Křečová žíla, vnitřní stehno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MalinovaJahoda
Povídálka 31 příspěvků 06.10.14 15:12
Křečová žíla, vnitřní stehno

Ahoj mám 5 dnů do termínu a už asi dva měsíce mám na stehnu křeč. žílu. Je dlouhá přes celé vnitřní stehno až ke konci kolene. Do dnešního dne mě to nebolelo ale dneškem to začalo, myslíte, že si mám ještě dojít na gynekologii to nahlásit? Nikomu jsem o ní neříkala, ale známá mě vyděsila že dostanu krevní sraženinu při porodu a můžu umřít..

Reakce:
Krčka
Echt Kelišová 8156 příspěvků 06.10.14 15:40
@MalinovaJahoda píše:
Ahoj mám 5 dnů do termínu a už asi dva měsíce mám na stehnu křeč. žílu. Je dlouhá přes celé vnitřní stehno až ke konci kolene. Do dnešního dne mě to nebolelo ale dneškem to začalo, myslíte, že si mám ještě dojít na gynekologii to nahlásit? Nikomu jsem o ní neříkala, ale známá mě vyděsila že dostanu krevní sraženinu při porodu a můžu umřít..

A doktor si toho doted nevsiml?? Urcite rodit v puncochach a nejaky Clexane by se mozna yaky hodil, ale to nevim, nejsem odbornik jen uzivatel :think:

Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 06.10.14 19:58

Ahoj urcite by jsi mela nosit puncochy, muzes si je nechat napsat od dr. A urcite to rict pri prijmuvv porodnici, daji ti leky na redeni krve.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.15 13:25

Ahoj, nemůžu založit nové téma, ale chci se na něco zeptat.

Mám týden do porodu a u konečníku se mi objevila křečová žíla. Nejspíš. První jsem nahmatala takovou malinkou tvrdou bouličku a při pohledu do zrcadla jsem zjistila, že je taková tmavší, vypadá jako křečová žíla. Co s tím? Nemáte s tím někdo zkušenost? Zmizí to, když to budu něčím mazat? Nebo mám mazat k doktorovi ještě než porodím? :oops: :oops: :oops:

Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 21.01.15 13:27
@Anonymní píše:
Ahoj, nemůžu založit nové téma, ale chci se na něco zeptat.Mám týden do porodu a u konečníku se mi objevila křečová žíla. Nejspíš. První jsem nahmatala takovou malinkou tvrdou bouličku a při pohledu do zrcadla jsem zjistila, že je taková tmavší, vypadá jako křečová žíla. Co s tím? Nemáte s tím někdo zkušenost? Zmizí to, když to budu něčím mazat? Nebo mám mazat k doktorovi ještě než porodím? :oops: :oops: :oops:

TO budou hemeroidy ne?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17924 příspěvků 21.01.15 13:35

Ahoj, totéž se mi udělalo před pátým porodem. Nahlásila jsem to, píchli mi lék proti přílišné srážlivosti krve jako prevenci tromboz (dřív to byl Fraxiparin, ted se jmenoval jinak). Punčochy jsem při porodu neměla, překážely by ve sprše, navíc pak ze mě tekla plodová voda…Po porodu se ta žíla rychle zatáhla, dnes jsem zcela bez potíží, ani vidět to není :lol:

cell
Echt Kelišová 8129 příspěvků 21.01.15 13:36

To bude hemoroid. Doporučuji koupit v lékárně Faktu mast, v těhotenství klidně můžeš a maž, taky pozor na stolici, ať není moc tvrdá (dost pít, dostatek vlákniny)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.15 13:36

Svituska:
hemeroidy prý bolí, krvací a špatně se po nich chodí na velkou. a já jsem zatím v pohodě. a je mi divné, že je to takové tvrdé, jsou hemeroidy tvrdé?

cell
Echt Kelišová 8129 příspěvků 21.01.15 13:42
@Anonymní píše:
Svituska:
hemeroidy prý bolí, krvací a špatně se po nich chodí na velkou. a já jsem zatím v pohodě. a je mi divné, že je to takové tvrdé, jsou hemeroidy tvrdé?

jsou to zevní hemoroidy a ano, pokud jsou trombotizované, tak tvrdé jsou. Zkusila bych zatím Faktu mast, kdyby nepomohlo, tak jde dát Detralex, ale to už je na to, aby to viděl nějaký lékař

Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 21.01.15 13:43

Faktu taky doporučuju..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.15 13:51

Tak zkusím tu mastičku, jen se modlím, aby to nebyl ten křečák. to bych musela určitě pod kudlu :,(

cell
Echt Kelišová 8129 příspěvků 21.01.15 13:55
@Anonymní píše:
Tak zkusím tu mastičku, jen se modlím, aby to nebyl ten křečák. to bych musela určitě pod kudlu :,(

ale nemusela, ta mastička s největší pravděpodobností zabere a po porodu se všechno zatáhne :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.15 13:59

Moc díky za odpovědi. trochu jsem se uklidnila že nemusím jít hned ukazovat řiť, stačí že mě v porodnici budou prohlížet jak na běžícím páse…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.15 14:17

Anebo to vezmu jedním vrzem, zítra jdu na křivku a vyšetření. Tak to na ně zrovna vybalím, ať mám jistotu. Ale stydím se už teď. :oops: :oops:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >