.09.18 21:33

Pokud je občanka v databázi ztracených a odcizených dokladů, tak by na ní neměli půjčku dát, pokud dají, jejich blbost, musí si to kontrolovat. V takovém případě bych je kontaktovala, že žádnou půjčku od nich jsem si nebrala, ztrátu dokladu jsem hlásila tehdy, půjčka byla uzavřena tehdy, tedy se zneplatněným dokladem.

Bubla_Bučková
Závislačka 3458 příspěvků 26.09.18 21:38

Jak to souvisí s hypotékou? :think:

Bubla_Bučková
Závislačka 3458 příspěvků 26.09.18 21:40

Jinak může být rád, že mu chodí dopisy domu… Asi chodit do daných ústavů a podávat reklamaci na neplatnost podpisu.

Medvidek1998
Povídálka 45 příspěvků 26.09.18 21:46
@Anonymní píše:
Dobry den,tento problem se netyka primo me ale známého. Jedna se oto ze mu byla ukradena identita… Neznámý clovek si na nej bere pujcky a jemu tak chodi akorat platby. Vse je nahlaseno u policie CR. Nahlasena dle doporuceni ztrata obcanky. Jelikoz dotycny zna vsechny udaje z obcanky. V bance změněné pristupove kody. Nema nekdo nejakou zkusenost, jak zabranit tomu aby se porad braly pujcky a nemohl si ji uz nikdo na neho vzit? :,( Za kazdou radu jssm vdecna, uz nevim jak dal. Jedna se o to, ze tento muz… ma napsanou na sebe pulku nasi hypotéky. Urychlene se resi prepis hypotéky na me.. Ale nevim, zda se vse stihne. Děkuji moc za každou radu :zed:

tak to je na masli
asi by mel zajit na policii podat trestni oznameni a pak hned pro novou obcanku a doklady.
Muze taky obtelefonovat banky a pujcovny typu provident, to mu zabere par hodin, rozeslat do vsech bank email a v priloze scan dopisu od policie… minimalne trosku mu to muze pomoct

Brontik
Kelišová 7146 příspěvků 26.09.18 21:47

A kdo ma na sebe psanou nemovitost, na kterou je hypoteka? Aby ti nakonec nezůstaly jen dluhy…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 21:53

Hypotéku ma na sebe napsanou prave on i cdlou nemovitost. Takze s timhle to je problem a moc dobre vime ze se rychle resi prepis. Protoze z toho co doslo chte nechte to proste neuplati. Cela rodina ve sra… protoze je to nouma. :zed: :pocitac: Na policii nahlaseno ale prej to muze trvat x mesicu protoze jsou to castky, ktere musi resit kriminalka.. Z banky vzite vypisy a vsechno a obvolava se, to co tam je. Obcanka nahlasena jako ztracena. Ale sami na policii mi rekli, ze ikdyz je obcanka jako ztracená, porad půjčky chodit můžou.

Aspera
Generální žvanilka 20534 příspěvků 1 inzerát 26.09.18 22:05
@Anonymní píše:
Hypotéku ma na sebe napsanou prave on i cdlou nemovitost. Takze s timhle to je problem a moc dobre vime ze se rychle resi prepis. Protoze z toho co doslo chte nechte to proste neuplati. Cela rodina ve sra… protoze je to nouma. :zed: :pocitac: Na policii nahlaseno ale prej to muze trvat x mesicu protoze jsou to castky, ktere musi resit kriminalka.. Z banky vzite vypisy a vsechno a obvolava se, to co tam je. Obcanka nahlasena jako ztracena. Ale sami na policii mi rekli, ze ikdyz je obcanka jako ztracená, porad půjčky chodit můžou.

Půjčky chodit můžou, důležité je, jestli je povinnost je platit nebo ne. Pokud ne, je to OK, pokud ano je to průšvih.

nozu
Extra třída :D 11580 příspěvků 26.09.18 22:31

stalo se mi neco podobneho, jen si kdosi vytvoril falesnou obcanku s mymi castecnymi udaji a nabral si pujcky u nebankovek. ja to zjistila v okamziku, kdy mi zacaly chodit dopisy s hrozbami, ze dluh predaji vymahacum atd. okamzite jsem naklusala na policii, vse resila pres ne a pravnika a spolecnostem posilala zapisy od policie. tahlo se to vic nez rok. neplatila jsem ani pres hrozby ani korunu. ty penize bych v zivote uz nevidela… pachatele chytli, dostal podminku a slibil, ze se vse pokusi splatit. no vysmech…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27284 příspěvků 26.09.18 22:53
@Anonymní píše:
Hypotéku ma na sebe napsanou prave on i cdlou nemovitost. Takze s timhle to je problem a moc dobre vime ze se rychle resi prepis. Protoze z toho co doslo chte nechte to proste neuplati.Cela rodina ve sra… protoze je to nouma. :zed: :pocitac: Na policii nahlaseno ale prej to muze trvat x mesicu protoze jsou to castky, ktere musi resit kriminalka.. Z banky vzite vypisy a vsechno a obvolava se, to co tam je. Obcanka nahlasena jako ztracena. Ale sami na policii mi rekli, ze ikdyz je obcanka jako ztracená, porad půjčky chodit můžou.

a opravdu si ty půjčky nebere on a jen nedělá překvapeného, že o tom nic neví?

Kamarádka to zažila taky, jeden její příbuzný to měl tak nějak podobně, i podali trestní oznámení… no a pak ho dostali na to, že v jedné té společnosti, kde si půjčoval, měli kamerový záznam…

Luboš P
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 27.09.18 08:05
@Regina Hero píše:
a opravdu si ty půjčky nebere on a jen nedělá překvapeného, že o tom nic neví?Kamarádka to zažila taky, jeden její příbuzný to měl tak nějak podobně, i podali trestní oznámení… no a pak ho dostali na to, že v jedné té společnosti, kde si půjčoval, měli kamerový záznam…

Tak pro tohle hlasuji i já.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >