Kravské mléko - alergie

116
28.4.20 20:29

Kravské mléko - alergie

Zdravím,
nedávno jsem sem davala diskuzi ohledně vyrážky na nohou, na stehýnkách zvenčí strany.

Teď má malej tu vyrážku jak zvenčí strany na obou stehýnkách, na obou bocích a dokonce i na obou loktech.

Myslím si, že by to nakonec mohla být alergická reakce na kravské mléko, piju ho už sice skoro 2 měsíce v kuse ale ale vetšinou to z 1,5% tuku, teď 9 dní piju ze 3,5% tuku a cca před 8-9dny se mu udělala ta vyrážka.

Myslíte, že kvůli tomu, že když piju více procentni mléko, že se mu rozjela ta alergie?

A když bych zase pila to 1,5% mléko, že by to bylo zase OK?

A když by ta alergie byla potvrzena, tak je to do životní alergie či jen jakoby ta „kojenecká“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2929
28.4.20 20:41

Pokud mu něco vadí, tak je to laktát nebo kravská bílkovina. Tudíž je jedno, jestli piješ mléko 1,5% nebo 3,5 % - ty procenta se týkají tuku, množství laktátu / bílkoviny bude stejné, pouze je mléko více či méně odtučněné.

Předchozí diskuzi nevím, nečetla jsem, takže více neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
28.4.20 20:58

Aha a když by byla ta alergie potvrzena je to tedy do životní alergie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3046
28.4.20 21:04
@Libuslibu píše:
Aha a když by byla ta alergie potvrzena je to tedy do životní alergie?

Taky držím teď bezlaktozovou dietu kvůli kojení a sestřička od pediatra mi říkala, že to nemusí pak mít až začne sám jíst. Tak doufám, že to bude v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
28.4.20 21:13

Já právě taky doufám.
Teď budu tak 2-3dny bez mléka abych si to potvrdila a pokud si to potvrdím, tak zajedeme k doktorovi.
Ale i když se mi to nepotvrdí, tak pojedeme k doktorovi, protože mít tak dlouho vyrážku je prostě divné.

Jinak ho to vůbec nesvědí ani nebrečí.. vůbec nic, jakoby o tom ani nevěděl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3046
28.4.20 21:19

Mě se malý taky osypal na nohách a jak jsem vynechala mlíko, tak druhý den to bylo pryč. Ale v Albertu mají docela výběr bezlaktozovych jogurtu, mlika, sýrů tak to není naštěstí tak strašný jak jsem čekala a neni to ani o moc drazsi. Lepek je asi horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
28.4.20 21:24

@JancaS84 - moc děkuji, hned tam půjdu zítra nakoupit.. protože já zrovna mléko miluji. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3046
28.4.20 21:32

Ja zase sýry a jogurty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.20 09:17

Syn měl alergii na bílkovinu kravského mléka (průjmy) a bylo potřeba, abych nic mléčného nejedla aspoň 14 dní, aby se to u něj projevilo a srovnalo.
Většina kojenců prý z této alergie vyroste (syn z toho taky vyrostl).

• Nahlásit
  • Citovat
3124
29.4.20 16:16

@JancaS84 @Libuslibu Jist Bezlaktozove vyrobky ale pri alergii na bilkovinu kravskeho mleka nepomuze. To by stačilo v případě intolerance laktozy - coz je vzacnejsi forma. Jde o to vysadit vse s obsahem mlecne bilkoviny - pozor je treba i v bramburkach jako dochuceni. Clovek musi cist etikety.

Ale treba vase deti nemusi mit hned abkm a proste to jen netoleruji ve vasi strave a staci treba ubrat na mnozstvi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.20 16:59

Bílkovina kravského mléka je třeba i v některých chlebech (jako syrovátka). A zjistit někdy složení chleba v běžném supermarketu, to je o nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
2929
29.4.20 17:49

Pozor!! Bezlaktózová dieta nevyřeší alergii na bílkovinu kravského mléka. Laktóza je mléčný cukr. Bílkovina je bílkovina - úplně jiná struktura. V bezlaktózových výrobcích je mléčný cukr odstraněn nebo snížen na minimum. Ale veškerá bílkovina, která je zdrojem alergie, zůstává!!! Je potřeba na to dávat pořádný pozor. Stejně tak nenahrazovat kravskou bílkovinu bílkovinou sojovou. Ta je podobná té kravské a rovněž způsobuje alergii. Takže pokud vaše dítě má alergii na bílkovinu kravského mléka, je potřeba ze stravy vysadit veškeré mléčné produkty (jíst bezlaktozové opravdu nestačí) a skutečně na všem pečlivě číst a hlídat složení - zejména hlídat slova: mléčná složka, syrovátka, kasein (syrovátka a kasein je ta mléčná bílkovina - dává se třeba i do Hery, do pečiva).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama