Křečové žíly - k jakému doktorovi zajít?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
238
24.8.12 11:41

Krecove zily k jakemu doktorovi zajit?

Ahojky holky, potrebuji poradit.Co se narodila mala zacali se mi delat krecove zily, ted jak jsou ty horka mam strasne tezke nohy, otekaji mi a vsechny zily mi vystupuji, na rukou mi obcas praskne zila.No je to hrozne…nevim k jakemu doktorovi zajit. Jestli mam jit na cevni nebo ja nevim..poradite? Pripadne i nejake tipy treba jaky vitamin nebo doplnek.Diky jsem v koncich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4692
24.8.12 11:45

Určitě prvně k obvodnímu a ten pak napíše žádanku na specializované pracoviště :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13835
24.8.12 11:45

Byla jsem u praktika, ten se na to podíval a odeslal mě k příslušnému lékaři, přesný název už teď nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.12 11:47

Neporadím, ale s dovolením budu sledovat taky. Mám stejný problém :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
9044
24.8.12 11:48

Urcite nejdriv k obvodnimu a ten te posle za cévním doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9606
24.8.12 11:50

Moc dlouho to neodkládej. To není žádná sranda, čím dřív, tím líp..Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
24.8.12 11:58
@Paoloska píše:
Moc dlouho to neodkládej. To není žádná sranda, čím dřív, tím líp..Držím palce :hug:

Noo nechapu z ceho to je..nikdy jsem s tim problemy nemela ale ted se to nejak rozjelo a zacina me to stvat. Proste treba varim a musim si stoupat na jednu nohu a menit je abych tem zilam ulevovala. Hrozny..predpokladam ze zily jsou od srdce ze? jako ze by to srdce nemuselo byt uplne v poradku..ja tomu vubec nerozumim..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
24.8.12 12:05

@Pookie srdce v pořádku budeš mít, ale špatně ti pracuje tzv. žilní pumpa. Udělej, co píší holky, řekni obvodnímu, že máš bolesti, lepší by bylo, aby tě objednal akutně. Cévní tě vyšetří, zjistí stav cév a podle toho ti předepíše léčbu a nejspíš i kompresní punčochy.
Zatím nohy hodně polohovat- nahoru, alespoń na 10 minut a omezit stání. Hodně je dobrá studená voda, nohám to uleví. -Sprcha, nebo si sednout na kraj bazénu a nechat je po kolena ve vodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7403
24.8.12 12:26

Jak uz holky psaly - obvodak a ten te posle k cevnimu. Nezamlcovat zadny obtize, vsechno podrobne popsat, cim driv se to zacne resit, tim lepe. Obvodak ti muze napsat prasky na posileni zilni steny. Ja beru Detralex - sice neni zrovna levnej (kolem 250 za mesic), ale pomaha. Ze zacatku mi doktorka napsala jeste neco jineho, levnejsiho, ale po tom jsem se strasne osypala.

Jinak nejsem doktor, ale se srdcem by to nemelo mit nic spolecneho. Je to spis povolena zilni stena, ktera uz nezvlada vytlacit potrebne mnozstvi krve zpet do srdce, takze ta ma tendenci zustavat dole. Taky mohly povolit chlopne v zilach, ktere slouzi k zamezeni toku krve zilou v protismeru. Rozjet se ti to mohlo treba po hormonalnich zmenach behem tehotenstvi a po porodu. Mne problemy s zilama nastartovala hormonalni antikoncepce :zed: Vice cteni asi tady:
http://cs.wikipedia.org/…5%BE%C3%ADly

Tady jsou nejaky zakladni cviky, snad ti aspon trosku ulevi… - http://www.bolavenohy.cz/files/cviky.pdf

Jinak mne ted vic otekaji nohy v tehotenstvi, takze vzdycky pred spanim cvicim nasledujici sadu cviceni. Mela by se tim lepe aktivovat prace zil na nohach a ulehcit tak regenerace pres noc. Kazdy cvik se cvici tak 20-30× (neboj, je to rychly) a pak bys mela zustat aspon nejakou dobu lezet, tzn. idealni cvik jako posledni vec pred usnutim.
1/ Ve stoje stridave stoupat na spicky a paty (kdyz je jedna noha na spicce, tak druha na pate)
2/ Sednu na postel, natahnu nohy a stridave propinam spicky a paty (ten samej cvik jako 1, ale v sede)
3/ Lehnu si na zada, nohy vztycim vzhuru (jo, to se s brichem cvici vyborne :-D ) a zase stridam spicky, paty.
4/ Pozice jako v bode 3, ale ohnu kolena do praveho uhlu a zase stridam spicky, paty
5/ Nohy polozim na postel, tak ze cela lezim, zase stridam spicky, paty.
Fakt mi to pomaha.

Este zkus dat si pod nohy na spani polstar - aby byly vys, nez je srdce. Pripadne pokud mas polohovaci rost v posteli, tak trochu zvednout nohy. Nemusis do nejakejch strasnejch vejsek, aspon troska je lepsi nez nic…

Drzim palce, bolavy nohy jsou svinstvo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9606
24.8.12 12:45
Co váha? Nepřibrala jsi nějak významně? Taky je to dědičné…
@Pookie píše:
Noo nechapu z ceho to je..nikdy jsem s tim problemy nemela ale ted se to nejak rozjelo a zacina me to stvat.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8201
24.8.12 12:49
@Pookie píše:
Noo nechapu z ceho to je..nikdy jsem s tim problemy nemela ale ted se to nejak rozjelo a zacina me to stvat. Proste treba varim a musim si stoupat na jednu nohu a menit je abych tem zilam ulevovala. Hrozny..predpokladam ze zily jsou od srdce ze? jako ze by to srdce nemuselo byt uplne v poradku..ja tomu vubec nerozumim..

Bereš HA? Mě takto stav žil a těžkých nohou zhoršovala HA, pak jsem přešla na tělísko a měla pokoj. Nyní po 7 letech mám znovu HA, ale nízkohormonální a jsem zas v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7403
24.8.12 12:58

Jeste jsem si vzpomnela na par „zivotospravnejch“ rad - treba prijdou vhod i ostatnim ctenarkam :-) Nerikam, ze se musi clovek hned absolutne drzet vseho… ale ja se zatim uspesne vyhybam tem kompresnim puncocham, ktery mi proste nejak nesedej a nemam je rada… :-/

1/ Volne obleceni na nohach - ponozky s volnym lemem, aby neskrtily kolem kotniku (par zdravotnich stoji kolem 20-30 Kc a fakt to za to stoji), nosit spis volnejsi kalhoty/dziny (kdyz si vezmu obtahlejsi, co me treba vic tisni pod koleny, kdyz sedim, nebo v trislech, tak to pak na nohach - obzvlast v teplejsim prostredi - hned cejtim) atd. Mozna se nekdo zepta, proc se teda predepisujou kompresni puncochy, kdyz nejsou volne - rozdil je ten, ze obleceni vetsinou tlaci/skrti jenom v jednom miste = problem, kdezto puncochy stlacuji rovnomerne celou nohu, coz je spravne.

2/ Hratky se studenou vodou - jak uz psala berry4 - studena sprcha na nohy (nebo jeste lepe stridat studenou a teplou vodu - bez toho ja uz ze sprchy nevylezu a pripadam si, ze jsem na neco zapomnela), rachat nohy v bazenu, Kneippovy lazne ( http://www.laznepraha.cz/slapaci-koupel ) - da se vyrobit i doma - staci dva lavory s vodou, v nekterejch laznich do lavoru jeste davaji oblazky pro lepsi masaz chodidel.

3/ Dostatecny prijem tekutin - pokud bude telo zvykle, ze ma vody dostatek, tak nebude mit potrebu si ji nekde syslit a nebude vznikat zbytecna zatez na lymfaticky/zilni system.

4/ Omezit/vynechat alkohol - alkohol roztahuje cevy, takze zilni potize jeste zhorsuje. Kolikrat jsem si nadavala do blbcu, kdyz me bolely nohy, ja si jeste dala nekde na chut neco alkodobreho… a pak se mela sto chuti zastrelit…

5/ Spravne sezeni - nesedet s nohou pres nohu (skrti to cevy pod kolenem v te noze, co je nahore). Pozor i na ruzne obmotavani nohou kolem noh zidle atd…

6/ Spravne sezeni II - kdyz uz se nekde delsi dobu sedi, tak by vsude mely byt prave uhly - kotnik, kolena, kycle. Jak toho dosahnout? Vyskove polohovatelna deska stolu, nastavitelna zidle, podlozka pod nohy, moznosti je spousta. Sedet tak, aby kraj sedaci plochy nebyl zaborenej v podkolennich jamkach - zase to ty zily omezuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
24.8.12 13:56
@krokodylka píše:
Jeste jsem si vzpomnela na par „zivotospravnejch“ rad - treba prijdou vhod i ostatnim ctenarkam :-) Nerikam, ze se musi clovek hned absolutne drzet vseho… ale ja se zatim uspesne vyhybam tem kompresnim puncocham, ktery mi proste nejak nesedej a nemam je rada… :-/

1/ Volne obleceni na nohach - ponozky s volnym lemem, aby neskrtily kolem kotniku (par zdravotnich stoji kolem 20-30 Kc a fakt to za to stoji), nosit spis volnejsi kalhoty/dziny (kdyz si vezmu obtahlejsi, co me treba vic tisni pod koleny, kdyz sedim, nebo v trislech, tak to pak na nohach - obzvlast v teplejsim prostredi - hned cejtim) atd. Mozna se nekdo zepta, proc se teda predepisujou kompresni puncochy, kdyz nejsou volne - rozdil je ten, ze obleceni vetsinou tlaci/skrti jenom v jednom miste = problem, kdezto puncochy stlacuji rovnomerne celou nohu, coz je spravne.

2/ Hratky se studenou vodou - jak uz psala berry4 - studena sprcha na nohy (nebo jeste lepe stridat studenou a teplou vodu - bez toho ja uz ze sprchy nevylezu a pripadam si, ze jsem na neco zapomnela), rachat nohy v bazenu, Kneippovy lazne ( http://www.laznepraha.cz/slapaci-koupel ) - da se vyrobit i doma - staci dva lavory s vodou, v nekterejch laznich do lavoru jeste davaji oblazky pro lepsi masaz chodidel.

3/ Dostatecny prijem tekutin - pokud bude telo zvykle, ze ma vody dostatek, tak nebude mit potrebu si ji nekde syslit a nebude vznikat zbytecna zatez na lymfaticky/zilni system.

4/ Omezit/vynechat alkohol - alkohol roztahuje cevy, takze zilni potize jeste zhorsuje. Kolikrat jsem si nadavala do blbcu, kdyz me bolely nohy, ja si jeste dala nekde na chut neco alkodobreho… a pak se mela sto chuti zastrelit…

5/ Spravne sezeni - nesedet s nohou pres nohu (skrti to cevy pod kolenem v te noze, co je nahore). Pozor i na ruzne obmotavani nohou kolem noh zidle atd…

6/ Spravne sezeni II - kdyz uz se nekde delsi dobu sedi, tak by vsude mely byt prave uhly - kotnik, kolena, kycle. Jak toho dosahnout? Vyskove polohovatelna deska stolu, nastavitelna zidle, podlozka pod nohy, moznosti je spousta. Sedet tak, aby kraj sedaci plochy nebyl zaborenej v podkolennich jamkach - zase to ty zily omezuje.

Moc moc dekuji za skvele rady..zrovna kdyz sem cetla to ze nemam mit nohu pres nohu tak sem tak sedela..pak se divim ze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
3.1.13 20:08

co psali v letacku

Ahoj, me se ted udelali v druhem tehotenstvi, je to otrava. nacetla jsem ještě někde v letáčku, že je dobré nosit nohy na klínku, a fakt citím, že „placaté“ boty mi teď nesedí. a dobré je prý nohy masírovat, směrem nahoru samozřejmě, ale to mi pomáhá tak na pár sekund. prášek beru Cyclo3Fort, na předpis, bohužel občas zapomenu, tak nemůžu posoudit, jak je dobrý. A ještě s tím pitným režimem, pomáhá mi nalít do sebe opravdu HODNE vody, 1,5 litru dopoledne, asi tu ředěnou krev lépe žíly vypumpují - ale o tom jsem moc nikde neslyšela od doktorů, jen mi to tak připadá. Někdy po porodu a po konci kojení se chystám na operaci, snad to pomůže. Držím palce! Bára

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.22 13:33

Křečové žíly

Dobrý den předem se omlouvám za menší chybi.Mam cca 1rok problém, pred 1rokem jsem byla na ginekologickem zákroku vyjmutí zbytku tělíska, v celkové anestezii trval cca 1h pak jsem šla domu, druhý den se mi začala točit hlava boles nohou hlavně je mám těžké unavene mám menší křečovou žilu pri, beru detralex cca 8 9 měsíců ale dle miho nezabyraji dle mého furt stejne, ktomu od neurologa magnerot, cavinton, už cca 2 měsíc ani to nepomáhá a nerozumím tomu cca 4dny mi je celkem dobře a cca 4dny těžké unavene nohy začíná to od kolene dolů lýdka chodidla, a točeni hlavní na, mám za sebou EEG, CT, MNG, magnetickou rezonanci tam zjistili jen že mám něco zvlopatkou ale není příčina, krev, cévní, internu, gindu, už nevím jak to řešit přesně. Děkuji za rady a skušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat