Křeče svalů a bolest kloubů -kam jit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alisiae
Povídálka 34 příspěvků 13.05.19 12:44
Křeče svalů a bolest kloubů -kam jit?

Zdravim,
jsem na to dost mlada-je mi pres 20..Uz par let me boli klouby(i v nich hodne krupe, kdyz krupnu tak se mi trochu ulevi..) :nevim: Boli me i svaly, nebo slachy ale po stahnuti se to taky trochu uvolni..No a tak to mam cely den a vecer je to casto horsi. Sport mi na to nepomaha ani moc masaz, jen chvilkove a sem porad unavena :zed:
Nevite kam s tim mam jit? Krev i mineraly atd mam v poradku :oops: Je treba nejaka odbornost lekare na to? :think:
Diky za pomoc :kytka:

Reakce:
cell
Echt Kelišová 8187 příspěvků 13.05.19 12:49

Pořeš s praktickým lékařem ;-) ten si základní vyšetření udělá a dle potíží, klinikcého stavu, event. výsledků nasměruje, kam je třeba

Verun83
Echt Kelišová 9598 příspěvků 13.05.19 12:51

Asi dobreho fyzioterapeuta, at ti doporuci cviceni. Ja mam treba hyoermobilitu kloubu. Potize mam zhruba od 25 let. Do te doby jsem preferovala hlavne takova svizna cviceni. Aerobic, zumbu atd. No a ty mi pak zakazala. Ze to je vylozene nevhodne. Ze si tim ty klouby jen vyhazuju. Cim jsem starsi, tim je to horsi a proste skakaci prudke vypady nesnesu.

sediza
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 13.05.19 13:03

Navstivit neurologa a nutne vysetreni EMG, vysetreni z krve na borelie a EBV, dale imunologie. Chce to komplexni vysetreni.

Premek_Orac
Závislačka 4967 příspěvků 13.05.19 13:42

@Alisiae @Alisiae Zkusila jsi brát magnesium?
Jinak začal bych buď u praktika, nebo rovnou ortoped, protože tam nejspíš skončíš.
Na škodu by nebyl ani komplexní rozbor krve.

Alisiae
Povídálka 34 příspěvků 13.05.19 13:44

Zkusim toho neurologa, to mi zaridi to vysetreni krve on? Taky mi prijde horsi se to kdyz se ki udelaji cepy(ty hrudky) na mandlich, mam to tak jednou do mesice ale bez teplot atd divny no 8o

Ou
Kelišová 7391 příspěvků 13.05.19 16:11

Začni u svého obvodního lékaře. Budeš muset oběhat větší kolečko, tak se nech vyslat tam, kde je to z hlediska tvojí anamnézy nejpravděpodobnější.

Internet vážně není chytřejší a schopnější než tvůj lékař.

pannda
Kelišová 6894 příspěvků 32 inzerátů 13.05.19 16:33
@Alisiae píše:
Zkusim toho neurologa, to mi zaridi to vysetreni krve on? Taky mi prijde horsi se to kdyz se ki udelaji cepy(ty hrudky) na mandlich, mam to tak jednou do mesice ale bez teplot atd divny no 8o

To může mít souvislost…mandle mají tzv. kapsy, kde ulpívá potrava a bakterie, proto se to tvoří…a přes mandle, jakožto čističe vše prochází do těla…často zápach z úst. Zřejmě máš v těle zánět!!!

pannda
Kelišová 6894 příspěvků 32 inzerátů 13.05.19 16:36

Podle lékařky mohou čepy na mandlích znamenat také to, že člověk v sobě má kvasinkovou či jinou plísňovou infekci. „Pokud je má člověk dlouhodobě a nejsou jen projevem nějaké akutní virózy a navíc ho trápí například zápach z úst či dlouhodobá únava, měl by se nechat důkladně vyšetřit,“ dodala Jana Vondráková. Na vyšetření spočívající například v podrobných rozborech krve a kultivaci výtěrů by měl svého pacienta poslat právě praktický lékař, bohužel se do toho však některým příliš nechce a vyžaduje to od pacienta poněkud asertivní chování.

Kultivace kvasinek či plísní z výtěrů trvá déle než kultivace bakterií a je potřeba počítat s jedním týdnem. Pokud by laboratoř nepěstovala vzorek tak dlouho, mohlo by vyšetření skončit konstatováním, že máte v krku pouze běžnou mikrobiální flóru.

Váš příspěvek
Reklama