Krátký dlouhý týden a malé dítě

3239
23.2.16 12:49

krátký dlouhý týden a malé dítě.

Hezký den, prosím vás o radu. Dostala jsme pracovní nabídku. Má to však několik ale a nevím zda jsme na to " zralá " nebo jak to říct. Nejsem nadšená.
jedna nejmenová firma mi nabídla práci na jejich pobočce v Praze ale je to od 9 do 21hod, krátký dlouhý týden, svátky otevřeno stejně. A ted mi přišlo info, že bych měla odjet na 9 dní na školení mimo město ( bohužel daleko nedá se jezdim každý den sem a tam )…
Mám malou dceru 5 let, v září má jít do školy, je na mě hodně fixovaná.
Manžel pracuje po až pátek od 8.30 do 18h. takže domu chodí kolem 18:30.
Pomáhá nám moje maminka.. ale zatím jsme byla jako OSVČ a mohla si dělat jak jsme chtěla. Takže někdy tak a někdy tak.Ale poslední dobou už mi moc práce nejde a vydělám méně a méňe.
Práci na HPP jsme brala jako záchranu ale… nějak se mi do toho nechce. Vnitřně cítím, že nechci odjet na 9 dní pryč od dcery kvuli školení a pak mám i obavy jak bych zvládla práci na 12 hod. + cesta tam a zpět. Reálně tedy 14 hodin denně…
Jak to máte vy? Hledání práce mě docela vysiluje… přijde mi, že o mě nikde moc nestojí jak zjistí, že mám dítě.
děkuju za postřehy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58667
23.2.16 12:52

@helenkanai asi takhle - pokud by to bylo výhodné - finančně, práce, co by mi bavila, šla bych do toho.. ale tady mi zaráží spíš fakt, že jde o 5 leté dítě (proč je na Tebe tak extra fixované, to není zrovna ideál).. Když se Ti do toho nechce, tak na to kašli, to za Tebe nikdo nerozhodne. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
23.2.16 12:59

Evidentně by tě práce netěšila a otravovala, zkus hledat jinde, nastoupit do práce s pochybami a odporem, to asi nemá smysl… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
23.2.16 13:01

U pětiletého dítěte nevidím problém pracovat na HPP, a těch 9 dní bych přežila… Ovšem pokud nechceš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
23.2.16 13:02

Já bych do toho nešla. I přesto, že by to byla zajímavá práce. od rána do večera v práci a kdy budeš s dítětem? Ale je to taky o tom, jaké kdo má priority. Pro mě je teda důležitější rodina a čas strávený s ní. to ti nikdo nenahradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14397
23.2.16 13:03

Nevzít práci, kterou potřebuji, k vůli 9 dnům školení. Ehm, to mi nezní moc flexibilně. Ano, pracovní doba je dlouhá, ale pak máš zase fůru dní, kdy do práce nepůjdeš. Jistě, někdo vám ve dnech, kdy půjdeš do práce, bude muset pomoci s péčí o dceru.

Vítej v dnešním drsném světe!

PS
Jen ty sama víš, jestli tu práci potřebuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16907
23.2.16 13:10

Pracovní doba vás obou mi připadá nešikovná vzhledem k dítěti v 1.třídě. Školení by asi bylo to poslední, co bych řešila. To se přežije. Jak byste fungovali? Manžel dělá 6-18,krátký dlouhý týden. Ze začátku mi to přišlo super. Ted už vůbec. Co bych dala za po-pá, víkendy volno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
23.2.16 13:13

@helenkanai hele, je to na prd, máme něco podobného, manželka dělá krátký/dlouhý týden, na 12 hod, s cestou 14 hodin a když ji vyjde ten dlouhý týden, že dělá Pá, So, Ne od 6 do 20 a syn- 5 let vstává v 7 a chodí spát ve 20 tak ji od čtvrtka do pondělí nevidí, ty starší dcery jsou v pohodě, ale mladší je pak celý víkend ukňouraný, přes týden to taky docela jde, protože je přes den ve školce, pak ho vyzvedne babička, po práci zase já, tak mu to uteče pořád s někým je, ale víkendy a svátky jsou krušný, to se pořád ptá, kdy už přijde maminka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1969
23.2.16 13:19

Tak do toho bych nešla. Dítě při nástupu do školy bude potřebovat, aby se mu někdo věnoval a pak kdy by jsi na malou měla vůbec čas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3239
23.2.16 13:21
@steeve píše:
@helenkanai hele, je to na prd, máme něco podobného, manželka dělá krátký/dlouhý týden, na 12 hod, s cestou 14 hodin a když ji vyjde ten dlouhý týden, že dělá Pá, So, Ne od 6 do 20 a syn- 5 let vstává v 7 a chodí spát ve 20 tak ji od čtvrtka do pondělí nevidí, ty starší dcery jsou v pohodě, ale mladší je pak celý víkend ukňouraný, přes týden to taky docela jde, protože je přes den ve školce, pak ho vyzvedne babička, po práci zase já, tak mu to uteče pořád s někým je, ale víkendy a svátky jsou krušný, to se pořád ptá, kdy už přijde maminka

Toho se přesně bojím i já… hlavně dcera je na mě fixovaná… v noci chodí za mnou do postele a ta 1 třída.. chtěla bych se jí víc věnovat a ne být pořád fuč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71458
23.2.16 13:24

@misalin No, jelikož jsou to 12ky, tak bude půlku měsíce doma a tedy s dítětem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
23.2.16 13:24
@ivunak píše:
Tak do toho bych nešla. Dítě při nástupu do školy bude potřebovat, aby se mu někdo věnoval a pak kdy by jsi na malou měla vůbec čas?

Vychovala jsem tak dvě děti :think:

• Nahlásit
  • Citovat
896
23.2.16 13:25

Pokud bych práci opravdu nepotřebovala a nebyl by to pro mě job snů, tak bych zkusila najít něco jiného. Manžel je celý den v práci a dcera půjde do první třídy. Je hezké, že vám babička pomáhá ale dítě potřebuje rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1969
23.2.16 13:29
@ivik21 píše:
Vychovala jsem tak dvě děti :think:

No tak spíš je asi vychoval někdo jiný, pokud jsi měla něco takového jak by měla zakladatelka… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
23.2.16 13:45

@ivunak babička dojížděla jen na noční, 1×měsíčně… Bydlí 60km…

@ivunak píše:
No tak spíš je asi vychoval někdo jiný, pokud jsi měla něco takového jak by měla zakladatelka… :nevim:

No to asi ne, když se chce, všechno jde ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama