Křeče v těhotenství - je to normální?

28
8.5.20 11:12

Křeče v těhotenství - je to normální?

Ahoj :)
Jsem už trošku zoufalá a potřebuji radu, popřípadě návrh co dělat :)

Od počátku těhotenství jsem měla bolesti břicha a křeče. Byla jsem již třikrát na pohotovosti. Kde bolest přisuzovali k prasklé cystě a poté k vytvořenému hematomu.

Vždy mi radili ať jdu za gynekologem a zůstanu doma ležet, že mi dá neschopenku. U gynekologa jsem byla několikrát, před pár dny naposled. Kdy mi řekl, že je vše v pořádku i hematom zmizel.

Ale křeče mám dál.. když ležím tak to nebolí vůbec nebo minimálně, ale stačí jít jen před barák a hned mě to bolí celý den a noc.

Největší perla je to, že můj gynekolog nedává neschopenky těhotným ženám. Řekl mi, že si mám dojít do nemocnice a tam říkají, že mi to dá on. Takže začarovaný kruh.. a vyměnit gynekologa mohu až v červenci.

Do teď jsem to řešila přes obvoďačku s tím, že mám virózu, protože ona by mě poslala ke gynekologovi… příští pátek mi, ale neschopenka končí a ja nevím jak se mám zachovat.

Teď jsem v 11t. a mám strach. Jsou ty bolesti normální, když je vše podle ultrazvuku již v pořádku? Chápu, že může jít o roztahování břicha (dělohy), ale nechci trpět bolestmi x měsíců…

Má někdo obdobnou zkušenost?
Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12282
8.5.20 11:16

@Vendy.w no já tedy nevím, ale určité bolesti k těhotenství patří, bolelo to jak čert, tvrdnuti bylo fakt nepříjemný a zazivala jsem ho co chvilku, ale do práce jsem chodila. kup si magnezko a uvidíš

Příspěvek upraven 08.05.20 v 11:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16885
8.5.20 11:16

A obvodacka ti neschopenku nenecha? Ja pri prvnim tehotestvi mela neschopenku od praktické a gynekolozka si ji prebirala az tesne pred nastupem na mateřskou. Jinak zkusenost s bolestmi, ktere by se nedaly vydrzet nemam. Jasne roztahování dělohy nebylo příjemné, později bolelo tvrdnuti bricha, kopance zevnitr, ale vse se dalo prejit. Mozna mas jenom snížený práh bolesti a víc to prožíváš :nevim: ale delat se stejně asi nic nedá, brát treba prášky na bolest neni zrovna ideal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12282
8.5.20 11:18

@Vendy.w a ještě jedna věc, o pn v těhotenství rozhoduje lékař, dle něj si v pořádku, tak se nediv že ti pn nechce dát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3026
8.5.20 11:26

Tak krece nemam, ale je mi zle od rana do vecera a jeste me to vzbudi kdyz konecne usnu. Predstava litani v praci je pro me nepredstavitelna. Jestli je to tak strasny tak rekni obvodacce, ze ti ji gyn nechce dat a uvidis. Jasne tehotenstvi neni nemoc, ale pro nekoho ani prochazka ruzovouckym sadem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
8.5.20 11:31

Díky za jakékoli rady :)
Určitě to s ní proberu a řeknu jí to narovinu.

Je možné, že to jen víc prožívám :)
Jsem těhotná poprvé a nikdy jsem ani od někoho neslyšela, že by ho to tolik bolelo. O mně ani nejde, já to zvládnu. Spíš, aby se nestalo něco prckovi

Magnézko jsem ještě nezkoušela, seženu ho normálně v lékarně a jak často se bere? :)

Jinak nevolnosti jsem měla asi týden a proklínala jsem to a pak nastoupilo tohle. Nevím, co je větší výhra, takže také nezávidím :((

:)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
8.5.20 11:50

Já beru hořčík 3× denně dvě tablety, je volně prodejný. V tom těhotenství je to furt něco. V prvním jsem měla dost silné pichave bolesti v podbřišku, stačilo chvilku stát a žehlit nebo vařit. Teď podruhé mě chytají hlavně záda. Všechen ten růst tělo nestíhá vyrovnat, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
8.5.20 11:54

Tak tyhle veci jsou hrozne subjektivni no, takze tezko rict, co je normalni a co uz treba ne..me prvnim trim bolelo bricho, ze me to v noci budilo..kdyz jsem rychle vstala, tak krec a pak se pridala bolest stydke kosti, to snad bylo jeste horsi a tvrdnuti bricha..do prace jsem normalne chodila, ale ja mam sedave zamestnani…asi je nejlepsi se dohodnout s obvodem, on ten gyn musi taky napsat do pn nejakou diagnozu, a kdyz zadnou nemas, tak se mu to asi nechce davat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16885
8.5.20 11:59

@Vendy.w hele ono ti to zlé nikdo vyprávět nebude, vetsinou se vzpomina jen na to dobré :) taky zalezi v jake jsi kondici, jak mas posilene svaly. Magnezko muzes koupit normalne v lékárně, obyčejné je volně prodejné, me dr napsala na recept nejake silnější sáčky, abych nemusela polykat denne 6 tablet a bylo mi z toho tak blbě, že sem radši polykala ty volně dostupné tablety :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
8.5.20 12:02

Jsem těhotná taky poprvé. Ale krecema jsem teda netrpěla. Ano, někdy jsem měla bolesti podbřišku jako při menstruaci, ale ty trvaly vždy jen krátce a nijak mě neomezovaly a nebyly ani tak silné jako pri MS. Těhotenství někdy bolí, ale nemyslím si že je v pořádku mít silné křeče, které trvají tak dlouho. Nejsem doktor a soudím podle sebe a zkušenosti holek z okolí.
Zkus ten hořčík a uvidíš. Každopádně nechápu že i když ti gynekolog řekl, že jsi v pořádku ti tu neschopenku nedá, když je ti zle a pohyb ti dělá problém, ty křeče..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19190
8.5.20 12:34

U druhého jsem měla bolesti a křeče prakticky neustále, mnohem horší než při ms, podle gyndy vše o. k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
8.5.20 13:06

@Vendy.w V takový míře, jak to máš, mi to normální nepřijde, ale řídila bych se tím, že je podle doktora všechno v pořádku - jakože bych se snažila se nenervovat, každý těhotenství je prostě jiný a každá ho i jinak snáší. Spíš nechápu, proč tvůj gynekolog takhle celkově nepíše těhotným neschopenky?
Neříkám nabízet ji na potkání, ale když je problém? Polykat prášky na bolest přeci není řešení…
Já měla a doteď sem tam mám taky hnusný pocity v břiše a doktorka mi sama neschopenku nabídla, ať je břicho v klidu. Ale já mám teda stojavou a chodivou práci, přeřazení na sedavou nemožné a hlavně proč by to měl zaměstnavatel řešit, když ta práce obecně pro těhotnou nevhodná není, jen já mám teď problém ji vykonávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
8.5.20 14:54

Dupni si ať ti to kouká napsat! Řekni i obvodačce jaké máš problémy, když tam teď půjdeš na ukončení nem., zkus ji poprosit ať ti to napíše ona, že gyndař nechce. Na pohotovosti asi neschopenky nedávají, akorát po hospitalizaci mi ji nabízeli. Jestli tě to nebolí, když ležíš tak asi ten klid potřebuješ :?
Já mám bolesti břicha celé těhu, začalo to citlivým podbřiškem, nesnesu jakoukoli gumu ani šev, musela jsem si koupit XXL bombarďaky místo M :palec: pak se přidali další bolesti, jako menstruační, neustálé tvrdnuti, různé křeče - dle gyndaře všechno v pořádku, ale neschopenku mi teda napsal (hlavně kvuli dojíždění, který jsem nezvládla). Až v 32tt mi na Bulovce řekli, že to fakt normální není, dali mi hromady prášků a ať poctivě ležím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
8.5.20 15:41

Popřemýšlím o tom. Zkusím to obvoďačce říct a nějak se s ní domluvím :) ten gynekolog mě taky překvapil, zkoušela jsem ho umluvit a je to mezek no. Ale na druhou stranu asi máte pravdu, že je to nějakým způsobem normální. Asi jsem prostě víc citlivá..

Jsem na jednu stranu ráda, že netrpím sama. Na druhou stranu nikomu nepřeji nevolnosti ani nic podobného :)

Já mám v práci v kanclu, ale musím občas jit do terénu a to moc nedávám. Ale tŕeba mě teď nechají víc v kanceláři. A to magnezko určitě vyzkouším :)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
8.5.20 15:46
@Vendy.w píše:
Ahoj :)
Jsem už trošku zoufalá a potřebuji radu, popřípadě návrh co dělat :)

Od počátku těhotenství jsem měla bolesti břicha a křeče. Byla jsem již třikrát na pohotovosti. Kde bolest přisuzovali k prasklé cystě a poté k vytvořenému hematomu.

Vždy mi radili ať jdu za gynekologem a zůstanu doma ležet, že mi dá neschopenku. U gynekologa jsem byla několikrát, před pár dny naposled. Kdy mi řekl, že je vše v pořádku i hematom zmizel.

Ale křeče mám dál.. když ležím tak to nebolí vůbec nebo minimálně, ale stačí jít jen před barák a hned mě to bolí celý den a noc.

Největší perla je to, že můj gynekolog nedává neschopenky těhotným ženám. Řekl mi, že si mám dojít do nemocnice a tam říkají, že mi to dá on. Takže začarovaný kruh.. a vyměnit gynekologa mohu až v červenci.

Do teď jsem to řešila přes obvoďačku s tím, že mám virózu, protože ona by mě poslala ke gynekologovi… příští pátek mi, ale neschopenka končí a ja nevím jak se mám zachovat.

Teď jsem v 11t. a mám strach. Jsou ty bolesti normální, když je vše podle ultrazvuku již v pořádku? Chápu, že může jít o roztahování břicha (dělohy), ale nechci trpět bolestmi x měsíců…

Má někdo obdobnou zkušenost?
Děkuji moc

Mně třeba břicho bolelo od začátku a pořád, celý první trimestr - bolesti byly teda různé, předpokládám že od roztahování dělohy a vazů a taky od zažívání. Ve druhém trimestru ty bolesti nejsou tak časté, ale zase mě tvrdne břicho což taky není moc příjemný. Stěžovala jsem si průběžně třem doktorům a všichni říkali že je to normální :nevim: na UZ bylo vše v pořádku. Jinak neschopenku mi napsali bez keců v nemocnici když jsem si řekla, ale je fakt že jsem trochu rizikovější..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama