Křečová žíla na stydkém pysku

Anonymní
19.5.16 08:53

křečová žíla na stydkém pysku

Už zhruba na konci prvního trimestru jsem si všimla, že mě bolí pravý stydký pysk, postupem času se ukázalo, že se jedná o křečovou žílu. Momentálně jsem v 8. měsíci a je to už opravdu hrozné, mám tam obrovský „hrozen“. Žíla vede očividně ze stehna, pak mám bouli i jakoby na spodní části zadku, pak to vede do toho stydkého pysku a odtud nahoru, mám nateklou i celou pravou část stydké kosti. Musím říci, že jak se tam nahrne krev, tak to dost bolí. Docela špatně se mi i chodí na malou, mám tím hroznem posunutý na stranu celý klitoris a přijde mi, že si to musím držet a hodně se snažit, abych vůbec něco vytlačila, což je samozřejmě i vahou miminka, ale jsem tam dole prostě taková oteklá. :roll:
Chtěla jsem se zeptat, zda vám to po porodu skutečně úplně zmizelo? A za jak dlouho? Gynekolog mi řekl, že s tím teď nejde nic dělat a že to zřejmě až porodím zmizí samo, ale jako předtím to pravděpodobně už nebude nikdy - leda prý vyřešit chirurgicky.
Jaké máte zkušenosti? Omluvte prosím anonym, ale snad je pochopitelný… :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

64
19.5.16 09:11

Zajdi si na ORL!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
19.5.16 09:15

Proč na ORL? to je ušní nosní, krční. do porodu bych fakt neřešila, a pak se uvidí, kamrádce to zmizelo. a ještě na to vlastně brala detralex na zmírnění obtíží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.16 09:17

@mattule Také jsem měla a úplně to vymizelo, po porodu…bez léků a mastí…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.5.16 09:18

@malá_brambůrka
No na ORL by asi koukali, kdybych tam přišla s tímto, vždyť to je ušní, nosní, krční, @Chlupatice to byl omyl, nebo pokus o vtip?
Musím to nechat až po porodu, jelikož mi hrozní předčasný porod, mám jen odpočívat doma. Zajímají mě hlavně zkušenosti, zda to opravdu zmizí, nebo jaká je vlastně šance.

• Nahlásit
  • Citovat
64
19.5.16 09:18
@mattule píše:
Proč na ORL? to je ušní nosní, krční. do porodu bych fakt neřešila, a pak se uvidí, kamrádce to zmizelo. a ještě na to vlastně brala detralex na zmírnění obtíží

Ja myslela doktora vseobecne ja rikam na vse ORL :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.16 09:32

Je možné že to to porodu zmizí úplně, jak řikal můj děda - co člověk to unikát. Držím ti palce s porodem snad to proběhne bez komplikací. Ten detralex je dobrej.Jen doufám že jsi to před užíváním probrala s doktorem. Jak je známo, detralex snižuje napětí v cévách, a u miminka to může způsobit potíže s vývinem a dost ho to ovlivnit do budoucna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
999
19.5.16 09:34

Výdrž, fakt to zmizí, mela jsem to uplne stejně…bolest hrozná, vypadalo to hrozne, brala jsem detralex, mazala to liotonem, ale fakt to zmizelo téměř hned do porodu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.16 09:37

@radulaur
A taky jsi měla trošku problémy s tím močením?
Díky. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
970
19.5.16 09:44
@Anonymní píše:
Už zhruba na konci prvního trimestru jsem si všimla, že mě bolí pravý stydký pysk, postupem času se ukázalo, že se jedná o křečovou žílu. Momentálně jsem v 8. měsíci a je to už opravdu hrozné, mám tam obrovský „hrozen“. Žíla vede očividně ze stehna, pak mám bouli i jakoby na spodní části zadku, pak to vede do toho stydkého pysku a odtud nahoru, mám nateklou i celou pravou část stydké kosti. Musím říci, že jak se tam nahrne krev, tak to dost bolí. Docela špatně se mi i chodí na malou, mám tím hroznem posunutý na stranu celý klitoris a přijde mi, že si to musím držet a hodně se snažit, abych vůbec něco vytlačila, což je samozřejmě i vahou miminka, ale jsem tam dole prostě taková oteklá. :roll:
Chtěla jsem se zeptat, zda vám to po porodu skutečně úplně zmizelo? A za jak dlouho? Gynekolog mi řekl, že s tím teď nejde nic dělat a že to zřejmě až porodím zmizí samo, ale jako předtím to pravděpodobně už nebude nikdy - leda prý vyřešit chirurgicky.
Jaké máte zkušenosti? Omluvte prosím anonym, ale snad je pochopitelný… :(

mě tedy nezmizela, naopak se věkem víc a víc zvětšuje, na nohách nic nemám. Doktorka na gyndě říkala, že je to na operaci, řeší to cévní. Že mi napíše doporučení, když budu potřebovat. Nedá se kvůli tomu pořádně jezdit na kole :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
19.5.16 09:44
@Anonymní píše:
@radulaur
A taky jsi měla trošku problémy s tím močením?
Díky. ;)

Ja mam moceni konstantni, zadne problemy. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.16 09:56
@Chlupatice píše:
Ja mam moceni konstantni, zadne problemy. 8)

Tebe jsem se neptala a nemám zájem se tu s tebou dohadovat, běž se „bavit“ jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
64
19.5.16 09:58
@Anonymní píše:
Tebe jsem se neptala a nemám zájem se tu s tebou dohadovat, běž se „bavit“ jinam.

Buh ví kdo tu tohle píše, akorát samej anonym. To je reprezentace teda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.16 10:01

Au au, já to měla od prvního trimestru, ke konci už to bylo hodně špatný. Opravdu s tím nic neudělají. Měla jsem detralex, ke konci mi k tomu doktor napsal ještě něco jiného, Veneruton nebo tak nějak. V lékárně se sice divili, že těhule má brát takovou komninaci, ale aspoň trochu mě to zastavilo. Že to po porodu zmizí, mi říkali taky, ale zlatý voči. Sice to není nateklé, ale ty žíly tam zůstaly, i v tříslech, tam mám boule jako prase. Po porodu mám 4,5 roku. Asi by to šlo nějak řešit na cévním, ale vzhledem k tomu, že v těchto partiích mám problém na sebe nechat sáhnout, to neřeším, zatím je to víceméně kosmetický defekt, holt nenosím bikiny, ale plavky s nohavičkami…
Ale je to individuální samozřejmě. Tak držím pěsti, ať se to spraví :kytka:

Prosím anonym, citlivé téma, díky.¨
J.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.5.16 10:03
@Chlupatice píše:
Buh ví kdo tu tohle píše, akorát samej anonym. To je reprezentace teda.

Tak běž jinam, drží tě tu někdo? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama