Krev a leukocyty v moči u miminka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 31.10.18 13:24
Krev a leukocyty v moči u miminka

Maminky,

jdu se poradit co dál…jelikož nikdo vlastně neví. Co by jste na mém místě dělali vy?
Syn 7.měsíců
Minulý čtvrtek jsme byli hospitalizovaní kvůli velkému zvracení a málem už dehydratace…zvra­cení trvalo jen 3 hodiny a bylo nejspíš z nového příkrmu. Protože dále již zvracení nebylo ani jednou.
Druhý den byla zvýšená teplota.
Náhodně nám tam zjistili leukocyty v moči první den 1000 druhý den už jen 500.
Posílalo se to na bakterku, nález byl e.coli. Ale prý to může být jen kontaminace z odběru pytlíkem.
Dnes jsem byla u doktorky ráno s močí, kterou jsem chytla do zkumavky, nález již v ordinaci taková ta klasická kontrola leukocyty a krev.
Ale malému není vůbec nic. Žádná teplota, nepláče, nic ho nebolí.
Doktorka mi řekla že mám donést zítra zase ráno moč. Že to je opravdu prostě zvláštní. Mám ho prý zajistit Uroval mega brusinka která je od 6 měsíců(no samý cukr a jedy a malý koncentrát brusinky) ????
Jsem z toho ale teda dost nervozní, jedna maminka mi psala, že takhle našli jejímu děťátku nádor na ledvině.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Demi
Závislačka 4063 příspěvků 31.10.18 13:43

Proboha, jaké jedy v Urovalu? Ty jsi farmaceut? V tom případě nevím, co budeš dělat, pokud tvému dítěti doktorka předepíše antibiotika?

Podle zítřejších výsledků uvidíš, jak to vypadá. Ale syn může mít mírný zánět močových cest z té dehydratace. Měl by hodně pít.

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 31.10.18 13:52

@Demi stačí mě to složení a nemusím být farmaceut. Navíc slovenský popis nevhodné pro děti do 3 let…a český od 6 měsíců:(
Ale tak to je jedno…
Neměl úplnou dehydrataci právě jen začínal. Do teď jsme se jen kojili tak sem už v pondělí přidala čaji.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 13:58

Pokud doporučila doktorka, asi bych neřešila, ty popisy jsou často kvůli tomu, jak drahé jsou testy, výrobcům se nechce platit drahé testy pro mimina. Nám do 2m dcery v nemocnici cpali při zánětu ledvin věci…
Měřila CRP?

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 31.10.18 13:59

Ne CRP ted nebrala…no zítra dojdu i s ním a chci asi více vyšetření…

Nora2
Stálice 92 příspěvků 31.10.18 14:00
@Luciet2 píše:
@Demi stačí mě to složení a nemusím být farmaceut. Navíc slovenský popis nevhodné pro děti do 3 let…a český od 6 měsíců:(
Ale tak to je jedno…
Neměl úplnou dehydrataci právě jen začínal. Do teď jsme se jen kojili tak sem už v pondělí přidala čaji.

Vždyť je to i pro děti od 6-ti měsíců. Vy asi myslíte ty proanthokyanidiny, to není kyanid, je to účinny antioxidant, je to výtažek z rostliny. :roll:

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 31.10.18 14:04

@Nora2 myslím například E211 benzoat sodný…který nesmí děti a varování skoro nejvyšší…
Navíc je tam slovenský popis kde je s vykřičníky nevhodné do 3 let a na českém je od 6 měsíců…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 14:07
@Luciet2 píše:
Ne CRP ted nebrala…no zítra dojdu i s ním a chci asi více vyšetření…

To CRP ať určitě udělá. Ono se to tam projevuje o něco později než v moči, kdyby se něco dělo.
U nás to by hlavní ukazatel, že nás poslala do nemocnice. A pak zase, že tam (při stejných příznacích!) nemusíme.

Držím palce, ať je to v pohodě!

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 31.10.18 14:08

Moc díky…

Demi
Závislačka 4063 příspěvků 31.10.18 14:14
@Luciet2 píše:
Ale tak to je jedno…
Neměl úplnou dehydrataci právě jen začínal. Do teď jsme se jen kojili tak sem už v pondělí přidala čaji.

Kojení zjevně nestačilo a je potřeba hydratace větším množstvím tekutin. Poznáš to podle močení malého, pokud má moč tmavější, ev. je více cítit plenka, není dostatečně „zalitý“.

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 31.10.18 14:24

@Demi já vím, on má právě moč uplně jak vodu a je počůraný pořád, snad každou pulhodinu.
Ale i tak jsem radši přidala kvůlu tomu co nyní je…

Nora2
Stálice 92 příspěvků 31.10.18 14:29
@Luciet2 píše:
@Nora2 myslím například E211 benzoat sodný…který nesmí děti a varování skoro nejvyšší…
Navíc je tam slovenský popis kde je s vykřičníky nevhodné do 3 let a na českém je od 6 měsíců…

Tak to mu nedávejte kyselé okurky, povidla, džemy, omáčky a třeba zubní pasty, tam je taky. Mimochodem je i v ovoci, například právě v těch brusinkach.

Demi
Závislačka 4063 příspěvků 31.10.18 14:29
@Luciet2 píše:
@Demi já vím, on má právě moč uplně jak vodu a je počůraný pořád, snad každou pulhodinu.
Ale i tak jsem radši přidala kvůlu tomu co nyní je…

Tak to asi bude zavodněný dobře. Ale zbytečně se nestresuj, jestli to množství (leuko+krev) je už jen stopové, může to být pozůstatek po nějaké prodělané infekci. Věřím, že to bude dobré. Jinak ohledně těch brusinek - zkusila bych koupit v nějaké té bio prodejně brusinkovou šťávu (bez cukru tedy) a dávat malému po troškách pít zředěnou.

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 31.10.18 14:30

@Nora2 tak to mu ani nedávám, ani dávat nebudu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 14:33
@Nora2 píše:
Tak to mu nedávejte kyselé okurky, povidla, džemy, omáčky a třeba zubní pasty, tam je taky. Mimochodem je i v ovoci, například právě v těch brusinkach.

Ano, kyselá okurka se zubní pastou je typická strava 7m kojence, takže to určitě teď zakladatelka radši vynechá.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >