Krádež mobilu v supermarketu, kamery?

196
16.6.20 09:26

Krádež mobilu v supermarketu, kamery?

Dobré dopoledne všem,
chtěla jsem zde poprosit o radu ty, které byly v podobné situaci nebo pracují v supermarketu. Včera mi v Lidlu ukradli z batohu mobil. SIMku jsem zablokovala, ale zajímalo by mě, zda podle kamer v obchodě je zloděj dohledatelný. Na policii jsem ještě nebyla protože tady v práci nemám od mobilu záručák s IMEI. Řeší policie krádež podle kamer? Nebo to nějak řeší security v marketu? Moc díky za všechny rady. Ztráta mobilu mě strašně mrzí. Ani ne tak kvůli penězům, ale kvůli fotkám dětí, které jsem za nějakou dobu nestihla zálohovat… Ještě jednou děkuju za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2854
16.6.20 09:36

Jo, policie to „řeší“, na policii jdi co nejdříve, protože záznam z kamer se po nějaké době maže, takže čím dřív tam zajdeš, tím máš větší šanci, že záznam z kamer bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1039
16.6.20 09:40

Kamery v lidlu mají, měli by mít i se záznamem. Dojdi na policii a krádež oznam, záručák nemusíš mít s sebou- ten potom dodáš dadatečně. Lidl potom dodá záznam z kamer, pokud tam bude zaznamenán pachatel a samotná krádež. Důležité je, aby sis byla jistá, že se jednalo o krádež a ne o ztrátu- tu policie neřeší.

Fotky máš uložené pouze v mobilu? Nemáš aktivované to uložiště na disku, ke kterému se dostaneš přes jakýkoli nový telefon? Ajeťáci to určitě popíší lépe než já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6819
16.6.20 10:15

@samantafox Ahoj,
policii to nahlásit, uveď přesně čas, a kde ses v obchodě pohybovala. Oni si záběry vyžádají. Musíš to udělat rychle, protože záběry se přemazávají, zpravidla třeba už po 48 hodinách.
Neslibuj si ale od toho příliš. Pokud telefon najdou, tak v nějaké zastavárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
16.6.20 10:18

Díky všem, na policii se chystám po pracovní době. Ještě jednou díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12759
16.6.20 11:59

Na pčr bych šla co nejdřív aby záznamy ještě byly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu