Reklama

Kreditní karta KB - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evča 20
Povídálka 39 příspěvků 15.03.18 09:48
Kreditní karta KB

Ahoj prosím Vás mate nekdo zkusenosti s kreditní kartou? Já jsem si zřídila minulý rok Lady kartu na limit 5000, limit jsem jiz vycerpala. Vetsinou mi ke konci mesice odectou nejakou castku, ale pokazde jinou a presny datum taky neni. Jak to tedy vlastne cele funguje? A kdyz bych chtela se do budoucna te karty zbavit, tak lze to vubec? Mate s tim nejake zkusenosti nekdo? Dekuji za reakce.

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11563 příspěvků 15.03.18 09:54

@Evča 20 se strháváním neporadím. Pokud chceš kartu zrušit, tak doplať celou dlužnou částku a kartu zruš. Zajdi si na pobočku a tam to s tebou vyřídí. Jinak používat kreditní kartu bez toho, abys znala přesný mechanismus fungování, bezúročné období a možnosti výhod je dost slušný odvaz… Ještě že tam máš tak malý limit.

memka
Kelišová 5323 příspěvků 15.03.18 10:08

@Evča 20 ahoj Evčo, zkusím to jednoduše.. 5. v každém měsíci se ti generuje výpis - ten ti přijde a když celou uvedenou dlužnou částku uhradíš do 20. v měsíci, tak jsi v bezúročném období (nejvýhodnější pro tebe) - když to neuhradíš sama, tak si KB strhne po 25. v měsíci z tvého účtu povinnou splátku a dál ti běží úrok z čerpané částky cca 19,9%. To období pro čerpání částky je vždy od 5. dne daného měsíce do následujícího 4. dne v dalším měsíci - tedy co za tu dobu utratíš, můžeš bezúročně splatit vždy do 20. dne v měsíci :) pokud neuhradíš, KB si vezme povinnou splátku po tom 25. Napsala jsem to srozumitelně? :lol:

Evča 20
Povídálka 39 příspěvků 15.03.18 11:12

@memka Dekuji moc, uz aspon o tom neco vim :D Ja jsem prave shanela rychle penize jako student a tohle byla jedina varianta a ptala jsem se pani na pobocce jakou budu mit splatku a ona mi to nedokazala prave moc vysvetlit, akorat rikala ze pokazde jina castka po 25. dni v mesici. A kdyz mam kartu s limitem 5000, ktery jsem vybrala v prosinci, tak ted uz tedy zadne penize cerpat nemohu nebo mam limit 5000 na kazdy mesic, tudiz mohu dal vyuzivat?

memka
Kelišová 5323 příspěvků 15.03.18 11:33

@Evča 20 pokud máš nastaveno celkově 5000kč, tak nemůžeš čerpat více.. ale je to nevýhodné, máš tam úrok 19,9% a ještě platíš 59kčměsíčně za vedení karty (protože neslníš podmínku utracení 1500kč měsíčně jako student, ostatní musí utratit 3000kč měsíčně u Lady karty).Pro tebe by byl výhodnější povolený debet k účtu, kde do 5000kč neplatíš úroky, pokud máš studentský účet :palec:

Evča 20
Povídálka 39 příspěvků 15.03.18 12:09

@memka jo tak, no ja jsem se tenkrat ptala, co mi mohou nabidnout a prisli s timhle. Ted uz ty penize nepotrebuji. Takze kdyz bych to chtela zrusit, tak zaplatim 5000+uroky a nemel by s tim byt problem, ze?

memka
Kelišová 5323 příspěvků 15.03.18 20:15

@Evča 20 Tak dnes je 13., takže ti musel 5.3. přijít výpis a tam se koukni, kolik máš celkem zaplatit ;) až to bude zaplacené tedy vyrovnané, tak to můžeš zrušit :palec:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Britové zapomínají na problémy a šílí po Harrym a Meghan. Čím tak fascinují?

Celý svět přihlíží tomu, jak princ Harry (34) s Meghan Markle (37) cestují po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >