Křečové žíly a práce servírky

Anonymní
14.12.19 14:32

Křečové žíly a práce servírky

Ahoj holky, zakládám anonymně, jelikož nechci, aby někdo poznal mojí přezdívku. Popřípadě téma nechám smazat. Mám již od 16 vystouplé křečové žíly. V 18 jsem byla i na operaci. Pak to bylo nějakou dobu lepší. Přišlo po pár letech těhotenství a mírné zhoršení. Po RD jsem nastoupila do práce, díky tomu, že je v dnešní době málo schopných lidí, mi zaměstnavatel nabídl poloviční úvazek za super peníze. Pracuji 5 hodin. Občas mám tedy 12 ctku, ale to je tak 3× do měsíce max. A já prostě pozoruji zhoršení. Mám pocit těžkých nohou. Když mám 12 ctku, tak mě druhý den nohy bolí. Jedu v lednu do cévní poradny. Již jsem se smířila s tím, že nebudu mít nikdy hezké nohy, spíš mi jde o zdraví. Bojím se, že přijde den, kdy mi lékař řekne, že tu práci dělat nemůžu. A to už nevím, co bych dělala, když nedělám ani plný. Je mi teprve 30 let. Snažím se nosit punčochu, ale v létě to nejde. A to je pro mě nejhorší. Svou práci mám moc ráda, baví mě, nikdy jsem nic jiného nedělala žádné. Chtěla bych vědět, jestli nemáte některá zkušenosti, co vám pomohlo. Mě třeba přijde zbytečné dávat za operace x tisíc, když se žíly stále vracejí. V létě se zas stydím jít do krátkého… No hrůza. Děkuji za přečtení a snad si o tom trošku popíšeme

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8930
14.12.19 14:33

Nosit kompresivní punčochy, užívat Detralex… a pohyb je vlastně výhodou ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
14.12.19 15:03

Pohyb je výhodou. Ale ne stání. Mám tak křečové žíly, jednu tedy. Za sebou sklerotizaci. A doporučení dlouho nestát, při stání mít punčochu. Jinak sportovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
14.12.19 15:21

Pohyb dela zilam dobre. Na cevni klinice ti poradi.. me je taky 30 a mam krecaky na jedne noze od doby, co jsem musela na operaci.. beru detralex, v lednu jdu tez na cevni kliniku. Pomaha mi bylinna emulze na nohy a chladivy bylinny gel. Pri dennim pouzivani posiluje cevy. Nazvy a kde koupit muzu napsat do sz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
17.12.19 12:57

Čus, nemužu soudit co tehotenství dělá s nohama, ale hele jsem dělal pingla taky takže plně chápu. Předně je důležitej doktor. Už jsem někde psal, upravil jsem životosprávu, nosim punčochy a mam předepsanej ten Detralex. Takže nevěsit hlavu, spíš to řešit s doktorama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 22:29

Ahoj, tak prej to nemám tak hrozný, ale prej je dobrý, když jednou za rok budu docházet. Žádný zánět nebo tak tam nemám, ani to prej nejsou křečový žíly, ale nějaká žilní kresba :lol: Čeká mě pěnová sklerotizace, již jsem před rokem byla. Spíš mě trápí, zda to nohám nevadí takto častý zákrok. Někde jsem četla, že to může i škodit :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
8930
8.1.20 22:31
@Anonymní píše:
Ahoj, tak prej to nemám tak hrozný, ale prej je dobrý, když jednou za rok budu docházet. Žádný zánět nebo tak tam nemám, ani to prej nejsou křečový žíly, ale nějaká žilní kresba :lol: Čeká mě pěnová sklerotizace, již jsem před rokem byla. Spíš mě trápí, zda to nohám nevadí takto častý zákrok. Někde jsem četla, že to může i škodit :nevim:

tak jestli věříš víc „někde jsem četla“ než lékaři… :think: (jinak ne, fakt to nevadí)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3794
8.1.20 23:06

Ber Detralex, rutin a choď občas na lymfatické masáže. Pohyb by mel spis pomoct. Horsi by bylo stát za barem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
14.1.20 16:03

A doktor ti krom toho něco dal? Detralex je na předpis jen tak brát nejde. A kdes byla? Obvoďák? Jestli se ti nezdá názor doktora běž ještě na cévní třeba. když ti řeknou to samý pak není co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
9.4.20 20:56

Já bych začala s hořčíkem, ono to někdy úplně od úlevy a od křečí pomůže, fakt..je to obyčejný ale účinný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat