Křečové záškuby u ročního dítěte

Anonymní
5.6.20 15:56

Křečové záškuby u ročního dítěte

Ahoj, mám ročního syna. A když je štastnej, má radost, tak přitom dělá takový grimasy a zatíná ruce. Je to jen kdyby byl v křeči. Dělá to už dlouho, ikdyž byl menší a nevěnovala jsem tomu pozornost(Myslela jsem, že to miminka dělají), ale teď mi to přijde už zvláštní neznám nikoho kdo by to dělal. A dělá to pouze když má radost, když si hrajeme, když mu zapnu pohádku, když vidí jídlo, že mu dám. Snažila jsem se to fakt vypozorovat kdy to dělá a opravdu jen když má radost. Bojim se stim jít k doktorce, myslím na to nejhorší. A tak nějak doufám, že do 18m kontroly to přestane dělat. Jinak je to normální dítě, co od 10m chodí. Akorát je opožděnější na mluvení a chápání některých věcí(například paci paci vezme moje ruce s tleská snina, to samý jak si velikej, vařila myšička, apod.. takový úkoly rozumí, ale dělá s mýma rukama). Dělaly to vaše děti a prěstaly? Uklidněte mě prosím. K dr jdeme v srpnu a kdyby to nepřestal dělat, tak ji to řeknu, ale strašně se o něj bojím.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24
5.6.20 16:26

Muj rocni to dela taky. Celej se jakoby zatne a teteli se radosti a u toho otvira a zavira dlane. Prijde mi to srandovni, nikdy jsem nepremyslela, ze by to bylo neco spatnyho. Myslim, ze ty emoce jinak projevit neumi a ze za rok misto toho rekne treba „jupii jidlo“ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 16:35

@Morfeuss teď si mě uklidnila, z žádných děti co znám to nikdo nedělá a mě se to vůbec nelíbí

• Nahlásit
  • Citovat
5.6.20 16:45

Moje to dělá u teď v 18 měsících. Dřív jsem z toho měla nervy, že je to určitě obrna a epileptický záchvat a nevím co ještě :lol: Pak jsem viděla její sestřenku, ve dvou a půl letech to samé. Malá třeba strašně ráda běhá a u toho se rozdovádí, to pak juchá, předkloní se, zapaží ruce a ještě dá hlavu na stranu, fakt jak ústav na vycházce občas :mrgreen: Prostě dělá blbiny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
5.6.20 18:41

Dělají to více emoční děti, které ty emoce ještě neumí vyjádřit slovně - vyjadřují tedy celým tělem. Malej dělal v tomto smyslu odjakživa hromadu věcí, samej tik a škubání ramínek, mával a třepetal rukama, když ještě ležel na břiše, taky se zatínal a křičel u toho…atd., atd. :slight_smile: On je teda pořád sbírka tiků, koneckonců já trochu taky ;) Taky mi to jednu dobu dělalo starost, založila jsem kvůli tomu taky diskusi, ale zvykla jsem si. Ve vývoji mu to zřejmě nebrání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
5.6.20 19:32

Nas 16ti mesicni to dela taky, obzvlaat kdyz vidi traktor nebo kamion :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu