Krém na zvláštní pleť (aneb po všem se osypu).

Anonymní
15.7.20 22:36

Krém na zvláštní pleť (aneb po všem se osypu).

Zdravím! :mavam:
Prosím poradí mi někdo hydratační krém na pleť, do 400 Kč, po kterém se neosypu a nebudu mít vyrážky?
Vyzkoušela jsem vše z drogerie, z lékárny, měla vše od Garnier, Nivea, La Roche Posay, Biodermu, Ziaja, Cerave, Excipial, krémy dokonce na citlivou pleť, krémy hypoalergenní, bez parabenů, bez silikonů, bez parfemace, ověřovala jsem si i složení na cosdna.com, jaké složky tam jsou, v kolonce „irritant“ a „acne“, i když tam bylo 00, a další složky kosmetiky jako zelené - nijak závadné, stejně jsem se osypala, zkoušela jsem i hyaluronové sérum, růžovou vodu, hroznový olej. Už fakt nevím… měla jsem i čistě přírodní bio kosmetiku..
Po čemkoliv se mi udělají pupínky nebo jakási dermatitida, někdy i svědí.. na čele, na tváři, všude zkrátka a vypadám pak v jak v pubertě (je mi 27).
PROSÍM, poraďte něco co mi to neudělá… pleť mám dehydratovanou i když dost piju, ale smíšenou, t-zónu mastnější, ale jinak sušší, zkrátka nemá ''šťávu", je mdlá… už si fakt nevím rady vyzkoušela jsem všecko možné, a vyrážky a krupička se objevily/a i ucpané póry).
Děkuji všem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1040
15.7.20 22:57

Já nesnesu jen tak nějakou kosmetiku (ale citlivou pleť jak ty určitě nemám) a používám bio arganový olej..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
15.7.20 23:04
@Anonymní píše:
Zdravím! :mavam:
Prosím poradí mi někdo hydratační krém na pleť, do 400 Kč, po kterém se neosypu a nebudu mít vyrážky?
Vyzkoušela jsem vše z drogerie, z lékárny, měla vše od Garnier, Nivea, La Roche Posay, Biodermu, Ziaja, Cerave, Excipial, krémy dokonce na citlivou pleť, krémy hypoalergenní, bez parabenů, bez silikonů, bez parfemace, ověřovala jsem si i složení na cosdna.com, jaké složky tam jsou, v kolonce „irritant“ a „acne“, i když tam bylo 00, a další složky kosmetiky jako zelené - nijak závadné, stejně jsem se osypala, zkoušela jsem i hyaluronové sérum, růžovou vodu, hroznový olej. Už fakt nevím… měla jsem i čistě přírodní bio kosmetiku..
Po čemkoliv se mi udělají pupínky nebo jakási dermatitida, někdy i svědí.. na čele, na tváři, všude zkrátka a vypadám pak v jak v pubertě (je mi 27).
PROSÍM, poraďte něco co mi to neudělá… pleť mám dehydratovanou i když dost piju, ale smíšenou, t-zónu mastnější, ale jinak sušší, zkrátka nemá ''šťávu", je mdlá… už si fakt nevím rady vyzkoušela jsem všecko možné, a vyrážky a krupička se objevily/a i ucpané póry).
Děkuji všem.

Ahoj, na mdlou pleť pomáhá masáž ledovými kostkami. Třeba s heřmánkem, pokud na něj nemáš alergii.
Mám velmi citlivou světlou pleť na které je pochopitelně vidět každý pupínek a černá tečka. Nesnesu většinu péče a osypávám se občas i po dětských ultra bio kosmetických produktech. Pomáhá mi na to právě ten led - bůhví proč je díky tomu kůže mnohem míň reaktivní a na pěstění pleti používám na den mandlovou Weledu, na noc infadolan a když mám náznak nějakého osypání, tak použiju 2derm reha bariérový krém. Moc nevěřím na kouzelnou moc krémíčků, ale ten bariérový krém viditelně pleť zklidňuje, infadolan v noci kůži zase krásně vyhlazuje a ta mandlová weleda mě taky nedráždí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
15.7.20 23:12

Za me je fajn neutrogena. Kdyz si delam peeling, jakykoliv jiny krem me stipe, akorat neutrogena nikdy za zadnych okolnosti. Ale podle me je problem jinde nez v kremu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 23:14

@TinaAn
Děkuji, arganový olej jsem taky měla, stejně tak hroznový od české apotéky, poté i renovality. Všecko mi dělá zle, nevím čím hydratovat když se po všem osypu jak puberťačka.
@Charmeuse
Děkuji moc za tip… já jsem taky bílá jak teď, žlutozelený podtón, pihy a hodně tmavé kruhy pod očima od malička… a pleť je zkrátka mdlá, bez života a jiskry… už nevím co vyzkoušet, abych se zase neosypala… krupička v kombinaci s vyrážkama.

• Nahlásit
  • Citovat
114
15.7.20 23:15

Taky bych vyzkoušela čisté oleje, bez příměsí nebo parfemací. Na smíšenou pleť je vhodný třeba bodlákový, mají v DM. Nebo se poradit s Karlem Hádkem, jestli by něco neporadil ze svého sortimentu, prodává i malé vzorky na vyzkoušení, tak není hned třeba kupovat velké balení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
15.7.20 23:24
@Anonymní píše:
@TinaAn
Děkuji, arganový olej jsem taky měla, stejně tak hroznový od české apotéky, poté i renovality. Všecko mi dělá zle, nevím čím hydratovat když se po všem osypu jak puberťačka.
@Charmeuse
Děkuji moc za tip… já jsem taky bílá jak teď, žlutozelený podtón, pihy a hodně tmavé kruhy pod očima od malička… a pleť je zkrátka mdlá, bez života a jiskry… už nevím co vyzkoušet, abych se zase neosypala… krupička v kombinaci s vyrážkama.

Není zač, @Ukulemba výše tipovala, že nemusí být problém v krému. A to vlastně můžu taky potvrdit. Krém co ti bude vyhovovat udělá efekt, ale většinou nevyřeší příčinu, proč je pleť problémová. Asi takhle - když jím low-carb, tak se sice občas osypu, ale málo a krém nebo heřmánek to vždy „vyléčí“. Když jsem jedla typicky česky, tak jsem měla mnohem víc citlivou kůži, víc jsem se osypávala po holení, víc se mi dělaly po obličeji i těle pupínky a měla jsem míň kvalitní vlasy. A u mě má vliv i psychika, na psychickou nepohodu občas reaguju přes kůži, to u mě ale zase dost účinně léčí hořčík, bo mě zklidňuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
15.7.20 23:27

@Anonymní
Nejsi alergická na nějaké jídlo - nedělala jsi nějaké změny ve stravování? Jo a kdysi jsem se parádně osypala od hlavy k patě po aviváži pro mimina a ještě jsem se mohla uškrábat. I tady může být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
16.7.20 04:21

Ahoj, měla jsem donedávna stejný problém. Osypala jsem se i po přírodní kosmetice i po olejích (a extra nesnesu cokoliv s mandlovým), po dermokosmetice z lékárny i po přípravcích pro dětskou citlivou pleť :zed: teď nějakou dobu používám místo krému sérum Antakne od bione (ráno a večer, krásně hydratuje) a na noc na to ještě Mineral 89 hydrobooster od Vichy a je to o 100 % lepší, fakt zázrak. Obojí jsou to gely, krém prostě nesnesu, ale tohle mi funguje dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.20 08:02

@Charmeuse nene nejsem na nic alergická… zkrátka když si na pleť cokoliv napatlám - osypu se.. pokud jen odlíčím vodou a nedávám nic, klidně 14 dnů, měsíc, žádný pupínek ani krupička, ale jak říkám pleť je mdlá, dehydratovaná, místy suchá, chci ji dopřát nějakou péči…

JINAK děkuji všem za příspěvky! :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
89
16.7.20 08:11

Pokud jsi vyzkoušela mnoho přípravku v krátké době, tak bych prestala úplně používat kosmetiku a myla se jen vodou bez ničeho. Žádné micelarni vody, mýdla bez mýdla atd. Po měsíci zkus trochu olivový olej a uvidíš.
Třeba jsi měla alergii na nějakou složku v krému a tedka je kůže hypercitlivá a reaguje na vsechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.20 08:47

@řehořice nene, nebylo to v krátké době bylo to v řádu roku, roku a půl, i dýl… určitě nejsem typ co by každý týden na sebe patlal něco jiného ani na to nemám…
Takže holt asi navždy bez jakékoliv péče, se sušší, pnoucí, dehydratovanou a mdlou pletí… achjo.. protože ty pupínky a krupička jak u puberťačky je fakt strašná :D

• Nahlásit
  • Citovat
5759
16.7.20 20:40

Zkoušela jsi značku Avene?
Taky si na ten svůj obličej nemůžu namazat jen tak něco, ale Avene u mě odzkoušený.
Mají i řadu na čištění pleti.
Pokud mám hodně podrážděnou pleť, tak jsem na noc mazala Calciovou mastí.

https://www.notino.cz/…tlivou-plet/
https://www.notino.cz/avene/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.20 16:03

@Carolca
Ahoj, tak jsem zakoupila 30 ml na zkoušku (Vichy Mineral 89), a po 2 dnech mazání taky, krupička, pupínky. Přitom to má krásné složení, je lehké, nemastné, vodovogelové. Už fakt nechápu.
Dám zas pauzu a zkusím to Avene jak píše @Anais … ale podle mě to bude to samé.
Když na pleť NIC nedám, jen očistím pleťovou vodou/tonikem/micelárkou, vše ok, ale jakmile dám sérum, krém, cokoliv, i v tenoučké vrstvě to dělá paseku a začnou se dělat pupínky… Fakt mě to štve! :,( :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.7.20 16:09

Nejde to moc vyfotit ale aspoň trošku. Zkrátka vše dělá paseku. Pleť mám smíšenou, ale dehydratovanou, byla jsem i na posouzení. I když prstem na ni přitlačím a napnu je dehydratovaná, sušší… jediné čelo a t-zónu mám lehce mastnější.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama