Odstranění krčních mandlí u dospělých

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Advise
Kecalka 237 příspěvků 10.08.19 07:39
Krcni mandle u dospeleho pryc ci nechat?

Dobre rano. Jiz cca po pate za posledni rok a pul mam anginu. Ted aktualne podruhe behem jednoho mesice. Nekdy doprovazene vysokymi horeckami, ted aktualne dvakrat za sebou doplnene o bolestive zvetsene uzliny na krku a v trislech… A ja se ptam, protoze nazory se ruzni… Odstranit krcni mandle ci nikoli? Nebo dal hledat a resit pricinu, protoze pricina nemusi byt vubec v mandlich? A kde by mohla byt pricina? Je pravda, ze posledni mesice jedu v pomerne velkem tempu, hodne prace, aktivit, nemam tolik casu na odpocinek kolik bych asi mela mit…

Reakce:
zuza92
Zasloužilá kecalka 736 příspěvků 10.08.19 07:48

A co doporučili na orl? 5× za rok angina je celkem dost. Mně dokror taky stále přemlouvá k odstranění, že mám mandle velké. Ale já mám angini tak jednou za 2 roky takže mi to přijde zbytečné, odstraňovat mandle jen protože se doktorovi nelíbí. V tvém případě mi přijde, že anginy celkem zatěžují organismum a došla bych se někam poradit, třeba už mandle ani neplní svůj účel, pak bych tedy byla pro odstranění.

MyDestinka
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 10.08.19 07:52

Já na tom byla podobně a mandle nechala před 2 roky odstranit. A staly se dve věci… za prvé jsem preckala svou první zimu bez virozy, chripky nebo jen nachlazení, ačkoliv syn ten rok nastoupil do školky a byl neustále nemocný on i manžel… Manžel letos prodělal uz 4 anginy, ačkoliv na ně netrpí, Dr.mu dokonce říkala, že letos je angin strašně moc no a ja to u té poslední odnesla taky. Takže rozhodně neplatí, že se angina po operaci mandlí nevrátí. Jo a ta operace samotná… 14 dní po operaci jsem myslela, ze umru, jak to neustále bolelo. Je to fakt zásah. Ale jinak se mi asi fakt nastartoval imunitní systém a jsem i bez rýmy, kterou jsem dřív měla pořád… ;)

halflive
Kecalka 108 příspěvků 9 inzerátů 10.08.19 08:03

Mne odstraneni dost pomohlo, ale ta operace a doba po asi 3tydny neni nic prijemnyho

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 10.08.19 09:09

A co děláš pro podporu imunity? Byla si na imunologii? Zkoušeli ti dát léky na bázi imunoterepeutikum (Luivac) atd. Přijde mi, že odstranění krčních mandlí by mělo být jako nejkrajnější řešení (já osobně bych si je nenechala vzít). Je to nenávratný krok (ty mandle v těle zastávají nějakou funkci, pak ti to rovnou klesne na průdušky a plíce).

Toratkova111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 09:20

Ahoj) me odstraneni taky moc pomohlo. Bolest byla normalni, delali mi to studenou plazmou.
Co ma byt lepsi Jak leaser.
Pokud jsou mandle moc derave, nestihaji..
U tebe bych nejspis nevahala.. anginy jsou zradne a jdou na srdce.
Vlastní zkušenost…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.19 09:32

Mě odstranění také velmi pomohlo :palec: angíny jsem měla stejně jako ty, mandle strašně velké, derave, pak už jsem nevydržela ani měsíc v kuse zdravá, dokonce mě operovali v angine :mrgreen: bolest vůbec není nijak hrozná ani po operaci, když mě pustili domu tak už v pohodě :) pravda je, že mi trvalo ještě asi necelý rok, než se všechno srovnalo po té operaci, než se dalo tělo úplně do kupy, krk,.. Jednou během toho roku po operaci jsem měla atb na angínu. Jinak mě tam kousky těch mandlí nechali, takže nikdy mi nic nesedlo na průdušky ani na plíce, nikdy jsem od té doby neměla anginu, strašně se mi ulevilo. Jednou za čas se objeví nějaká viroza se škrábáním v krku a to je celé. Celkově jsem od operace živější, mám víc energie,… Takže za mě pokud je to tak jak píšeš, určitě vyndat, nemá smysl do sebe cpát neustále atb. A věř, že jsem také dva roky nechtěla a pátrala jsem proč a jak a čím to je, utratila spoustu peněz za vše možné a stejně nic nepomohlo :) ale je to určitě individuální :) :palec:

Advise
Kecalka 237 příspěvků 10.08.19 21:07

Na ORL jsem to jeste neresila se priznavam, zatim jen s moji praktickou mudr… Potrebuji to ale nejak doresit, dost me to omezuje a jeb to velmi neprijemne. :confused:

citrusek2
Kecalka 161 příspěvků 10.08.19 21:53

Taky jsem na ně trpěla. Cca sedm angín za 4 měsíce. Už mi taky doporučovali odstranění. Ale pak mi primář na Orl napsal na měsíc antibiotika a asi tři měsíce jsem poctivě brala echinaceu a probiotika a musím zatukat, že mám tři roky klid. Když nepočítám chřipky a občas virozu. Jinak angínu jsem už neměla. Jo a taky jsem si poctivě už při poslední vzala neschopenku na víc než pár dní abych jí opravdu vylezela. Už mě tak strašně bolely velké klouby, že mě to donutilo. Byla jsem hotová skoro půl roku, takže určitě to chce i klid a klidně dva až tři týdny být doma pokud se vrací

Váš příspěvek
Reklama