Křečové žíly -nezájem ze strany lékařů

Anonymní
20.5.21 15:29

Křečové žíly-nezájem ze strany lékařů

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jste někdo zažil nezájem o léčbu křečových žil od doktorů? Posledních pár let mě trápí metličkové žíly. Hned při prvních příznacích jsem vyhledala praktickou která mi akorát řekla noste punčochy a když je to dědičný, nic s tím neuděláte. Po letech se to zhoršilo a šla jsem k chirurgovi protože se mi udělali i boule v stehnech(řekl že to jsou křečáky taky),ten mi také řekl jen noste punčochy a kupte si doplněk stravy Diovarix.Za poslední rok přišlo totální zhoršení, mám metličky všude po nohou, bocích, břiše, hrudníku, rukou a teď začínají prosvítat ty zelené na prsou a na nohou se začínají tvořit ty zelené uzlovité. Šla jsem k chirurgovi který mi zase akorát řekl že mi doporučuje si zajít na sklerotizaci, že mám nosit punčochy a hýbat se zdravě a že pokud chci podbrobnější vyšetření, ať si zavolám někam na cévní, že on jen prohlídne rukami(nikdy mě nikdo přístrojem nevyšetřil).Samožřejmě žádnou žádanku mi nenapsal. Objednala jsem se na Angiologii kde mi udělají kompletní vyšetření a i sklerotizaci.Je nutnost brát prášky? Já si myslím že v téhle fázi ano tak nechci aby mi někdo zase jen řekl,,hmm noste punčochy¨ a dál ho to nebude zajímat…Jinak jsem nekuřák, štíhlá, váhu mám od střední pořád stejnou, každý den chodím ven s pejskem na dlouhé procházky, občas zaběhat a brusle, jím od každého něco a i zdravě, děti nemám a práci mám ve stoje kde v těch punčochám chodím celý den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8987
20.5.21 15:33

Na cévní objednaná jsi… tam to prober včetně nutnosti užívání medikace ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
20.5.21 15:35

Mě by teda zajímalo, jakou léčbu by sis představovala? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
20.5.21 15:38

Tohle by si měl řídit praktik. Bohužel někteří jen založí zprávu do složky a nic neřeší. V lepším případě pacienta politují. Ale objednaná dál už jsi, tak zatím asi jen nějaké doplňky stravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1550
20.5.21 15:46
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jste někdo zažil nezájem o léčbu křečových žil od doktorů? Posledních pár let mě trápí metličkové žíly. Hned při prvních příznacích jsem vyhledala praktickou která mi akorát řekla noste punčochy a když je to dědičný, nic s tím neuděláte. Po letech se to zhoršilo a šla jsem k chirurgovi protože se mi udělali i boule v stehnech(řekl že to jsou křečáky taky),ten mi také řekl jen noste punčochy a kupte si doplněk stravy Diovarix.Za poslední rok přišlo totální zhoršení, mám metličky všude po nohou, bocích, břiše, hrudníku, rukou a teď začínají prosvítat ty zelené na prsou a na nohou se začínají tvořit ty zelené uzlovité. Šla jsem k chirurgovi který mi zase akorát řekl že mi doporučuje si zajít na sklerotizaci, že mám nosit punčochy a hýbat se zdravě a že pokud chci podbrobnější vyšetření, ať si zavolám někam na cévní, že on jen prohlídne rukami(nikdy mě nikdo přístrojem nevyšetřil).Samožřejmě žádnou žádanku mi nenapsal. Objednala jsem se na Angiologii kde mi udělají kompletní vyšetření a i sklerotizaci.Je nutnost brát prášky? Já si myslím že v téhle fázi ano tak nechci aby mi někdo zase jen řekl,,hmm noste punčochy¨ a dál ho to nebude zajímat…Jinak jsem nekuřák, štíhlá, váhu mám od střední pořád stejnou, každý den chodím ven s pejskem na dlouhé procházky, občas zaběhat a brusle, jím od každého něco a i zdravě, děti nemám a práci mám ve stoje kde v těch punčochám chodím celý den.

Jdi na vyšetření a sklerotizaci. Sice to vydrží pár měsíců, ale můžeš chodit každý rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15964
20.5.21 16:08

Sklerotizace je na prd. U me zadny efekt nemela :nevim:

Zakladatelko, chce to utz zil, aby se videlo, v jakem jsou stavu. Ale na to te muze poslat i chirurg :think:
Nicmene lecba… ta fakt asi jako takova neni. Kompresni puncochy, pohyb, pestra strava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.21 16:11

@Magical-eyes Léčbu bych si představovala že mě pořádně doktor prohlídne pohmatem i přístrojem a podívá se na žíly blíž jak která je poškozená, řekne jestli brát léky, jaká je prevence-tedy i strava a sport. Klasika když chodím na kožní s atopickým ekzémem-ta mi řekla že nesmím kouřit že to zhoršuje stav, chodit na parafín, jaké jídlo pomáhá a zhoršuje. :) Ve 25letech mám času dost s tím pracovat a léčit to a od toho tu doktoři jsou aby pomáhali. Ne že mladá no jo tak to má dědičný a já za rok třeba půjdu na operaci nebo začnu mít bércový vřed. Tady nejde jen o estetiku. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
21467
20.5.21 16:16
@Anonymní píše:
@Magical-eyes Léčbu bych si představovala že mě pořádně doktor prohlídne pohmatem i přístrojem a podívá se na žíly blíž jak která je poškozená, řekne jestli brát léky, jaká je prevence-tedy i strava a sport. Klasika když chodím na kožní s atopickým ekzémem-ta mi řekla že nesmím kouřit že to zhoršuje stav, chodit na parafín, jaké jídlo pomáhá a zhoršuje. :) Ve 25letech mám času dost s tím pracovat a léčit to a od toho tu doktoři jsou aby pomáhali. Ne že mladá no jo tak to má dědičný a já za rok třeba půjdu na operaci nebo začnu mít bércový vřed. Tady nejde jen o estetiku. ;)

Tak prevenci si vygooglí každý analfabet, na to nepotřebuješ k doktorovi a navíc ti to přece doktor řekl. A bohužel má pravdu, jestli to máš dědičné, tak se ti to bude pořád vracet a nepomůže nic. Léky a sklerotizaci :,( ti taky doporučil, tak nějak nechápu, co ještě potřebuješ za extra buřty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.21 16:21

@cecetka Chirurga to bohužel nezajímalo, to že mám popraskaný žilky všude po těle a k tomu to štípe i bolí. Mám jít na angiologii tak tam to snad celý vyšetří. Jen mě zajímalo jestli někoho takhle doktoři odbyli taky.Je to civilizační choroba ale může to končit i trombózou a podobně tak nechápu přístup některých doktorů.

• Citovat
  • Nahlásit
15964
20.5.21 16:24
@Anonymní píše:
@cecetka Chirurga to bohužel nezajímalo, to že mám popraskaný žilky všude po těle a k tomu to štípe i bolí. Mám jít na angiologii tak tam to snad celý vyšetří. Jen mě zajímalo jestli někoho takhle doktoři odbyli taky.Je to civilizační choroba ale může to končit i trombózou a podobně tak nechápu přístup některých doktorů.

Neodbyli. Zrejme mas smulu na lekare :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.21 16:26

@terien Doplněk stravy není lék. Ale dík. :D Koukám že někteří tu jste velmi,,příjemný´´.

• Citovat
  • Nahlásit
69995
20.5.21 16:28
@Anonymní píše:

Vybrala jsi si špatnou odbornost. :nevim: Chirurg operuje, ten si na pilule nepotrpí.
Metličky jsou problém kosmetický, tvůj strach z bércových vředů a trombozy pilule ani sklerotizace nevyřeší ( naopak, komplikací sklerotizace může být tromboza). HLavní opatření je komprese. Jediné definitivní řešení je radikální operace ( at už klasická nebo laser), ta se u metliček nedělá ( není zdravotní problém). Pilule mají jen podpůdnou funkci, někdo si je chválí, někdo považuje za zbytečné. Každopádně nejlépe poradí cévař =angiolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15964
20.5.21 16:29

Volne prodejny je Aescin Teva. Mohl by ti ulevit od bolesti. Ale asi nepomuze problem odstranit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
20.5.21 16:29

A na to potřebuješ doktora, aby ti řekl, že máš jist zdravě, nekouřit a sportovat?
Pokud to máš dědičné, tak to to nikdo neodčaruje, můžeš vyzkoušet X klinik. Jaká je prevence snad víš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8045
20.5.21 16:37

A mas varixy nebo jen metlickovy zilky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu