Krádež ve školce v 5 letech

Anonymní
15.1.21 14:46

Krádež ve školce .. v 5 letech.

Zdravím vás… Mám celkem nepříjemný problém.
Původně jsem si myslela že to jsou jen náhody, bohužel jsme zjistili že ne.
Syn začal ze školky odnášet potajmu hračky. Prvně přišel s autem, že ho našel venku.. to mi divné samozřejmě nepřišlo. Bylo to maličké autíčko takové oprýskané, potom pastelka. To už jsem si říkala že asi má ze školky že to měl třeba v mikče.
Bohužel mi teď ve školce už 2 x hlasily že našli u něj v punčocháčich autíčka :roll:
Pokaždé to s ním řešili. On se omluvil a dál se to neřešilo. Dneska jsem na něj zatlačila odkud má to první auto. Tak se přiznal že ze školky :roll: Řekla jsem mu že bude muset přijít do školky a to autíčko vrátit. A že jestli zjistím že ještě jednou to udělal tak se bude muset přiznat že to ukradl.
Ve školce říkají že to jsou ne ani tak krádeže jako že prostě se to těm dětem líbí a chtějí si to vzít. Já prostě nevím co s tím…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
396
15.1.21 14:53

Tak v první řadě dobrá práce, že to řešíš a nenecháváš to vyhnít!

Ptala ses ho, proč ho udělal? Asi bych pátrala po tom, jestli to bere nějakým konkrétním dětem, které má/nemá rád, nebo jestli jen nechce mít doma takový typ hračky? I když předpokládám, že autíčka a pastelky určitě máte…

Tohle není u dětí nic neobvyklého, testují, co se stane, když udělají něco, u čeho ví, že to udělat nesmí. Já jsem jako dítě taky byla hrozná straka… Přestala jsem to dělat, až když mě chytla mamka a dostala jsem na zadek (tím nechci říct, abys mu dávala výprask, jen, že za tím nemusí být konkrétní důvod a prostě to jen zkouší).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
15.1.21 14:56

Tak tomuhle bych úplně neříkala krádež, ale řešit by se to samozřejmě mělo. Zkus zjistit důvod a pak podle toho jednej dál. Na ty naše lumpy by zabralo pohrozit policajtama a pokutou. Vrátit věc do školky s omluvou je samozřejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 14:56
@Sardelka píše:
Tak v první řadě dobrá práce, že to řešíš a nenecháváš to vyhnít!

Ptala ses ho, proč ho udělal? Asi bych pátrala po tom, jestli to bere nějakým konkrétním dětem, které má/nemá rád, nebo jestli jen nechce mít doma takový typ hračky? I když předpokládám, že autíčka a pastelky určitě máte…
Sám se přiznal že se mu tyto hračky líbili a přál si je domu.
Tak jsem mu řekla že si s nimi má hrát ve školce a jestli se mu joooo líbí tak se je kůže ze svých korunek v kasičce koupit.

Tohle není u dětí nic neobvyklého, testují, co se stane, když udělají něco, u čeho ví, že to udělat nesmí. Já jsem jako dítě taky byla hrozná straka… Přestala jsem to dělat, až když mě chytla mamka a dostala jsem na zadek (tím nechci říct, abys mu dávala výprask, jen, že za tím nemusí být konkrétní důvod a prostě to jen zkouší).
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 14:57
@Midaku píše:
Tak tomuhle bych úplně neříkala krádež, ale řešit by se to samozřejmě mělo. Zkus zjistit důvod a pak podle toho jednej dál. Na ty naše lumpy by zabralo pohrozit policajtama a pokutou. Vrátit věc do školky s omluvou je samozřejmost.

Já jsem mu řekla že příště až se bude muset hledat nějaká hračka tak se bude muset zavolat policie a hledat se viník krádeže a ten bude muset platit pokutu za výjezd. Tak slíbil že už to neudělá.

• Citovat
  • Nahlásit
6368
15.1.21 15:07
@Anonymní píše:
Já jsem mu řekla že příště až se bude muset hledat nějaká hračka tak se bude muset zavolat policie a hledat se viník krádeže a ten bude muset platit pokutu za výjezd. Tak slíbil že už to neudělá.

Myslím, že to řešíš dobře. Časem to pochopí. Nevíš co mu na to řekly učitelky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 15:10
@janickaIII píše:
Myslím, že to řešíš dobře. Časem to pochopí. Nevíš co mu na to řekly učitelky?

Paní učitelka mu řekla že to spolu půjdou vrátit. Že si s tím může hrát ale nesmí odnášet domu protože by neměli žádné jiné hračky kdyby je každý odnesl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 15:10
@Anonymní píše:
Paní učitelka mu řekla že to spolu půjdou vrátit. Že si s tím může hrát ale nesmí odnášet domu protože by neměli žádné jiné hračky kdyby je každý odnesl.

Nedělala z toho haló. Vyřešili to jakoby spolu.

• Citovat
  • Nahlásit
3791
15.1.21 15:29

Vůbec bych mu neříkala, že to ukradl. To je hloupost. Prostě se mu ta hračka líbí a nutně si s ní v tu danou chvíli potřebuje ještě hrát. Nejprve bych se dohodla se synem, že si bude moc vít nějakou hračku, ale nejprve to bude muset říct paní učitelce. Takto bych se dohodla i s učitelkou. Většinou jsou to malé drobné hračky. Druhý den ji vezmete zase do školky. Je možné, že ho ta hračka bude držet více dnů, ale časem ho to omrzí a bude si chtít hrát s jinou. V tom to věku to nedělá sám, dělá to spoustu dětí. Cizí (školkové) hračky jsou přece lepší než doma. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2784
15.1.21 15:47

Když jsem byla malá (nevím přesně koli let), tak jsem u sestřenice ukradla křídy. Moc jsem chtěla křídy, ale maminka nekoupila. Tak jsem si je nacpala do kalhotek :D Doma se na to samozřejmě přišlo, protože ty kalhotky byly jaksi dost barevné :D a já se moc styděla, už jsem věděla, že se to nedělá. Ale už jsem pak dál nekradla.
Já myslím, že se musí vysvětlovat, že věci někomu patří a ikdyž tam si s tím může hrát, domů se to nenosí. 5 let už je dost, aby to pochopil. Tak držím palce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
15.1.21 15:56

@katyca promiň, ale to je pěkná blbost. Přece si dítě nebude odnášet ze školky hračky, i když se mu líbí. Prostě se mu musí vysvětlit, že to jsou hračky, které jsou ve školce a bude si s nimi hrát další den. Když půjdeš s dítětem na návštěvu, tak ho taky necháš si domu vzít nějakou hračku která se mu líbí, i když je jiných dětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6368
15.1.21 16:05
@Anonymní píše:
Nedělala z toho haló. Vyřešili to jakoby spolu.

Tak to je super! Mě přijde, že to všichni řešíte správně, v klidu bez nějakého haloo a obviňování. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11756
15.1.21 16:09

Muj syn kradl všude a stále to hrozí. U nas je to diagnózou holt kontroluji a v obchodě to nedělá, to by byl vrchol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26854
15.1.21 16:33

@katyca promiň, ale to je nesmysl. Dítěti je 5, musí pochopit, že se cizí věci neberou. Jaké, že si bude půjčovat? Co když to bude chtít dělat v obchodě nebo na návštěvě? To bude maminka přesvědčovat paní prodavačku, že se to dítěti líbí?

To mi jako dítěti udělala máma. Byla u nás na návštěvě jedna holčina a líbila se jí jedna hračka, co jsem měla památeční od babičky. Holčičce se líbila a mohla si ji půjčit domů. Už jsem se s ní neshledala. Holčičce ale byly 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20728
15.1.21 19:21

Ve školce jsme to řešili tak, že jsem po vysypání kapes řekla jé, to je přeci ze školky.
hned řekli, že ano a druhý den jsme to tam donesli zpátky.
S paní učitelkou jsme se dohodli, že když budou něco chtít domů, na chvíli, tak si to můžou půjčit a byl konec ´´krádeží´´.
Ale krádež bych tomu opravdu neříkala.
Prostě se jim to líbí a chtějí to mít v tu chvíli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat