Krční páteř a ztuhlé svaly - myogelóza - co s tím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
panismutna
Stálice 69 příspěvků 12.08.19 18:11
Krční páteř a ztuhlé svaly - myogelóza - co s tím

Ahoj, už moc nevím, na koho se obrátit. Běhám po doktorech a vyšetřeních a pořád nic nevím. Začalo to brněním rukou i nohou, přešlo to v bolest zad a teď (beru hořčík a mám za sebou rehabilitaci) mě bolí pravá strana těla. Konkrétně krk, rameno a blízké okolí, vedle lopatky a občas mě píchá v patě a odtud se to vydává výš. Magnetickou rezonanci mám za sebou (nic nenašli), vyšetřuje mě psycholog a EMG mě čeká. Rehabilitace už taky skončila. Chápu, že to může mít i psychosomatický původ, ale chci se ujistit, že jsem absolvovala všechna vyšetření. Nejvíc mě trápí ten krk - přímo pod lebkou mám ztuhlé svaly, jsou to takové hrbolky, po zatlačení bolí (dr. napsala do zprávy „myogelóza“). Prý mám prodýchávat a protahovat a celkově být v psychické pohodě - o všechno se snažím, ale mám pocit, že bez efektu. Měli jste taky takové ztuhlé svaly (až hrbolky) a co vám pomohlo? A koho byste doporučili navštívit? Ortopeda nebo fyzioterapeuta. A ještě se mi občas točí hlava…

Reakce:
Evkad
Kecalka 263 příspěvků 12.08.19 18:33

Moc mi pomohla myoskeletální medicína. To uvolnění lékařem byl docela masakr a to jsem zvyklá na bolest, nicméně po pár dnech jsem se cítila volnější. Momentálně stačí občasné procvičování (pravidelně to nedávám kvůli migréně), celkově jsem pohyblivější.

panismutna
Stálice 69 příspěvků 12.08.19 18:38
@Evkad píše:
Moc mi pomohla myoskeletální medicína. To uvolnění lékařem byl docela masakr a to jsem zvyklá na bolest, nicméně po pár dnech jsem se cítila volnější. Momentálně stačí občasné procvičování (pravidelně to nedávám kvůli migréně), celkově jsem pohyblivější.

Děkuju, podívám se. A ještě pro jistotu - taky jsi měla ve svalu ty „hrbolky“ - prostě fakt pocit, že ten sval totálně ztuhnul a ztvrdnul? Chci se ujistit, že nejsem jediná :roll:

Evkad
Kecalka 263 příspěvků 12.08.19 18:41

Hrbolky netuším, ale křečovitě stažené svaly všude ano (projevovalo se to jinak).

Váš příspěvek
Reklama