Krém na pigmentové skvrny

319
19.5.07 21:56

Krém na pigmentové skvrny

Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s krémem, který bělí pigmentové skvrny? Vím, že takový dělá La Roche-Posay (Mela-D) a Vichy (Novadiol), ale nevím, jestli opravdu pomáhají. Nerada bych vyhodila tolik peněz, pokud by to nemělo skoro žádný efekt :( . Díky za každou zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.5.07 00:08

Pigmentové skvrny

Ahoj,

řešila jsem tento problém před pár lety, tenkrát jsem neměla moc informací a ani přípravky na trhu skoro žádné nebyly. A tak jsem tenkrát pátrala a protože jsem trošku z oboru tak se pokusím ti napsat svůj názor a zkušenosti.
Problém pigmentových skvrn je velmi individuální. Pro vznik pigmentací u někoho stačí dokonce pouze pár minut pobytu na slunci či vystavení záření např.přes sklo okna v autě. Je důležité současně bělit a současně se chránit před vznikem nových pigmentací. Pokud bys pouze bělila a nechránila se před slunečním zářením, efekt by byl minimální, protože působením UV záření dochází k aktivaci tvorby melaninu a to, čeho bys bělením docílila, by se pozbylo při pobytu na slunci bez ochrany.
Jeden z nejúčinnějších bělících přípravků na trhu je Unitone 4 od firmy ISIS Pharma - aplikuje se na noc na postižená místa po dobu 6 až 12 týdnů. První výsledky se objevují po 3 až 4 týdnech. Pro dosažení maximálního bělícího účinku je třeba pokračovat několik měsíců. Mám s ním i moc dobrou osobní zkušenost. Obsah tuby je sice jen 15ml, ale protože se dává jen na noc a místy - vydrží dlouho. Přes den se doporučuje používat ochranné sluneční přípravky ze skupiny extrémní fotoprotekce. Já přes den používám teď už jen La Roche Posay - Mela D krém. Na sluníčko bez make-upu na obličeji nejdu. Existuje ještě Iklen krém a sérum - cena přes 1000Kč. Víc info o něm najdeš na jejich stránkách.

Přeju krásné léto bez pigmentací :lol:

Dáša

• Nahlásit
  • Citovat
2704
20.5.07 14:01

Ahoj, mně se udělaly pigmentové skvrny po antikoncepci (btw Belara to byla). Mela D nepomohl, nic jiného jsem nezkoušela.
Byla jsem se ptát v Esthé na případné odstranění laserem, pravděpodobnost, že to opravdu zmizí je prý 50%, cena by byla cca 7 tisíc Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
20.5.07 16:11

Ahoj, tak sem to taky už začla řešit a začla sem používat bělící krém Unitone 4 SPF 20, takže má i ochranný filtr, ráno si ho namažu jen na postižená místa a zbytek obličeje mažu krémem od Vichy IP50+, taky užívám vitamíny Super beta-karotén s kombinací dalších vitamínů který tvoří ocharanu před škodlivým zářením. Ten Unicote se musí používat min. 6t já ho zatím mažu něco přes týden tak zatím nemůžu posoudit ale i tak mám pocit že se mi to pomalu zlepšuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ha
513
20.5.07 19:46

Doporučuji a jsme vlastně dvě (i moje sestra) IKLEN…bohužel nevím, jak nyní, ale nedal se sehnat v ČR, tak jsem ho vozila z Francie - 61 EUR, jsou údajně 2 druhy, my kupujem ten intenzivní.
Měl by se na problém. místo aplikovat 2× denně, na očištěnou pokožku.
No, přiznávám, že občas zapomínám, ale opravdu funguje :D

Pa, Ha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2210
23.5.07 06:52

ahoj holky,
nakously jste výborné téma, taky mám problém s pigmentací, znamének mám tolik že ani nejdou spočítat, mám takové ty nevystoüplé prostě pigmentové skvrny a po létě jich přibude. Loni jsem si 3 vystouplé v dekoltu nechala odstranit , stálo to 3 tisíce a pigment mi na těch místech vylezl znovu, ale nejvíc mě to trápí v obličeji a ted po porodu mám pocit že jich je jak šafránu. Takže mi asi nezbyde než nakoupit drahé krémy a věřit že něco zabere. tak pokud mátě něco co funguje dejte prosím vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
23.5.07 21:52

Holky, díky moc za tipy, já si samozřejmě taky mažu obličej opal.krémem s vysokým faktorem (momentálně mám vzoreček Biodermy Photoderm Max 50+) a ještě používám make-up.
Sany dej prosím ještě vědět, jestli ten Unitone opravdu pomohl a jeho účinek je viditelný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
24.5.07 10:51

Dám vědět ale těch 6t to bude až v druhý polovině června tak pak se ozvu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
27.5.07 21:46

To budeš moc hodná, polovina června je tu stejně za chvíli :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
19.6.07 12:57

Tak je to 6t a sem spokojená, skvrny sice nezmizely úplně ale ty menší ano a ty větší se zmenšily a zesvětlaly, na krabičce píšou že první výsledky jsou do 6t ale že je lepší dlouhodobějí užívání, navíc se ten krém Unitone 4 spf 20 má používat v kombinaci s krémem Unitone 4 a to sem nedělala, takže si ho teď koupím a budu pokračovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2210
26.6.07 06:58

sany dík moc, tak do toho jdu taky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
26.6.07 10:24
Sany píše:
Tak je to 6t a sem spokojená, skvrny sice nezmizely úplně ale ty menší ano a ty větší se zmenšily a zesvětlaly, na krabičce píšou že první výsledky jsou do 6t ale že je lepší dlouhodobějí užívání, navíc se ten krém Unitone 4 spf 20 má používat v kombinaci s krémem Unitone 4 a to sem nedělala, takže si ho teď koupím a budu pokračovat…

Jsi zlatá, že si nezapomněla… :huban: Je bezva, že krém účinkuje :potlesk: .
Ještě mi tady holky poradily něco z přírodní kosmetiky, jedná se o ajurvédskou kosmetiku (indická medicína), taky to nevypadá špatně, tak ještě uvidím, pro co se rozhodnu. Šla bych asi do toho krému Gold 24, ostatní jsou už hodně drahé a navíc je potřeba koupit těch přípravků víc, protože se musí míchat. Momentálně jsme ale vycimbaní z peněz, takže krém musí počkat :evil: .
http://www.najadashop.cz/index.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
26.6.07 12:05

No tak jestli zkusíš ten Gold24 tak taky pak dej vědět jestli funguje, bych možná pak přešla na tendle na udržování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
26.6.07 12:14

Jasně :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
23.1.08 21:19

Sedire: tak co, funguje?

Jinak sem našla článek:
Vitamíny pro zdraví - vitamín B12 (kobalamin)
Zdroj
Zdrojem vitamínu B12 jsou všechny druhy masa a játra.

Proč je důležitý
Vitamín B12 je důležitou součástí krevního barviva. Jeho nedostatek způsobuje pigmentové skvrny. Dále je nezbytný pro správnou činnost nervového systému.

Nedostatek
Nedostatek způsobuje různé neurologické poruchy, sníženou citlivost, slabost, poruchy mozkové funkce a chudokrevnost. Vegetariánská dieta deficit zvyšuje.

Doporučená dávka
Denní dávka je kolem 20 mg denně. Předávkování nehrozí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama