Krátké nebo dlouhé jméno? Mezinárodní jméno - jaké?

Anonymní
28.5.17 23:19

Krátké nebo dlouhé jméno? Mezinárodní jméno - jaké?

Ahoj, prosím napište mi, jestli se vám líbí spíše krátká, nebo dlouhá jména a k tomu důvody proč to nebo to. Případně je vám jedno jak je jméno dlouhé? A ještě jeden dotaz, jaké jméno považujete za mezinárodní? Tím myslím, jaké byste dali, kdybyste měli partnera cizince, ale chtěli byste jméno, které se hodí sem do ČR a vylovuje se i píše velmi podobně česky i anglicky.

Mně napadlo akorát:
Adam, Nina, Luna, Ella, Emma, Petr, Anna,… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12502
28.5.17 23:29

Myslím, že nezáleží na délce jména, ale na jeho celkové zvučnosti. Nesleduju u jména počet slabik, ale to, jak celé jméno zní. Dcerka má poměrně dlouhé jméno, ale dobře se vyslovuje. Sleduju, jestli mi při vyslovování jména, někde „nezakopne“ jazyk. Taky jsem hledala univerzální jméno tak aby dcera neměla problém, pokud by se jednou rozhodla žít v cizině. Sáhla jsem jméně Teodora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.17 23:59

Já mám Daniela a Dominika. Bez háčků, čárek, mezinárodní, problémy mít nebudou. Ale nebyl to úplně záměr.
Kamarádka žijící v cizině má právě Ninu a Adama, takže tvé úvahy jsou správné.
Ještě bych dala třeba Kristinu, Kristiana, Sebastiana, Nelu, Stellu, Veroniku..
Anonym kvůli jménům, díky

• Nahlásit
  • Citovat
5269
29.5.17 06:27

Taky mam Adama, a jestli ted bude mit segru, tak tatinek vybral Adelu a mne by se pro prip. brasku libil Samuel, Simon)no, ten by byl spis cesky s hackem) nebo Martin. Prijmeni mame takove delsi, lehce slovenskeho puvodu, takze jsem taky nechtela ani moc dlouhe ani uplne typicky ceske jmeno typu Ondrej, Jan, Karolina nebo Anezka, i kdyz zrovna ta Karolina, nebo Dominika, Daniela, Gabriela jsou krasna jmena a taky zadne jazykolamy:-) Gabinka, Kristynka nebo Lea, Ester byly me favoritky na holcicku:) Nina mi zni trochu rusky, ale proc ne…celkove mam asi radsi kratsi jmena. Co treba Amelie a Artur? Pro jmena na A mam asi slabost no:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6236
29.5.17 07:13

Mám Veroniku a čekám Daniela-obě jména myslím mezinárodní a problém mít nebudou-příjmení máme krátké. Volili jsme tak, aby k sobě jméno a příjmení pasovalo a aby se dobře vyslovolavo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 07:34

Tohle jsem dělala kamarádce, která má muže Američana. Třeba Tě to inspiruje.

HOLKY

Použitelná jména v obou jazycích
Agnes
Alexandra / Alex
Alice
Andrea
Anna
Barbara
Dana
Diana
Emma
Heidi
Ingrid
Julie
Karin
Laura
Linda
Michaela
Miriam
Natalie
Nela / Nella
Nicole
Nina
Sandra
Sofie
Stela / Stella
Tamara
Valerie
Vanda
Viola
Zoe

Stejná, i když možný problém při přechýlení, transkripci apod.
Adéla
Adriana
Amélie
Aneta
Ariana
Beáta
Daniela
Dina
Dominika
Edita
Emanuela/Manuela
Ester
Eva
Evelína
Gabriela
Glorie
Hana
Helena
Isabela
Judita
Justýna
Leona / Lea
Liliana
Lucie
Luisa
Mariana
Monika
Nora
Patricie
Ráchel
Regina
Roxana
Sabina
Sára
Simona
Sylvie
Tereza
Theodora
Valentýna
Veronika
Virginie

Původem cizí jména, dnes v češtině užívaná
Aida
Amanda
Amy
Anita
Bibiana
Carmen
Claudia
Daisy
Doris
Eliana
Ella
Ellen
Emily
Geraldina
Gina
Greta
Charlotte
Chloe
Iris
Jennifer
Jessica
Katrin
Kimberly / Kim
Lara
Lilly
Marilyn
Melanie
Melissa
Mercedes
Mia
Naomi
Noemi
Scarlett
Tiffany
Vanessa
Victoria
Vivian

KLUCI

Použitelná jména v obou jazycích
Alan
Albert
Alex
Alfred
Benjamin
Bernard
Boris
Bruno
Daniel
David
Felix
Ferdinand
Florian
Gabriel
Herbert
Hubert
Ivan
Julian
Leonard
Martin
Maxim / Max
Michael
Norbert
Oliver
Otto
Richard
Robert
Robin
Roland
Sebastian
Theodor

Stejná, i když možný problém při přechýlení, transkripci apod.
Alexandr
Dominik
Erik
Hugo
Marek
Oskar
Patrik

Původem cizí jména, dnes v češtině užívaná
Andreas
Aram
Arnold
Brian
Damien / Damian
Denis
Donald
Edmund
Ernest
Gerald
Gerhard
Justin
Kevin
Lucas
Mathias
Nicolas
Ronald
Rupert
Simon
Tobias
Tom

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
29.5.17 07:40

Taky jsem chtela mezinárodní jmeno bez hacku a carek. Ne kvuli cizinci, ale proto, ze mi ti do budoucna prislo prakticke. No a skoncili jsme s Jonášem :lol: Benedikt mi neprošel.
Ale myslim, ze ta vyslovnost je vice mene stejna ve vice jazycich, takze ucel splnen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8825
29.5.17 09:02

Velka cast nasi rodiny zije v zahranici, mame Alici a Lindu. Kdyby byla treti holka, tak bude Viola. Pokud je nejak vetsi pravdepodobnost, ze budou zit v zahranici, vyhnula bych se i jmenum, ktera jsou sice mezinarodni, ale pocestela, jako treba Veronika-Veronica, Marie - Maria, Helena - Helen, Hana - Hannah atd., at porad nemusi vysvetlovat, to uz je snad lepsi se jmenovat treba Jindriska, nez porad vysvetlovat, ze je Monika s K. Pritel zil v zahranici a se jmenem Michal si celkem uzil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
29.5.17 09:04

Hodně univerzální (alespoň na evropské poměry) mi připadají jména typu Marie, Lucie, Sofie, Viktorie…I když zrovna ta Marie s Lucií mají tvar v angličtině trochu jiný. ZAs na druhou stranu, tím, že jsou ta jména ve svém původním tvaru tak „profláklá“, myslím, že ani v té Anglii by s nimi neměl být problém. ;)
U kluků mi přijdou nejuniverzálnější asi Petr, Martin, Michael

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 14:26
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím napište mi, jestli se vám líbí spíše krátká, nebo dlouhá jména a k tomu důvody proč to nebo to. Případně je vám jedno jak je jméno dlouhé? A ještě jeden dotaz, jaké jméno považujete za mezinárodní? Tím myslím, jaké byste dali, kdybyste měli partnera cizince, ale chtěli byste jméno, které se hodí sem do ČR a vylovuje se i píše velmi podobně česky i anglicky.Mně napadlo akorát: Adam, Nina, Luna, Ella, Emma, Petr, Anna,… :nevim:

Dala bych jména dvě. Jedno české a druhé do zahraničí. Jak to udělala vědkyně Vlasta Kalálová - Di Lotti, ta měla dcer Drahomíru Lydiu a syna Radbora.

Asi něco jako: Luna Adela, Luna Běla, Luna Bohdanka

Taková Milena je dost mezinárodní jméno. Dává se i v Italii. Zdrobnělina Millie. Jenovefa je též mezinárodní jméno. Je uživaná i v Bretagni. V cizině Jenny.

Jiná mezinárodní jména, dávaná i u nás:
Brigid, Odeta, Antonia, Cecilia, Dagmar, Dana, Diana, Dina, Dita, Edyta, Emilie, Etel, Evelin, Freya, Heidi, Hedvig, Hela, Idun, Isolde, Ivona, Iva, Ingrid, Irma, Julie, Lada, Lyra?, Maia, Liv, Malvina, Marina, Matilda, Meda, Radana, Radka, Robyn, Romy, Sabina, Saskia, Silvia, Slavka, Stella, Valerie, Viola, Vivien, Vlasta, Zora

Rosa (v cizině Rose)
Lidmila (v cizině Lida)
Konstancie (v cizině zdrobněle Connie)
Libusha (v cizině Libby, česky Líba, Libuše)
Henrieta (česky Jindřiška)
Georgia, Georgina - česky Jiřina
Filippa - v cizině Philippa - Zdrobněle Pippa, Fippa
Cordula - česká zdrobnělina Kori
Floriana - česky Květa
Miroslava - v cizině Mira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 14:46

Z hrdosti k češštví (polo slovanství) bych dala i jedno české a druhé zahraniční i k chlapeckému jménu.
Mně osobně se líbí jméno Angus a Merlin - nevím kde to žijete. http://www. behindthename. com/name/angus/top/england-walesˇ
Angus Svatoslav
Angus Bohdan
Angus Radim
Angus Radovan
Angus Dušan (zahniční varianta je Hugo, Hugh)
Angus Radomir
Angus Vlasta / Vlastek
Angus Vlastimil
Angus Vlastislav
Angus Vladimir (zahraniční varianta je Valdemar)
Angus Ladislas - mezinárodní anglická podoba
Angus Stanislas - mezinárodní anglická podoba
Angus Milan
Angus Miroslav - dost mezinárodní jméno
Angus Radek - mezinárodní jméno. Známé díky kanadsko-americkém seriálu Hvězdná brána Atlantis
Angus Svatomir
Angus Svatopluk - ve Skandinavii je varianta Svantepolk, zdrobněle Svante
Angus Veles
Angus Zdenek/Zdenko - ve Státech známé jméno díky Zdenovi Chárovi
Angus Jaromir
Merlin Zbynek
Angus Vojtek
Angus/Merlin Vladan
Angus Vitoslav / Vít - v cizině Vitus
Angus Bolek

Theobald ve Francii jako Tybalt
Rostislav - v anglicky mluvící zemi jako Ross
Janick - v cizině jako Yanick
Filibert - v cizině jako Phil (Fil), česky Bert
Edward - česky Eduard či Eda
Zikmund - zdrobněle Ziki

Donald Trump mladší a jeho manželka pojmenovali třetího syna jménem Tristan Milos.
Francouzská herečka Marion Cotillard má syna Marcela.

Nebo třeba jména Wilem, Thorsten, Alan, Stefan, Silvan, Rudolf, Randolf, Rodan, Ralf, Odin, Norbert, Nikola, Medard, Maxim, Markus, Luka, Lubor, Krispin, Kristian, Julian, Ivo, Ingvar, Gilbert, Felix, Egon, Edmund, Donar, Denys,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 12:45

Me se libi jmena mezinarodni kratka i dlouha, zalezi na delce prijmeni.
Manzel je african zijici od detstvi do 35 let v anglii a jmena budeme davat velice stara jmena, ktera se pouzivaji v manzelove rodne zemi v Africe, v podobne forme i v Anglii, Americe i u nas..

Za mezinarodne snadna a prakticka jmena povazuji jmena bez interpunkce, ktera se logicky ctou a vyslovuji ve vsech jazycich, kdy clovek vetsina narodnosti nema problem s jeho ctenim, at uz si jej cte jakkoliv.

Dite bude ale vzdy mit moznost, obzvlast v budoucnu, ze nebude zit v cesku, dnes je normalni, ze mladi jezdi studovat do zahranici, casto tam zustanou, uci se cizi jazyky. Proto mi prijde naprosty nesmysl a hloupost predvidat kde bude dite zit v dospelosti.
Ja dala prednost jmenum ktera budou vyjadrovat puvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama