Krasobruslení Praha - ne vrcholově

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pigos
Nováček 3 příspěvky 10.03.19 11:54
Krasobruslení Praha ne vrcholově

Ahoj holky, potřebovala buch od vás poradit. Budeme se v létě stěhovat do Prahy 6 a naše téměř 9ti letá dcera chodí u nás na malém městě do oddílu krasobruslení. Začala teprve před rokem, takže i když dělá rychlé a, v mých očích, neuvěřitelné pokroky, nemůže se srovnávat s děvčaty, která bruslí od 4-5ti let, krasobruslení mají jako hlavní sport a věnují mu veškerý volný čas. V pražských oddílech krasobruslení mi rovnou řekli, že pro ně není perspektivní (rozuměj závodnice) a že sice chodit může, ale nikdo se jí věnovat nebude. Tedy budeme platit členské příspěvky, ale holka se bude plácat na místě ve skupince 5-6ti letých, co jsou tak na stejné úrovni.
Nechceme mít doma profi závodnici, ale zase když už něco dělá, tak aby tam byl progres a neotrávilo ji to. Momentální stav je takový, že chodí 4× týdně 1,5h bruslit plus 1h balet a 1h tanec, v oddíle je jich 8, takže se jí trenérka hodně věnuje a skutečně dělá pokroky a nesmírně ji to baví.
Nevíte o nějakém bruslařském oddíle kolem Prahy 6, kde to krasobruslení sice vyučují, ale netlačí tolik na výkony a přitom mají chuť se věnovat i těm, ze kterých nebudou/nechtějí být „olympionici“? Dojet můžeme v okruhu do 20ti km od Kralup až po Spartu.
Předem děkuji za názory.

Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34307 příspěvků 1 inzerát 10.03.19 12:52

Tady je kraso přímo na Praze 6. Osobně neznám, ale vzhledem k množství kempů, kde jasně tvrdí, že se dítěti nikdo nebude věnovat, pokud si nesežene vlastního trenéra a že si tam tahají Dvojnikova a vzhledem k ceně všech akcí, tak bych to na vašem místě asi zavrhla.
Co bych zkusila tak krasobruslení Černošice . Jsou to jedni z organizátorů nižších „nepohárových“ soutěží, takže je to to, co chcete, kde dělají bruslení spíš pro radost dětí, než pro výkon.
Bohužel je třeba si uvědomit, že krasobruslení náročné je a ze svazu jsou kluby tlačeny k tomu, aby cíleně vybíraly a věnovaly se pouze těm nejlepším a tlačí pouze na výkon. Kluby, kde se to dělá hlavně pro radost, jsou právě spíš na těch malých městech, nebo tam, kde není fanatické vedení. Často se dá setkat i s hodně nevraživým chováním trenérů k dětem, které nejsou ty nejvýkonnější a to pak opravdu děti zbytečně odradí od něčeho, co je pěkný sport a baví je to.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51857 příspěvků 10.03.19 16:38

Kdysi jsem narazila na toto http://www.kurzy-krasobrusleni.cz/…ni/pro-deti/
Ale to bude spíš pravý opak, úplně amatérské. Os. Zkušenost nemám.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34307 příspěvků 1 inzerát 10.03.19 17:02
@Lama Lama píše:
Kdysi jsem narazila na toto http://www.kurzy-krasobrusleni.cz/…ni/pro-deti/
Ale to bude spíš pravý opak, úplně amatérské. Os. Zkušenost nemám.

Asi ano, hlavně když píšou, že 10 lekcí. Většinou je to něco jako bruslení pro školy a školky, nevím, jak to konkrétně probíhá tam. Zajímavé je, že paní uvedená v kontaktu vůbec není registrovanou trenérkou krasobruslení :think: . Na stránkách těch zimáků žádný oddíl není, tak nevím, to asi budou opravdu jen takové začátečnické kurzy a ne celoroční vedení. :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 51857 příspěvků 10.03.19 17:09
@Tiger-lily píše:
Asi ano, hlavně když píšou, že 10 lekcí. Většinou je to něco jako bruslení pro školy a školky, nevím, jak to konkrétně probíhá tam. Zajímavé je, že paní uvedená v kontaktu vůbec není registrovanou trenérkou krasobruslení :think: . Na stránkách těch zimáků žádný oddíl není, tak nevím, to asi budou opravdu jen takové začátečnické kurzy a ne celoroční vedení. :nevim:

Já právě na bronzové viděla před rokem vystoupení holčiček. Bylo to roztomilé, spíš taková ukázka tréninku. Neuměli žádné zázraky. Větší už pak měli nějaké společné vystoupení v prevlecich. Nějaké skoky zvládal jen pár děti. Spíš mi to přišlo jako kroužek, než nějaký trénink.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34307 příspěvků 1 inzerát 10.03.19 17:16

@Lama Lama Asi opravdu kroužek, koukám, že registrovaný klub je U Nikolajky, na Bronzové žádný není :nevim: tzn, nemohou se účastnit žádné soutěže. Ale možná tam něco probíhá celorok, tak třeba dobrý tip. :palec:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34307 příspěvků 1 inzerát 10.03.19 17:20

Ještě je Bruslařský klub Říčany , taky celoroční, ale ne vrcholová úroveň.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51857 příspěvků 10.03.19 17:39

Na Nikolajku chodu známé dítě a přišlo mi, že tlačí dost. Ale možná mám jiné meritka

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34307 příspěvků 1 inzerát 10.03.19 18:27
@Lama Lama píše:
Na Nikolajku chodu známé dítě a přišlo mi, že tlačí dost. Ale možná mám jiné meritka

Jestli je v KK Stadion Praha, což je ten klub registrovaný na Nikolajce, tak bych řekla, že tlačí, protože je to nějaká odnož od USK Praha, kde je jedna z nejvyšších úrovní v ČR.

Kristiána
Povídálka 39 příspěvků 12.03.19 23:19
Olympiateam

Na stadionu Hasa ve Vršovicích funguje Olympia team synchronizovaneho krasobruslení. Koukni na www.olympiateam.cz . Kamarádky dcera tam přecházela z Nikolajky, kde byla „neperspektivní“.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34307 příspěvků 1 inzerát 13.03.19 09:32
@Kristiána píše:
Na stadionu Hasa ve Vršovicích funguje Olympia team synchronizovaneho krasobruslení. Koukni na www.olympiateam.cz . Kamarádky dcera tam přecházela z Nikolajky, kde byla „neperspektivní“.

8o Tohle jí řekli? Nebo se jako rodičům zdálo, že to tam k ničemu nevede?

Pigos
Nováček 3 příspěvky 18.03.19 15:46

Ahoj holky, moc vám děkuju. Zatím se stále rozhlížím. V merku mám Kralupy nad Vltavou (jak Říčany, tak Černošice jsou pro nás dost daleko, ale přesně tohle hledám, prostě lepší kroužek krasobruslení, kde se bude holka cítit dobře a kdyby k něčemu vypadala a chtěla, klidně ji podpoříme v intenzivnějších trénincích. Nicméně škola je první, že. Znám holčičky, co v 9ti-10ti letech nechodí do školy kvůli krasu - to mi přijde fakt úlet.
:D

Váš příspěvek
Reklama