Kravské mléko místo batolecího na 3 dny?

2.12.19 15:28

Kravské mléko místo batolecího na 3 dny?

Ahoj holky,

Jsem se synem na návštěvě v zahraničí, cestovali jsme nalehko a krabici UM (stejná značka jako v ČR) jsem koupila tady. Těsně s ní nevyjdeme, asi na poslední 2-3 dny :think: myslíte, že bych mohla dát na tyto dny plnotučné mlíko z obchodu (syn pije cca 160 ráno a 90 večer)? A třeba doplnit mléčnou kaši, ať má ty živiny? Jsou mu už skoro 2 roky, mlíko dávám třeba do br. kaše, pudinku, nikdy žádná reakce. Nechce se mi kupovat další krabici, vím, že se mi na cestu zpátky nikam nevleze :? Takže bych tu skoro celou nechala. Ale samozřejmě nechci riskovat zdraví, na ty 2-3 dny si nemyslím, že by mu uškodil vyšší obsah bílkovin, ale třeba máte některá zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

885
2.12.19 15:31

Já bych to tak udělala. :) A pro jistotu kravské mléko ještě převařila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17699
2.12.19 15:34

@Bebeluska8 je velky, takze uplne v pohode. Normalne jestli ma pestrou stravu tak nepotrebuje ani UM :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 15:36

@viky23 on ho vyžaduje jako součást ranního i večerního rituálu, tak to tak zatím nechávám, ale asi bych po druhých narozeninách chtěla postupně přestat, tak uvidíme :lol: díky za názor :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 15:37

@Yasmina21 dobrý nápad s převařením, snad ho nepřipálím, to se mi s mlikem stává pořád :mrgreen: diky! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39725
2.12.19 15:38

V tomhle věku už jsem UM vůbecc nedávala a kluk pil klasicky kravské mléko. KDyž se tak bojíš bílkovin, to dítě všechnu stravu vážíš a zapisuješ do nějakých tabulek, abys náhodou nedala něčeho víc nebo málo? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1347
2.12.19 15:46

Nase byla do 20 mesicu kojena a na umelko jsme neprechazely. Denne pije kravske mleko. Rano pije meltu s mlekem a nekolikrat do tydne ji delam mixovany banan s mlekem na vecer. Jinak jogurty. Ale kdyz kupujeme mleko na farme, tak ho pije uz po ceste domu, to ji chutna moc :grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8518
2.12.19 15:47

V tomto věku mi UM přijde úplně zbytečné. Moje děti v tomto věku pily normálně kravské mléko (ale určitě ne krabicové) dávno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3021
2.12.19 15:53

Ve dvou letech jsem davala normalne kravske. Uz by me ani nenapadlo kupovat nejakou krabici.. Otazkou je, jestli ti normalni bude pit, kdyz je zvyklej na chut nejakeho sunaru.. Ty vsechny doporuceni na um do tri let, kdesi cosi, to je jenom lobby tech vyrobcu :roll: Mohla jsi davat normalni davno a nevyhazovat tisice za prasek oknem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
2.12.19 15:59

@Bebeluska8 myslím, že je to v pohodě. Jinak UM má oproti kravskému mléku určité benefity v podobě přidaných vitamínů a naštěpené bílkoviny, to jen pro ty, co nechápou, proč UM v tomto věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8518
2.12.19 16:00
@edding400 píše:
@Bebeluska8 myslím, že je to v pohodě. Jinak UM má oproti kravskému mléku určité benefity v podobě přidaných vitamínů a naštěpené bílkoviny, to jen pro ty, co nechápou, proč UM v tomto věku.

to je oblíbený reklamní trik výrobců UM. Které není v tomto věku jistě jediným zdrojem vitamínů ;-). A pokud dítko nemá metabolickou vadu, což patrně nemá, bílkoviny z KM si docela snadno naštěpí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48817
2.12.19 16:11

Tak si říkám, jaká je to dneska divná doba, přemýšlet, jestli zdravému dvouletému dítěti neublíží, když bude tři dny pít mléko…

Příspěvek upraven 02.12.19 v 16:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
2.12.19 16:12

@cell hele, každý může dávat, podle svého. A za reklamní trik to nepovažuji, stačí si přečíst složení. Neříkám, že kravské mléko dítě v tomto roce nemůže, píšu, že UM má přidané vitamíny a minerály.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8518
2.12.19 16:13

@edding400 : to ano. Já zas říkám, že ty přidané minerály a vitamíny nejsou vůbec potřeba ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39725
2.12.19 16:14
@edding400 píše:
@cell hele, každý může dávat, podle svého. A za reklamní trik to nepovažuji, stačí si přečíst složení. Neříkám, že kravské mléko dítě v tomto roce nemůže, píšu, že UM má přidané vitamíny a minerály.

a ty jíš běžně místo ovoce, zeleniny a jiných čerstvých potravin jejich dehydratovanou podobu, protože v tom přeci můžou být taky vitamíny a minerály navíc? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama