Krční páteř - únava

39
1.4.17 10:55

Krcni pater unava

Ahoj holky potrebuju poradit, mám problémy s krcni pateri uz skoro pul roku chodim s tim na rhb a na masaze byla sem i na odkrupnuti ale nic moc zlepseni ale hlavně jsem porad hrozne unavena ikdyz dobre a dlouho spim, měl ste to taky nekdo takhle, ze by z krcni patere mohla byt takova unava a slabost nic jinyho z ceho by mohla unava byt mi nenasli tak mi to nejde do hlavy furt Dekuju za nazory 8o 8o :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2668
1.4.17 11:02

@Ivet888 A co vše se kontrolovalo jako možné zdroje únavy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
1.4.17 11:08

@entropy no vysetreni na stitnou zlazu to mam dobry na chudokrevnost taky nemam alergii na lepek taky ne a byla sem i na kardiologii se srdcem taky nic nemam akorat jsem jeste ted na duben objednana na neurologii tak jeste neco tam jestli zjisti ale to uz me nic nenapada a na pohotovosti mi delali i ct mozku a tam taky vsechno dobry tak uz nevim :think: :think: :( :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
1.4.17 11:16

Ještě snad přes imunologii/alergologii - jestli nemáš probíhající skrytou infekci (třeba reaktivaci viru EBV, pokud jsi měla někdy mononukleozu, borélie apod.). Případně zvažovali i nějaké autoimunitní onemocnění?

A s tím spánkem - spíš dlouho, píšeš, že i dobře - jak vyhodnocuješ, že spíš dobře, jsi ráno odpočatá? Nějaká spánková apnoe třeba nehrozí?

Hladina vit. D?
Psychika?

Jak se ta únava projevuje? Jsi už od rána marná? Nezvládáš náročnější fyzické činnosti nebo jak? Kromě únavy žádné obtíže?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
1.4.17 11:31

Jak píš entropy imunologii bych zkusila, já mám štínou autoim. a ještě 2 autoimunity, málo D, celiakii, unavená jsem dost, přitom nemůžu spat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
1.4.17 11:32

Ještě mě napadly ledviny - možná blbost, ale to, že nefungují, jak mají, zpočátku nemá ani moc jasných příznaků, únava může být signál (http://ona.idnes.cz/…/zdravi.aspx?…)

Otoky nemáš? Chuť k jídlu?

http://www.ledviny.cz/…cneni-ledvin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
1.4.17 11:37

@entropy na imunologii jsem jeste nebyla to musim mit asi naky doporuceni ze? jinak chut k jidlu mam normalne a otoky nemam tak ledviny to snad nejsou a na psychiku se lečím antidepresivama uz pul roku a ty mi sedly normalne :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
1.4.17 11:39

Ještě k té krční páteří: cvičíš na ni každý den, pravidelně?
Masáže jsou jen taková berlička..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
1.4.17 11:43

@entropy jojo snazim se kazdej den jenze to me zas pak boli jak je to namozeny po tom cviceni ikdyz si to protahnu stejne to pak boli takze pak zas cvicit nemuzu a furt dokola a taky me boli furt hlava na cele to bude taky od toho urcite :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
1.4.17 11:46

@Ivet888 Upřímně, nevím, já chodím ke své alergoložce, a ona je zároveň imunoložka.

Na nějaké běžnější alergie (prach, pyl…) jsi testovaná? I to může být zdrojem únavy, protože tělo vynakládá energii na boj s alergeny, o kterém třeba ani nevíš…

Když jsme u toho, kdy ta únava začala?
O únavě jsi mluvila i s tím, kdo Ti ta antidepresiva předepsal? Nemůže to být vedlejší účinek léků? Co užíváš? Případně není ta únava stále ještě následkem deprese?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
1.4.17 11:52

Tlak a krevní cukr Ti určitě taky dělali, předpokládám.
Jíš dobře?

To cvičení by snad bolet nemělo, sakryš :? Co na to rehabilitační sestra, je to ok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
1.4.17 11:56

@entropy ja mam taky praktickýho lekare alergologa i imunologa a testy na alergii mi nedelal ale na ocni mi v lete rekli ze mam podrazdene oci z pylu takze to asi mam na pyly ale v lete kdyz mi to rekli tak me tohle jeste netrapilo a leky mi napsala primo psychiatricka jsou ze skupiny ssri a nejsou tlumici takze to z toho nebude a ted sem posledni dobou bez nalady ale prave kvuli temhle problemum jinak bych naladu mela jinou uplne takze je to zacarovany kruh ale v tom krku a ramenech furt citim hrozny napeti a sem celkove hrbata a snazim se furt narovnavat nemuze to byt z toho hrbateni? 8o 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
1.4.17 12:07

@entropy jojo tlakomer mam i doma tlak mam normalni 115 na 75 a cukr taky dobry no ta mi na to zkousela akupunkturu ale taky bez efektu tak rekla ze musim cvicit dal ale to nejde kdyz to mam namozeny tak rikala ze musim pockat na tu neurologii ze uz si nevi rady :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.17 12:25

Už jsem to tu psala několikrát a vždy jsem byla spíše poučována, že „to tak není“. Ženský, dávejte si bacha na ta záda, jste mladý na to, abyste s nima lítaly po doktorech. 90 % všech problémů se zádama je způsobeno životosprávou. A ano, váže se k tomu i únava. Primárně je lepší zaměřit se na životní styl (co jím? na čem spím? hýbu se? sedím denně u PC?) a pak to teprve řešit přes doktory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
1.4.17 13:26

Ano, únava může být od krční páteře. Mě krční páteř vyřadila z provozu na podzim 2015, bolestí jsem ani nespala. Rehabilitace k ničemu, resp. mi řekli, že vlastně žádný problém nemám a ať cvičím. A mě bylo čím dál hůř. Radím, vykašli se na masáže a rehabilitace někde na středisku, je to k ničemu. Masáže neřeší příčinu a rehabilitace se zaměřuje jen na krční páteř. Mnohdy je primární problém ve špatně postavené pánvi, v chybném sezení u PC, obecně v chybných pohybových vzorcích, kdy si to tělo kompenzuje jak může a bolest se projeví právě třeba na krční páteři. Z ní mohou vycházet migrény, bolesti hlavy, ale i střílení bolestí do ruky až do konečků prstů, může simulovat infarkt a nezřídla vyvolá i psychické problémy. Jak spíš? Máš menší polštář podpírající krční páteř? Jak cvičíš? Obecné cviky doporučené na krční páteř nebo cviky konkrétně pro tebe? Srovnal tě někdo od nohou, pánve, včetně krku? Jak sedíš, stojíš? Nevystrkuješ bradu dopředu, nehrbíš se? Máš uvolněné trapézové svaly? Doporučuji si najít soukromého fyzioterapeuta (mohu dát kontakt, který zachránil mě), nejlépe lékaře, který tě srovná celou a doporučí konkrétní cviky a postupy. U mě první úleva nastala za čtyři dny po narovnání (ty čtyři dny ale bylo bolestivé peklo, upozornil mě, že se to může přechodně zhoršit), kdy jsem si po měsíci mohla bez bolestí lehnout na bok a konečně se trochu vyspat. Nicméně hlídat si to musím neustále. Nyní už bolesti nemám, funguji úplně normálně. Ale denně cvičit a neustále se hlídat, jak sedím, stojím. Šátek na krk, neexistuje profouknutí, pozor na průvan. Před MS se mě to tam stáhne a začne bolet hlava, tak suché teplo na krk, velmi pomáhá. Také kapsacinové náplasti z lékárny (ne ty jenom prohřívací, ty jsou k ničemu, ale ty s extraktem z chilli papriček). No, mohla bych dál vyprávět romány. Moc ti držím palce, vím, jak hrozné to může být. Ale neboj, z toho se vyhrabeš. Ještě je doporučována McKanzie metoda, Dornova metoda, s tím ale osobní zkušenosti nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama