Křečová grimasa při hře

5
26.4.17 22:55

křečová grimasa při hře

Zdravím všechny, naše malá tříleťačka již nějaký čas při hraní na vteřinku jakoby ztuhne v obličeji, nejčastěji, když si hraje s panenkami nějaký příběh, co si vymýšlí..někdy u toho má i zvuky..nebo když je vychechtaná na houpačce tak třeba taky udělá někdy jakousi grimasu, kdy na vteřinu ztuhne s otevřenou či zkřivenou pusou. Připisovali jsme to a stále připisujeme vyjádření emoce, domníváme se, že je to vždy, když jí ta momentální akce baví…ale náš děda jí začal pozorovat, nezdá se mu to a tak mi teď zavrtal brouka do hlavy..jestli to nebereme moc na lehkou váhu. Jinak je dcerka naprosto zdravá, inteligentní, citlivá, stará se o mladšího brášku atd.
Máte někdo podobnou zkušenost? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2336
26.4.17 23:05

A nebere to dedecek na tezkou vahu? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
26.4.17 23:47

Jestli se to objevuje už nějaký delší čas, anebo je to náhle hodně nápadné, tak zajít za lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2042
27.4.17 00:13

POkud se to objevuje již delší dou, 100% bych se o tom zmínila doktorce a nechala se odeslat na neurologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9421
27.4.17 02:39
@Martina84 píše:
A nebere to dedecek na tezkou vahu? :D

Nebere, zajdete na neurologii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1812
27.4.17 06:18

@Zuza83 Snad to nic nebude, ale určitě si zajděte na neurologii. Přesně na takovéto stavy se nás tam vyptávali, když měl syn podezření na epilepsii (tím tě samozřejmě nechci strašit, spíš to nic nebude, ale pro jistotu…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
27.4.17 07:29

@Zuza83 přesně to dělal syn, už je to lepší, ale pořád někdy

nikdy jsem se nad tím nepozastavila, je to normální zdravé dítě :nevim: občas se prostě tak soustředí nebo je něčí tak zaujatý, že si zkřiví ten obličejíček a nevědomky mu to zůstane :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
27.4.17 14:08

Díky všem.
Jsem pořád na vážkách..nechci z toho dělat vědu..navíc netuším, jak by jí někdo zkoumal..protože jinak, než při hře, to vidět není…bych jí asi musela natočit na video..což teda taky není zrovna moc lehké..:-)

na druhou stranu si pořád říkám, že je to dítě a „nehlídá“ se při emocích, jako my dospělí…a jak říká
@EmmaAnna je to když je zaujatá…

no zkusim se mrknout, kde vlastně nějaká neurologie je a kdyžtak tam zavolám a optám se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
27.4.17 15:47

Co mne napadlo, tak zkuste zjistit jestli to nedělá u jídla. Dítě mělo stavy „zaražení“ a pamatuji, že na toto se neuroložka ptala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
27.4.17 17:16
@Zuza83 píše:
Díky všem.
Jsem pořád na vážkách..nechci z toho dělat vědu..navíc netuším, jak by jí někdo zkoumal..

Zajdi na dětské. Normálně řekni. Lékařka posoudí. Když nazná, někam tě s dítětem pošle dál. Zbytečně si takhle děláš starosti a dědeček má starosti a vzniká vám v rodině úzkost. Už třeba proto, abyste si starosti nedělali, zajdi na dětské. Nevím, co tady řešíš? Lékaři mají svoje metody, jak vyloučit různá podezření, my tady ani netušíme na co podezření. Ale když se ti něco nezdá, tak si prostě k tomu dětskému lékaři zajdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama