Krční uzlina - odstranění

3.3.16 10:28

Krční uzlina - odstranění

Ahoj, potřebovala bych poradit. Manžel má nějaké zdravotní problémy a indikovali ho k odstranění uzliny ny krku, v nadklíčku. Je veliká 2cm, tuhá, má ji tam dlouho, raději ji chtějí poslat na histologii. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost? Jak takový zákrok probíhá? Jak jste ho zvládli? Jaká jsou eventuelní rizika? Moc děkujuuuuuuu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32998
3.3.16 11:25

A ta uzlina ho nejak omezuje? Nebo mu zpusobuje zdrav. potize? Syn ma taky uzlinu na krku, zatim je doporuceno pouze sledovani jednou dvakrat rocne. Ale pokud to jde nejak odstranit tak se klickuju a cekam na zkusenosti ( zatim spise do budoucna)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
3.3.16 11:57

Ahoj, kdyz mi bylo cca 13 let, tak mi odstranovali uzlin na prave strane krku, hned pod celisti, nevim jak se jim rika :oops: zvetsila se mi a nic na to nepomahalo, po cca 3 m pokusech mi ji odebrali, z meho pohledu zakrok v pohode, zadne bolesti, v nemocnici jsem byla asi 3 tydny (ale to proto, ze meli podezreni na zhoubny nador) jizva asi 6cm, ale neni videt..ale ta uzlina byla velka, i byla videt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
4.3.16 15:22

Dělali mi to v 16ti, mysleli že to jsou nádory. Jsou to lymfatické uzliny. Zmenšili se mi sami. Je to o životosprávě. Každopádně v 16ti to bylo dost nepříjemné. Jizva pak byla taková tvrdá meruňka, ale už změkla a ztratila se. Jaké má ty zdravotní problémy? Lymfa uzliny zachytávají infekce (angínu apod), ale taky je tělo ve ztížených situacích využívá k udržení rovnováhy. Nebolí ho klouby, nemá otoky nebo tak něco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama