Krev na toaletním papíře + kolonoskopie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 22:09
Krev na toaletním papíře + kolonoskopie

Ahojky, mám takové obavy a moc to nemám komu říct. Prosím o zachování anonymu nebo smazat. Ve čtvrtek jdu na kolonoskopii a hrozne se toho děsím, ale teď mám i jasne červenou krev na toaletním papíře a to i když mám zacpu nebo průjem. Mám krevní obraz a crp v pořádku, ale podrobnější testy ukázaly ze mám zánět v tele a to i když je crp OK. Muže jít prý o chronicky zánět a jelikož mám bolesti bricha -20 kg, tak musím na kolonoskopii. Z testu mám lehce zvysene dispozice na celiakie i když před rokem vyšetření žaludku toto onemocnění neprokázalo, myslím ze tam bylo zvysene dispozice na crohna.krev na papíře jsem měla už několikrát a teď se to vrátilo, asi to muže být i hemeroid, ale nepoznám to, ale konecnik při utreni cítím. Mám strach. Diagnóza se hledá skoro 2 roky, mám stále zvýšenou teplotu, bolí mě na prave straně a teď sem měla dlouhou dobu zacpu, kterou střídá občas průjem. Bojím se, ze díky citlivemu konecniku to vyšetření bude ještě více bolet. Na gynde vše OK. Ani nevím co chci vědět, jen mám strach z vyšetření a s toho, ze se nic nenajde.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 12889 příspěvků 31.12.17 22:19

Tak cervena krev jsou spis hemeroidy. Kalprotektin nebrali? Ten muze ukazat treba na Crohna.

dyňa
Kecalka 283 příspěvků 31.12.17 22:27

Ja byla na kolonoskopii 3 dny pred stedrym dnem-anemie a ztrata B12,taky -10kg. Vysetreni v poho, pichnou Ti do zily oblbovak, nebo si ho vyzadej. Vysetreni samotneho se neboj.Piti roztoku,2l, taky ok, chutnal mi celkem, za 2hod jsem byla 16× a pohoda, klidna noc. Drzim pesti, at to dobre dopadne.

Dzejn111
Kecalka 187 příspěvků 31.12.17 22:37

Vyšetření jsem absolvovala, naštěstí vše v pořádku, a s nadsazkou musím říct, že jsem byla tak příjemné zfetovana z těch oblbovaku, že jsem si to skoro i užila :) To už bylo horší vypít to projímadlo předtím teda… Žádný strach, proběhne to v pořádku, a pokud se najdou jen hemoroidy, tak ty se dají dobře řešit. Držím palce.

arada
Extra třída :D 14439 příspěvků 31.12.17 22:52

Podle tvého popisu to vypadá na crohna, takže máš doživotně o zábavu postaráno. Červená krev je třeba z prasklinky, jak chodíš často, sliznice konečníku je na poranění citlivá.

tini
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 5 inzerátů 31.12.17 23:03

Absolvovala jsem i manzel a mama s babickou, vsichni v zarizeni, kde nam dali takovy oblbovak, ze si nic nepamatujeme. Takze se ptej a zadej o takovou vec, lepsi priplatit, natvrdo bych do toho jit nechtela. Jinak tomu nerozumim a neporadim, ale drzim palce

Andy27
Kelišová 6247 příspěvků 31.12.17 23:37
@Anonymní píše:
Ahojky, mám takové obavy a moc to nemám komu říct. Prosím o zachování anonymu nebo smazat. Ve čtvrtek jdu na kolonoskopii a hrozne se toho děsím, ale teď mám i jasne červenou krev na toaletním papíře a to i když mám zacpu nebo průjem. Mám krevní obraz a crp v pořádku, ale podrobnější testy ukázaly ze mám zánět v tele a to i když je crp OK. Muže jít prý o chronicky zánět a jelikož mám bolesti bricha -20 kg, tak musím na kolonoskopii. Z testu mám lehce zvysene dispozice na celiakie i když před rokem vyšetření žaludku toto onemocnění neprokázalo, myslím ze tam bylo zvysene dispozice na crohna.krev na papíře jsem měla už několikrát a teď se to vrátilo, asi to muže být i hemeroid, ale nepoznám to, ale konecnik při utreni cítím. Mám strach. Diagnóza se hledá skoro 2 roky, mám stále zvýšenou teplotu, bolí mě na prave straně a teď sem měla dlouhou dobu zacpu, kterou střídá občas průjem. Bojím se, ze díky citlivemu konecniku to vyšetření bude ještě více bolet. Na gynde vše OK. Ani nevím co chci vědět, jen mám strach z vyšetření a s toho, ze se nic nenajde.

to vypadá na crona máme skoro všichni v rodině..podle toho co píšete

Andy27
Kelišová 6247 příspěvků 31.12.17 23:38

Můžete si říct o nárkozu…nemusíte mít jenom oblbovák

Algera
Kecalka 484 příspěvků 31.12.17 23:45

Může jít o endometriózu. Ale ta se dá potvrdit, pokud vím, jen laparoskopicky. Je tahle taky vyloučena? Jinak zákroku se neboj, je to trochu nepříjemné, ale dá se zvládnout v pohodě. Hodně štěstí!
A btw, nevím, jak v Česku, ale v zahraničí nemusíš pít tu srágoru, co se všem dává, existuje i docela tolerantní nápoj Picolax, který poslouží danému účelu. Ptala bych se.

arada
Extra třída :D 14439 příspěvků 31.12.17 23:51

@Algera Picolax se nesmí používat u crohna, tak pochybuju, že ho nějaký lékař napíše v případě, že neví o jaký problém jde.

arada
Extra třída :D 14439 příspěvků 31.12.17 23:52
@Andy27 píše:
Můžete si říct o nárkozu…nemusíte mít jenom oblbovák

Může, ale ne všude ji dají.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 01.01.18 02:43

Taky si myslim, ze jasne cervena krev neznaci nic hroznyho. Neboj se toho. I kdyby to byl Crohn, svet se nezbori - moje mama ho ma diagnostikovanej asi 15 let, a nema temer zadny omezeni. Ano, podstoupila dve vazny operace, ale ku prospechu veci. Neboj se, je lepsi vedet o co jde, nez byt v nejistote.

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 01.01.18 07:54

Byla jsem na colonoskopii v listopadu, tedy vlastně už loni na podzim. V okresní nemocnici. Všem dávají automaticky kratičkou omamující injekci. Nic jsem nevnímala, přišlo mi, že to celé trvalo snad 10 sekund, naprosto bez bolesti. Abys mohla mít celkovou anestézi, je třeba, aby zákroku asistoval anezteziolog. Vůbec se toho neboj, nic to není. Po zákroku jsem byla cca 45 minut jako lehce připitá, ale bylo to příjemné:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.18 08:10
@Azeretereza píše:
Taky si myslim, ze jasne cervena krev neznaci nic hroznyho. Neboj se toho. I kdyby to byl Crohn, svet se nezbori -moje mama ho ma diagnostikovanej asi 15 let, a nema temer zadny omezeni. Ano, podstoupila dve vazny operace, ale ku prospechu veci. Neboj se, je lepsi vedet o co jde, nez byt v nejistote.

Promiň, ale pobavilas mě. Pokud podstoupila 2 operace má dost velký problém. Kdo ti řekl, že nemá téměř žádné omezení. Skutečnost, že o svých problémech máma nemluví neznamená, že nemá omezení. Jasně, každý má jiné problémy, ale všichni mají oslabenou imunitu a už to je problém. Nemluvě o omezení jídla, únava a další nepříjemnosti, které se při této nemoci projevují a není jich málo. Nechci zakladatelku strašit, ale jde o nemoc, která ji bude provázet celý život. Ke smůle všech crohnařů se dodnes neví jak ji léčit i když se blýská na lepší časy, ne každý má šanci na lepší léčbu, protože je drahá.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2042 příspěvků 2 inzeráty 01.01.18 09:14

Ja jsem dala kolonoskopii bez nejakych oblbovaku a taky se to dalo zvladnout. Ja teda ale nejsem zadna cita. To zvladnes zakladatelko ;) Trva to max pat minut a rekne to lekarum hrozne moc. Urcite to stoji za to. A nejhorsi je smrt z vydeseni ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >