Reklama

Krátké kojení a neříhání u 24 dní starého miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Xmarcelina
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 12:50
Krátké kojeni a neříhání 24 dni starého miminka

Jsem krátce maminka… máme 24 dní starého chlapečka, ale od narození neříhá, plně kojim, a to vzdy ze dvou prsou, ale vzdy jen cca 6+6minut…Pak nesaje, pouští se a znovu už nechce…u lékaře přibral za týden 317g což je v pořádku, ale po jídle je nespokojený, pláče, asi tím že ho to mlíčko tlačí…a pak špatně usíná, přes den spí opravdu málo, šermuje ručkama, kope nožkama, jedině kdyz houpu na míči nebo v náručí tak usíná, ale jak ho položím už má zas očka jak baterky…a všechno to trvá akorát do dalšího kojení… Energie dochází, hormony pracují… Máte někdo podobné zkušenosti, ať se trochu uklidním… děkuji

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTiger-lily
Vesmírná mluvilka 33014 příspěvků 10 inzerátů 02.03.18 12:53

Dáváš si miminko po kojení na pár minut přes rameno hlavičkou nahoru? Nemusí být slyšet žádné říhání, některá miminka tolik vzduchu nespolykají, některá zase rovnou hodí šavli, takže žádný problém být nemusí. Pokud přibývá, je nejspíš všechno v pořádku. Kdyby měl bolesti, bude křičet dlouho a opravdu výrazně. Vydrž, časem se to srovná, bude mít stálejší režim a budeš mu jako maminka už lépe rozumět :kytka:

eva.pass
Povídálka 37 příspěvků 1 inzerát 02.03.18 12:57

To se zlepší, můj syn se naučil říhat, až když měl měsíc, do té doby to nedělal vůbec. Doktor říkal, že to miminka někdy prostě neumí..

Helileli
Závislačka 2772 příspěvků 02.03.18 13:02

A nebo je jen přetažený a pláče že nemůže usnout. Zkusila bych pevně zavinout-svazat i s rukama, pak vleže nakojit a nechat ležet. Mimina jsem takto uspávala, pak jsem se odplizila, když zabraly a spaly hezky.

Xmarcelina
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 13:03

Dávám ho jak na rameno, tak zkoušíme tygrika a vlastně všechny finty na řádné rihnuti…ale vůbec se mu ty polohy nelíbí, na rameni háže hlavou a pláče a v tygrikovi chvilku výdrži ale taky žádná slava…Ale je na nem opravdu vidět jak se kroutí, dokud si alespoň trochu neublinkne…pak i usne, ale jak jsem psala, neklidne…a hodně se budi…
Je pravda ze se uklidnuju ze kdyby byl nejaky opravdu velky problem tak bude hodne plakat…ale je to pro nas nove, pro me i pro nej… Strašně rada bych mu pomohla, ale zatim se jen stresuju a to mu taky moc nepomůže…Bude lip… :)

fia80
Závislačka 2965 příspěvků 02.03.18 13:05

Ani jedno mé dítě neodhříhávalo - brala jsem to jako velkou výhodu hlavně u nočního kojení, kdy se přisály, napily a pak se zase odpojili a všichni jsme u toho mohli bez přerušení spát.

Na bolest bříška vyzkoušej nějaké laktobacily nebo přípravky. Dobré je i cvičit s nožičkami.

Jestli se budí, protože šermuje ručičkami a nožičkami, tak zvaž pevné zavinutí.

Xmarcelina
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 13:06

Zavinout jsme taky zkoušeli, ale to se mu teda nelibi vubec.. :D Pani doktorka nam taky rikala ze to rihani byt nemusi, ze se to naučí casem…uz aby to bylo, jestli ho trapi jen tohle, tak mu to pomůže… :dance:

vertunka
Závislačka 4579 příspěvků 02.03.18 13:28

Mam uplne stejne starou holcicku. Taky pije kratce a mo neriha. Vazis ho po kojeni, vis kolik vypije? Nase mala tak 60-80ml na jedno kojeni. Taky je hodne plactiva, podle me prdiky. A nozickama a rucickama taky sermuje. Na spani ji zavinujeme.

Xmarcelina
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 13:46

Ja jsem si vahu pujcila kdyz jsme se vratili z porodnice, ptz tam byli „tabulky“ a byla jsem z toho tak vyplašená ze jsem ji hned domu poridla..Ale uz jsem ji vratila ptz to jen stresovala kdyz tak krasne pribral za ten prvni druhy tyden…Ale rekla bych ze tech cca 60-70vypije taky..zkouseli jsme mu moje mlicko odstrikat a vypil i 80-90,ale pak blinkal, tak toho dostal asi vic nez zvladnul…I kdyz je to chlapak, porodni vahu mel 4215,pri propusteni 4000 a po tydnu 4317..tak treba potrebuje vic..K lekarce jdeme ve stredu, tak uvidíme jestli nam neco pribral…
Ty prdiky ho trápej, ale zkoušíme na to taky snad vsechny triky…nekdy trosku lepsi, jindy horsi..Ale chudáček se krouti jak zizalka, i pul hodky az hodku po kojeni…obcas ublinkne hodne, občas jen trosku…
Uz aby mu bylo lip… 8)

Safija
Kecalka 260 příspěvků 02.03.18 14:29

No a co tvoje strava? jis cerstve pecivo? pijes mleko nebo sycene vody? mlecne vyrobky? cibule? predpokladam uz vyrazeni fazole, cocky, papriky, zeli z jidelnicku… pokud se tak pul az hodinu po kojeni zacne kroutit, uz je to reakce spise na tvoje mleko, neco mu v nem vadi… takze pokud neco z vyjmenovanehi iis nebo pijes, tak to vyrad… jo a taky predpokladam, ze pijes kojici a fenyklove caje

jinak, uz ma mimco mesic, pokud pribira, tak prsa stridej co kojeni jedno prso, uz neni nutny z obou zaraz, ptz to se dela na zacatku na nastartovani laktace…

Xmarcelina
Nováček 9 příspěvků 02.03.18 16:46

Na stravu si davam velky pozor, takže z moji stravy to snad byt nemuze…kojici caj i fenyklovy piju taky…pres den vypiju cca 4l tekutin…
A ano, dneska jsem zacala prsa stridat…sice saje tak 5-10minut, tak snad mu to vystaci. Verim ze kdyby mel hlad, tak by plakal a ani by neusnul…je neklidny po kojení, protoze ho tlaci to brisko, at uz prdiky, nebo spis žaludek, kdyz nekrka…

Akras2
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 04.03.18 15:21

Zkus ještě zvýšenou polohu pod hlavou. Podložit postýlku. I když nekrká může se mu vracet natrávané mléko ze žaludku a pak ho to pálí. Není to klasický reflux ale jen nezralá uzávěra jícnu. Časem z toho vyroste. A zavinout jen ruce. Anebo miminko svinout do klubíčka a pak zavinout. U mladší dcery obyčejné zavinutí nefungovalo. Musela být fakt zabalená s nožkama přitaženýma k bříšku.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama