Krátkodobá pauza ve vztahu

Anonymní
16.1.20 23:43

Krátkodobá pauza ve vztahu

Hezký večer,
Anonym z důvodu osobních informací.

Jdu sem pro radu, nebo zkušenosti nekoho jineho.

S přítele jsme spolu 7 let, je nám 28. Bydlíme spolu 4 roky. Z pohledu třetí osoby vypadame jako dokonalý pár. Víceméně i doma. Hadame se většinou jen o blbostech, jinak nám vše funguje.
Dokud nedojde na téma děti. Nijak na ně netlačím, ale ráda bych věděla, že vztah někam postupuje. Přítel se na to téma vyslovil, že by si chtěl dát pauzu, že nikdy nezil sám a potřeboval by si to zkusit, než se vrhneme na budoucnost, že by toho jednou mohl litovat. A že si potřebuje být jistý, zda si budeme chybět. (Nikdy jsme nebyli od sebe víc jak tyden)

Mě se do toho moc nechce, protože já si jistá j1sem, ale na druhou stranu ho i chápu.
Navrhla jsem pro začátek, že odjedu na týden pryč a uvidíme. Ať si to doma zkusí, že se nebudem ozývat. Měsíc je pro mě dlouhá doba, a bojím se že by mi to zanechalo na našem třeba budoucím vztahu hodně velký šrám..

Máte někdo zkušenost s týdenní pauzou? Aby člověk se nadechl, byl chvilku sám. Říkám si, že nemáme co ztratit…

Děkuji za reakce,

Z.
Pro

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

82
16.1.20 23:48

Nemá koule říci ti na rovinu, že se chce rozejít. Ty pauzy jsou nesmysl a berlička. Pust ho pauzovat a hledej někoho nového.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
16.1.20 23:55

Jestli ho miluješ, dej mu prostor. Jestli ma takové úmysly, jaké tvrdí, tak mu dej prostor a čas, netlac na něj. Ničemu to nepomůže, naopak by ho to mohlo dohnat k rozchodu. Každý občas můžeme projít nějakou krizi, tak to respektuje a snaž se mu být podporou, třeba komunikovat a snažit se zjistit z čeho ten problém vychází. Jestli to nezvládneš, tak to holt nezvládneš a rozejdete se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
17.1.20 00:49

Je rozdíl být sám a být „sám“. Když odjedeš na týden, či měsíc na dovolenou, ale jste oficiálně spolu, je to něco jiného, než když se na týden či měsíc spolu rozejdete.

Já z toho tvého vyprávění mám pocit, že ty přemýšlíš nad první variantou a on nad druhou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1414
17.1.20 01:11

Je mi to lito, ale rozchazi se s Tebou.. :hug:

O takove pauze jaem snad v zivote neslysela.. Podle me dpufa, ze za ten mesic uz bude mit koule Ti to rict, ze je konec..

Jsi mlada, najdes jineho partnera ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3215
17.1.20 05:49

Máš jen jednu možnost. Vyhovět mu. Abych pravdu řekla, docela ho chápu, jste spolu dlouho, dítě vam totálně změní život. Pokud mu nevyhovis, bude ti to časem vyčítat. Možná to prospěje i tobě… Ale počítej s tím, že se mu svoboda může zalíbit a nebude se chtít vrátit. A nebo zjistí, že bez tebe nemůže být a váš vztah to naopak posílí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5863
17.1.20 05:57

Pauza = nemám koule na rovinu se s tebou rozejít=chci souložit s jinou=už vím s kterou.

Příspěvek upraven 17.01.20 v 06:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2734
17.1.20 06:04

Já bych řekla, že se mu někdo líbí a chce si užívat.. A kdyby mu dala slečna košem, vrátí se k tobě. Ale třeba se pletu. Týden je ale podle mě na „zkusit si žít sám“, krátká doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
17.1.20 06:18

Hlavně si ujasněte, co ta pauza znamená. Ze zkušeností kamarádek vím, že chlapci to neberou tak, že „pauza = chci být chvíli sám“, nýbrž „pauza = chci být chvíli bez závazků a zkusit to s jinou holkou“, což dost děvčat nemile překvapí, a mně by to třeba vadilo, byť vím, že se to běžně děje a hodně holek nad tím mávne rukou… Ve zkratce, s čím jsem se zatím setkala, pokud je pauza z mužské strany (a ten důvod je fakt, že to chce zkoušet i s jinými děvčaty), tak i když se ty lidi k sobě pak vrátí, stejně se pak brzy rozejdou… Já jsem taky občas ve vztahu chtěla pauzu, ale fakt kvůli sobě, že jsem si nebyla jistá, jestli daný vztah zvládám - takže třeba tuhle motivaci chápu, jen mi tedy přijde, že muži to mají jinak (nechci generalizovat, možná to tak vidí i ženy); tak určitě radím se zeptat, jestli pro něj pauza znamená, že se nevídáte (a nerandíte s třetími osobami), nebo že jste se „rozešli na zkoušku“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
17.1.20 06:35

Nikdy jsem nechápal co ve vztahu znamená pojmem „pauza“. Proč pauza? Co jako bude v té pauze dělat? To si můžete užívat nezávazně sex, když jste v pauze? A pak se k sobě vrátíte jakoby nic? Nebo pauza znamená že jste pořád věrní partneři ale dočasně nechcete (nebo on nechce) spolu žít? Že si jako potřebujete od sebe odpočinout a až si užijete volnosti tak se zas k sobě vrátíte? :D To mu nevadí že v době kdy budete pauzírovat si můžeš někoho najít a on už se nebude mít ke komu vrátit? :lol: no to mě podrž!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9419
17.1.20 06:42
@olino píše:
Nemá koule říci ti na rovinu, že se chce rozejít. Ty pauzy jsou nesmysl a berlička. Pust ho pauzovat a hledej někoho nového.

Myslím si to saméá :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
17.1.20 06:47

@Pan Dan No právě. Já třeba beru pauzu jako přerušení styků - s tím, že nerandím s třetími osobami. Jinak to u mě není pauza, ale regulérní rozchod. Je rozdíl, když si pauzneš písničku - protože tě momentálně bolí hlava, ale pak se k ní třeba vrátíš, nebo když si zkrátka chceš pustit jinou, novou písničku… Ale jak píšu výš, už jsem se setkala s tím, že pánové berou pauzu jako volnou zábavu s pojistkou čekající přítelkyně v záloze… A to je dost ponižující a nefér.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
588
17.1.20 06:52
@Anonymní píše:
Hezký večer,
Anonym z důvodu osobních informací.

Jdu sem pro radu, nebo zkušenosti nekoho jineho.

S přítele jsme spolu 7 let, je nám 28. Bydlíme spolu 4 roky. Z pohledu třetí osoby vypadame jako dokonalý pár. Víceméně i doma. Hadame se většinou jen o blbostech, jinak nám vše funguje.
Dokud nedojde na téma děti. Nijak na ně netlačím, ale ráda bych věděla, že vztah někam postupuje. Přítel se na to téma vyslovil, že by si chtěl dát pauzu, že nikdy nezil sám a potřeboval by si to zkusit, než se vrhneme na budoucnost, že by toho jednou mohl litovat. A že si potřebuje být jistý, zda si budeme chybět. (Nikdy jsme nebyli od sebe víc jak tyden)

Mě se do toho moc nechce, protože já si jistá j1sem, ale na druhou stranu ho i chápu.
Navrhla jsem pro začátek, že odjedu na týden pryč a uvidíme. Ať si to doma zkusí, že se nebudem ozývat. Měsíc je pro mě dlouhá doba, a bojím se že by mi to zanechalo na našem třeba budoucím vztahu hodně velký šrám..

Máte někdo zkušenost s týdenní pauzou? Aby člověk se nadechl, byl chvilku sám. Říkám si, že nemáme co ztratit…

Děkuji za reakce,

Z.
Pro

V kvalitním vztahu by přeci nikoho ani nenapadlo dávat si nějakou „pauzu“. Asi potkal nějakou jinou ženu. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
17.1.20 07:07

@Arcanum Mě to napadalo dost často, a neřekla bych, že ty vztahy byly nekvalitní. Třeba jednou jsem potřebovala pauzu, protože se zjistilo, že přítel je manio-depresivní. Tak jsem si to ujasnila, že to zvládnu, a pokračovalo se. A po nějaké době, když jsem začala uvažovat o dětech, jsem to potřebovala přehodnotit - a tentokrát jsem si řekla, že za sebe to sice zvládnu, ale děti tím postihovat nechci, a rozešli jsme se. Ale pořád je to člověk, který je pro mě důležitý, teď je to můj nejlepší kamarád, takže ten vztah byl kvalitní. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
588
17.1.20 07:13
@listento píše:
@Arcanum Mě to napadalo dost často, a neřekla bych, že ty vztahy byly nekvalitní. Třeba jednou jsem potřebovala pauzu, protože se zjistilo, že přítel je manio-depresivní. Tak jsem si to ujasnila, že to zvládnu, a pokračovalo se. A po nějaké době, když jsem začala uvažovat o dětech, jsem to potřebovala přehodnotit - a tentokrát jsem si řekla, že za sebe to sice zvládnu, ale děti tím postihovat nechci, a rozešli jsme se. Ale pořád je to člověk, který je pro mě důležitý, teď je to můj nejlepší kamarád, takže ten vztah byl kvalitní. :nevim:

Ale pochybnosti jsi už tehdy měla, ne? Zřejmě jsi intuitivně vycítila, že tam je nějaký problém. Jinak by to přeci neskončilo rozchodem. Tím nechci říci, že by tvůj bývalý přítel nebyl hodný, nebo slušný člověk, ale pro kvalitní vztah, ve kterém by měly být děti, to bylo bohužel málo. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama