Kreditní karta KB - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evča 20
Povídálka 40 příspěvků 15.03.18 09:48
Kreditní karta KB

Ahoj prosím Vás mate nekdo zkusenosti s kreditní kartou? Já jsem si zřídila minulý rok Lady kartu na limit 5000, limit jsem jiz vycerpala. Vetsinou mi ke konci mesice odectou nejakou castku, ale pokazde jinou a presny datum taky neni. Jak to tedy vlastne cele funguje? A kdyz bych chtela se do budoucna te karty zbavit, tak lze to vubec? Mate s tim nejake zkusenosti nekdo? Dekuji za reakce.

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11750 příspěvků 15.03.18 09:54

@Evča 20 se strháváním neporadím. Pokud chceš kartu zrušit, tak doplať celou dlužnou částku a kartu zruš. Zajdi si na pobočku a tam to s tebou vyřídí. Jinak používat kreditní kartu bez toho, abys znala přesný mechanismus fungování, bezúročné období a možnosti výhod je dost slušný odvaz… Ještě že tam máš tak malý limit.

memka
Kelišová 5323 příspěvků 15.03.18 10:08

@Evča 20 ahoj Evčo, zkusím to jednoduše.. 5. v každém měsíci se ti generuje výpis - ten ti přijde a když celou uvedenou dlužnou částku uhradíš do 20. v měsíci, tak jsi v bezúročném období (nejvýhodnější pro tebe) - když to neuhradíš sama, tak si KB strhne po 25. v měsíci z tvého účtu povinnou splátku a dál ti běží úrok z čerpané částky cca 19,9%. To období pro čerpání částky je vždy od 5. dne daného měsíce do následujícího 4. dne v dalším měsíci - tedy co za tu dobu utratíš, můžeš bezúročně splatit vždy do 20. dne v měsíci :) pokud neuhradíš, KB si vezme povinnou splátku po tom 25. Napsala jsem to srozumitelně? :lol:

Evča 20
Povídálka 40 příspěvků 15.03.18 11:12

@memka Dekuji moc, uz aspon o tom neco vim :D Ja jsem prave shanela rychle penize jako student a tohle byla jedina varianta a ptala jsem se pani na pobocce jakou budu mit splatku a ona mi to nedokazala prave moc vysvetlit, akorat rikala ze pokazde jina castka po 25. dni v mesici. A kdyz mam kartu s limitem 5000, ktery jsem vybrala v prosinci, tak ted uz tedy zadne penize cerpat nemohu nebo mam limit 5000 na kazdy mesic, tudiz mohu dal vyuzivat?

memka
Kelišová 5323 příspěvků 15.03.18 11:33

@Evča 20 pokud máš nastaveno celkově 5000kč, tak nemůžeš čerpat více.. ale je to nevýhodné, máš tam úrok 19,9% a ještě platíš 59kčměsíčně za vedení karty (protože neslníš podmínku utracení 1500kč měsíčně jako student, ostatní musí utratit 3000kč měsíčně u Lady karty).Pro tebe by byl výhodnější povolený debet k účtu, kde do 5000kč neplatíš úroky, pokud máš studentský účet :palec:

Evča 20
Povídálka 40 příspěvků 15.03.18 12:09

@memka jo tak, no ja jsem se tenkrat ptala, co mi mohou nabidnout a prisli s timhle. Ted uz ty penize nepotrebuji. Takze kdyz bych to chtela zrusit, tak zaplatim 5000+uroky a nemel by s tim byt problem, ze?

memka
Kelišová 5323 příspěvků 15.03.18 20:15

@Evča 20 Tak dnes je 13., takže ti musel 5.3. přijít výpis a tam se koukni, kolik máš celkem zaplatit ;) až to bude zaplacené tedy vyrovnané, tak to můžeš zrušit :palec:

Benjaminek120
Povídálka 13 příspěvků 19.11.18 10:59

Holky má někdo zkušenosti s A kartou od Kb?

Lucius08
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 19.11.18 11:10

Mám s KB špatnou zkušenost celkově. 7let jsem jim platila za vedení účtu skoro 200 bylo mi tenkrát řečeno, že to jinak nejde. Nešlo, tak nešlo, nemela jsem čas to řešit. Byla jsem tam od té doby několikrát, dvakrát kvůli změně příjmení, no nemám ho změněné do dnes. Když jsem se teda rozhodla změnit banku, ať mám něco bez poplatku… Paní udělala klik,klik a řekla mi, tak a teď to máte zdarma všechno, tak proč chcete odejít? Myslela jsem, že ji skočím do úsměvu..... :pocitac:

Aspera
Generální žvanilka 21089 příspěvků 1 inzerát 19.11.18 12:03
@Lucius08 píše:
Mám s KB špatnou zkušenost celkově. 7let jsem jim platila za vedení účtu skoro 200 bylo mi tenkrát řečeno, že to jinak nejde. Nešlo, tak nešlo, nemela jsem čas to řešit. Byla jsem tam od té doby několikrát, dvakrát kvůli změně příjmení, no nemám ho změněné do dnes. Když jsem se teda rozhodla změnit banku, ať mám něco bez poplatku… Paní udělala klik,klik a řekla mi, tak a teď to máte zdarma všechno, tak proč chcete odejít? Myslela jsem, že ji skočím do úsměvu..... :pocitac:

Tak tohle je praktika více bank. Nám totéž udělala česká a to jsme tam šli s tím, že chceme hypotéku bez poplatků (nejde), přišlo jim zrušení účtu a už by to šlo, ale měli smůlu, už jsem byli jinde. U KB jsme zase měnili adresu, trvalo nám to 10 let.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >