Křeč a bolest v ruce při hře na klavír

755
10.4.21 19:32

Křeč a bolest v ruce při hře na klavír

Zdravím, včera jsem to přepískla při cvičení na klavír. Jde o to, že jsem dostala křeč do ruky a začala šílená bolest v dlani. Jakoby šlacha od palce a ukazováku a sbíhá se to do dlaně. Neumím to popsat. Bolí mě, i když chytnu skleničku s vodou. Když jsem chytila nákupní tašku, tak jsem málem padla. Co s tím? Zažil někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21890
10.4.21 19:42

@impossible já něco takového občas mívám z práce, pokud to nepřestane, tak na ortopedii a dostaneš obstřik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4450
10.4.21 20:04

Pomáhá octanový zábal.

A určitě prevence: při hře na klavír se to stane z přetížení nebo špatné techniky (nebo obojího, to druhé spíš než to první), při jiné práci ze špatného držení ruky (typicky u klávesnice).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
10.4.21 20:15

@stinga Na ortopedii? Až tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
10.4.21 20:19

@SlečnaDahlia Možné to je, začala jsem hrát až nedávno. Plním si sen z děctví. Netušila jsem, že se mi toto může stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31219
10.4.21 20:39
@impossible píše:
@SlečnaDahlia Možné to je, začala jsem hrát až nedávno. Plním si sen z děctví. Netušila jsem, že se mi toto může stát.

Hrála jsem x let a nikdy se mi to nestalo. Jestli se učíš po internetu, nejspíš máš špatnou techniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5810
10.4.21 20:43

Moje matka ucila na klavir a od ni znam termin - prehrana ruka.
Co s tim nevim, nejakou dobu asi klid bez cviceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12925
10.4.21 21:10

Dcera tim taky trpela, dr ji zakazala docasne hrat, coz byl dost prusvih, protoze to mela jako predmet ve skole. Setrila se dva tydny, pak uz to tusim slo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
10.4.21 21:36

@Russet Ne, jezdím k učitelce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
10.4.21 21:37

@Eliška Dva týdny? Tý jo…