Krém na obličej po plavání

nop
1
4.6.20 10:05

Krém na obličej po plavání

Zdravím dámy,

Ano jsem muž teď jsem začal chodit plavat a trápí mě jedna věc, vždycky po plavání mám vysušenou pokožku zejména na obličeji a pod očima a na lícních kostech to chvílema když to namažu až pálí, mám tam jemnou pokožku teď jsem to mazal mixou s oranžovou etiketou. Můžete mi poradit nějakej kvalitní na citlivou pokožku? děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4288
4.6.20 10:18

Asi bych se zeptala v lekarne. Ja používám (teda na miminko) Dexeryl a nemůžu si ho vynachvalit, je na velmi suchou pokožku i pro atopicky exem. Akorát to není myslím moc na okolí očí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2860
4.6.20 10:34

Po letech jsem zjistil, že nejlepší je se ničím nemazat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
4.6.20 11:03

Doporučuji v manufaktuře pivní pleťový krém, je to unisex, nebo jejich pánskou řadu. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7699
4.6.20 11:22

@nop mám sklon k atopickemu ekzemu s stávalo se mi to samé. Mě nejlepe pomáhá tomu vysušení kůže vodou předcházet už před plavanim. Existuji na to přímo speciální krémy (např. A-Derma Dermalibour + Barrier, k sehnání v lekarne), mě ale stejně dobře funguje i obyčejná vazelina. Namazu místa, která se mají tendenci vysusovat nejvic (taky mi to dělá kolem oci), po chvíli jemně odsaju přebytky do papírového kapesniku nebo ručníku, aby se obličej neřešil. Po plavani se námahu kořenem, který běžně používám. Mám dobře zkušenosti s přípravky s obsahem Cold creme nebo aloe vera, mají chladivy a zklidnujici účinek a nestipou při použití napodrazdenou pokozku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7699
4.6.20 11:28
@JancaS84 píše:
Asi bych se zeptala v lekarne. Ja používám (teda na miminko) Dexeryl a nemůžu si ho vynachvalit, je na velmi suchou pokožku i pro atopicky exem. Akorát to není myslím moc na okolí očí.

Dexeryl je fajn, pokud je pokožka v klidovem stavu, ale obsahuje glycerol, což je složka, která má prave tendenci stipat na podrazdenych místech pokožky, jako u toho očního okolí, jak píše zakladatel. Takže zrovna na to bych ho nepoužívala. Na tělo v pohodě, taky jsem ho měla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18020
8.6.20 15:23

Omyl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu