Co dělat při krádeži po internetu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 20:57
Krádež po internetu-co dělat?

Ahoj, chtěla jsem s zeptat.Na bazoši jsem si vyhlídla jednu věc. Psala jsem, jestli by byla paní ochotná poslat na dobírku. Paní psala, že ne, protože máí špatné zkušenosti. Chtěla napřed peníze na účet. I po tom, co jsem jí napsala, že jí pošlu poštovné :nevim:.Nakonec jse jí to tedy poslala s tím, že mi doloží kladné recenze. Už je to týden a pořád nic nepřišlo. Vypadá to, že mě podvedla. 1 200kč v čudu. Paní nereaguje Nejvíc jsem naštvaná na sebe.Jka mám postupovat? Má to vůbce cenu jít s tím na policii? Budou to řešit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Kelišová 6617 příspěvků 05.01.18 20:59
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem s zeptat.Na bazoši jsem si vyhlídla jednu věc. Psala jsem, jestli by byla paní ochotná poslat na dobírku. Paní psala, že ne, protože máí špatné zkušenosti. Chtěla napřed peníze na účet. I po tom, co jsem jí napsala, že jí pošlu poštovné :nevim:.Nakonec jse jí to tedy poslala s tím, že mi doloží kladné recenze. Už je to týden a pořád nic nepřišlo. Vypadá to, že mě podvedla. 1 200kč v čudu. Paní nereaguje Nejvíc jsem naštvaná na sebe.Jka mám postupovat? Má to vůbce cenu jít s tím na policii? Budou to řešit?

Za mě buď dobírka, osobní předání a nebo nic. Dobírka teda taky úplně nemusí být, protože se dá zabalit cokoli.
Kamarádce na podobný problém pomohl FB, kdy obepsala všechny přátele dotyčné paní, i my jsme je zaspamovali a chytila se za nos.
Jestli má cenu jít na policii, nevím jak to řeší. Ale i to se dá.

lucika.k
Kecalka 133 příspěvků 05.01.18 21:04
lucika.k

Také jsem měla něco podobného, spíš vyzkouet nějaké pátelé dotyčné osoby(pokud víte), nebo napsat spatnou recenzi na pani…(na té stránce) a nebo to bohužel nechat být…policie Vám moc nepomuže, musí to byt nad nějakou částku, myslím že to je nad 5000:/

Janli
Kelišová 6312 příspěvků 05.01.18 21:09

Na policii běž určitě. Sice se jedná o trestný čin až od pěti tisíc, ale můžou mít těch případů nahlášeno už více a řešit to budou.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 05.01.18 21:14

A o jaké zboží se jednalo? :think: Ať si lidi dají pozor :nevim:

terinka4444
Hvězda diskuse 68521 příspěvků 05.01.18 21:16

Zadej číslo bankovního účtu do googlu, třena ti něco vyjede, třeba je vás víc

chs.jasmin
Echt Kelišová 7918 příspěvků 05.01.18 21:20

Ahoj,

napsala bych ji, že to půjdu ohlásit na policii. Když jsi zadávala platbu, vyjelo ti na koho je účet vedený? Jestli ano, oslov ji jménem - aby věděla, že jsi si to zjistila.

Jinak opravdu s číslem učtu na policii a snad to budou řešit.

Je to nemilé, já jsem naštěstí „jen“ přišla o kosmetiku za 500kč na Vinted, když mě oslovila jedna slečna s žádostí o výměnu. já odeslala, ale ona už ne. :nevim: Jinak takto nakupuju a prodávám každou chvíli a mám štěstí na férové maminky (díky bohu). Tak se tím nenechej odradit.

Přeji aby to dobře dopadlo.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 05.01.18 21:20
@terinka4444 píše:
Zadej číslo bankovního účtu do googlu, třena ti něco vyjede, třeba je vás víc

Může zkusit i telefonní číslo nebo email, nejen do googlu, i na facebook!

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 05.01.18 21:20

Urcite policie. Takovy darecci toho mivaji povic a ono se jim to nad tech 5000 kc nasbira. Nenech ji to projit a hura na policii. Uz s tim mam taky svoji zkusenost. U nas to dopadli tak, ze mladence odsoudili asi na 6 mesicu a penize vratil.

smutná máma
Závislačka 4982 příspěvků 51 inzerátů 05.01.18 21:21

Mě se stalo něco podobného… Znáš její jméno? Mě zase jedna maminka dlužila peníze, vůbec jsem to z ní nemohla dostat(šlo taky o bazoš)… Udělala jsem jí nakonec ostudu tady na emimino a vše dala do pořádku. Ale chce to znát její jméno, popř. email, č. účtu. Kdyžtak mi napiš SZ.

Travelerka
Stálice 81 příspěvků 05.01.18 21:23

Vůbec nevadí, že je to částka po 5 tisíc. Policie musí oznámení přijmout a bude to řešit jako přestupek proti majetku - podvod. Policie ČR provede šetření a postoupí to na úřad k dořešení. Doložte při oznámení na policii potřebné dokumenty a důkazy - emaily, výpis z účtu, že jste jí peníze poslala, atd. Při jednání o přestupku se připojíte jako poškozená, že žádáte náhradu škody v té doložené výši. Určitě to oznamte ;)

Slečna Ferka
Extra třída :D 10171 příspěvků 05.01.18 22:00

Jen off topic: Moc nerozumím tomu, jak se tu šermuje „jen na dobírku“ apod. Já mám zkušenost, že většina prodejců chce platbu předem - a já ji běžně posílám, pokud jde o osobu s kladnýma recenzema na slušném webu (emimino, mimibazar). Já teda víc chápu ty prodejce: pokud si to adresát i jen nevyzvedne (a to je celkem časté i u eshopů, že se zákazník rozmyslí, koupí jinde apod.), tak jsou v tom hned zahučení aspoň za kilo.

debra.morgan
Závislačka 4208 příspěvků 05.01.18 22:07

@Slečna Ferka proto se posílá cena poštovnýho předem na účet a balíček na dobírku. aby prodejce nepřišel o prachy a zároven se trochu chránil i kupující, ale pořád to nechrání to, že prodejce může poslat cokoli.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10171 příspěvků 05.01.18 22:16

@debra.morgan Nevím, já posílám celou cenu a zatím vždycky dobrý :D

Volím tuto cestu už proto, že poplatek za dobírku v kombinaci s cenou balíčku už začíná být neúnosný…

Janli
Kelišová 6312 příspěvků 05.01.18 22:18

@Slečna Ferka ono na dobírku je aspoň trochu šance, že zboží opravdu dojde. Prodávající musí udat adresu, kam poslat peníze a navíc je tam prodleva, kdy se dá platba za asistence policie stopnout. Já mám ale zásadu nakupovat jen od ověřených prodejců a dražší věci, jen pokud si je můžu vyzvednout osobně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >