Krční páteř a ztuhlé svaly - myogelóza - co s tím

75
12.8.19 18:11

Krční páteř a ztuhlé svaly - myogelóza - co s tím

Ahoj, už moc nevím, na koho se obrátit. Běhám po doktorech a vyšetřeních a pořád nic nevím. Začalo to brněním rukou i nohou, přešlo to v bolest zad a teď (beru hořčík a mám za sebou rehabilitaci) mě bolí pravá strana těla. Konkrétně krk, rameno a blízké okolí, vedle lopatky a občas mě píchá v patě a odtud se to vydává výš. Magnetickou rezonanci mám za sebou (nic nenašli), vyšetřuje mě psycholog a EMG mě čeká. Rehabilitace už taky skončila. Chápu, že to může mít i psychosomatický původ, ale chci se ujistit, že jsem absolvovala všechna vyšetření. Nejvíc mě trápí ten krk - přímo pod lebkou mám ztuhlé svaly, jsou to takové hrbolky, po zatlačení bolí (dr. napsala do zprávy „myogelóza“). Prý mám prodýchávat a protahovat a celkově být v psychické pohodě - o všechno se snažím, ale mám pocit, že bez efektu. Měli jste taky takové ztuhlé svaly (až hrbolky) a co vám pomohlo? A koho byste doporučili navštívit? Ortopeda nebo fyzioterapeuta. A ještě se mi občas točí hlava…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1210
12.8.19 18:33

Moc mi pomohla myoskeletální medicína. To uvolnění lékařem byl docela masakr a to jsem zvyklá na bolest, nicméně po pár dnech jsem se cítila volnější. Momentálně stačí občasné procvičování (pravidelně to nedávám kvůli migréně), celkově jsem pohyblivější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
12.8.19 18:38
@Evkad píše:
Moc mi pomohla myoskeletální medicína. To uvolnění lékařem byl docela masakr a to jsem zvyklá na bolest, nicméně po pár dnech jsem se cítila volnější. Momentálně stačí občasné procvičování (pravidelně to nedávám kvůli migréně), celkově jsem pohyblivější.

Děkuju, podívám se. A ještě pro jistotu - taky jsi měla ve svalu ty „hrbolky“ - prostě fakt pocit, že ten sval totálně ztuhnul a ztvrdnul? Chci se ujistit, že nejsem jediná :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
12.8.19 18:41

Hrbolky netuším, ale křečovitě stažené svaly všude ano (projevovalo se to jinak).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
15.11.19 16:49

Holky opravdu tohle dela krcni pater? Asi mesic me boli „svaly na krku“, z boku, proste v mistech kde jsou ty tepny - chvilema se toho nemuzu sni dotknout, kdyz mi to fyzio macka, je to silna bolest). Orl ok, sono uzlin ok. Dle neurologa je to krcni pater, chodim na rehabilitace, kde ty upony v lebce vzadu na krku jsou „tuhe“, ale proc me boli bocni svaly krku? Mazu vsim moznym (momentalne 31 bylin od justu, nahrivam, krk v teple).. jsem z toho uz zoufala, myslela jsem, ze krcni pater boli vzadu na krku, kde se ta pater tahne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19983
15.11.19 17:41
@Kolarkaa píše:
Holky opravdu tohle dela krcni pater? Asi mesic me boli „svaly na krku“, z boku, proste v mistech kde jsou ty tepny - chvilema se toho nemuzu sni dotknout, kdyz mi to fyzio macka, je to silna bolest). Orl ok, sono uzlin ok. Dle neurologa je to krcni pater, chodim na rehabilitace, kde ty upony v lebce vzadu na krku jsou „tuhe“, ale proc me boli bocni svaly krku? Mazu vsim moznym (momentalne 31 bylin od justu, nahrivam, krk v teple).. jsem z toho uz zoufala, myslela jsem, ze krcni pater boli vzadu na krku, kde se ta pater tahne..

Protoze je nejspis pretezujes, kdyz blbe drzis hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
15.11.19 20:42

@mroe ale az takova bolest, z niceho nic? Na fyzio jsem byla 2× u soukromnika a 4× na zadanku od obvodaka a zadne zlepseni :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
18.11.19 16:58
@panismutna píše:
Děkuju, podívám se. A ještě pro jistotu - taky jsi měla ve svalu ty „hrbolky“ - prostě fakt pocit, že ten sval totálně ztuhnul a ztvrdnul? Chci se ujistit, že nejsem jediná :roll:
@Kolarkaa píše:
@mroe ale az takova bolest, z niceho nic? Na fyzio jsem byla 2× u soukromnika a 4× na zadanku od obvodaka a zadne zlepseni :(

Mě pomohly CBD konopné kapky na tu svalovou ztuhlost, jinak mi přijde že se v tom svalů něco stalo a produkuje se tam nějak víc kolagenu a sval se pak slepí a ztuhne, tím se je ztuhlý začínají bolet i svaly okolo, a takový ty body které jsou tvrdé a při masáži přeskakují jsou trigger pointy… spoušťové body ve svalu ma je každý a někomu zlobí někomu ne, buňky které produkují kolagen jsou fibroblasty, někdy se můžou zbláznit a produkovat ho více… Trvá prý pak i rok než se vše dá do kupy důležité je podle všeho protahovat třeba hodinu denně zahřátý sval silou… Je výborný dokument na YouTube když zadáte slovo fascie… 🙂 Tam se dozvíte více

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
18.11.19 17:03
@panismutna píše:
Ahoj, už moc nevím, na koho se obrátit. Běhám po doktorech a vyšetřeních a pořád nic nevím. Začalo to brněním rukou i nohou, přešlo to v bolest zad a teď (beru hořčík a mám za sebou rehabilitaci) mě bolí pravá strana těla. Konkrétně krk, rameno a blízké okolí, vedle lopatky a občas mě píchá v patě a odtud se to vydává výš. Magnetickou rezonanci mám za sebou (nic nenašli), vyšetřuje mě psycholog a EMG mě čeká. Rehabilitace už taky skončila. Chápu, že to může mít i psychosomatický původ, ale chci se ujistit, že jsem absolvovala všechna vyšetření. Nejvíc mě trápí ten krk - přímo pod lebkou mám ztuhlé svaly, jsou to takové hrbolky, po zatlačení bolí (dr. napsala do zprávy „myogelóza“). Prý mám prodýchávat a protahovat a celkově být v psychické pohodě - o všechno se snažím, ale mám pocit, že bez efektu. Měli jste taky takové ztuhlé svaly (až hrbolky) a co vám pomohlo? A koho byste doporučili navštívit? Ortopeda nebo fyzioterapeuta. A ještě se mi občas točí hlava…

myogelóza
myogelóza – uzlovitá či vřetenitá zatvrdlina ve svalu, na pohmat citlivá, podmíněná degenerativními koloidními změnami ve struktuře svalů. Vzniká např. v paravertebrálním svalstvu při dlouhodobém přetěžování takže je to běh na dlouhou trať hlavně nepretezovat sval uvolňovat protahovat zahřívat suchým teplem… Mě pomohlo CBD na zvolení svalové tenze :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
1.1.20 22:44

@panismutna ahoj. Chtěla jsem se zeptat na zatvrdlý sval na krku. Mám něco podobného. Vpravo od krční páteře mám bouli, je to takové oteklé zatvrdlé místo. Byla jsem u obvoďačky a doporučila mi masáže. Jenže boule nemizí. Bolí mě hlava, často se mi točí. Na žádné vyšetření jsem doporučení nedostala. Co ti pomohlo? Už jsem opravdu zoufalá. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
2.1.20 07:32

@Knobloska Jak jsem psala výše. Hodně mi pomohla myoskeletální medicína. Rehabilitace byly dobré, ale z mé zkušenosti bych si prvně nechala udělat myoskeletální medicínu a pak pokračovala rehabilitací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
2.1.20 07:52

@Evkad díky. A co to přesně je? Nějaká fyzioterapie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
2.1.20 08:28

@Knobloska Dělá mi to lékař neurolog, myslím že to dělá i lékař na rehabilitaci. Laicky tlakem prstů uvolňuje ztuhlé svaly. Pro mne jsou pak následující 2-3 dny horší ve smyslu, že mě bolí svaly jako po vysokém fyz. výkonu, ale následuje silné uvolnění a hodně velký rozsah pohybu, kterého jsem nebyla dlouho schopna.
Určitě na netu najdeš kdo to ve vašem okolí dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
2.1.20 08:34

@Evkad děkuju. Já teď vyrážím znovu k praktické, jestli mi napíše doporučení k neurologovi. Protože stále nevím, co to vlastně na tom krku mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama