Krev při kojení z rozpraskaní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lesanka22
Kecalka 115 příspěvků 26.06.19 16:01
Krev při kojení z rozpraskani

Ahoj maminy, prosím o radu..mám doma týdeníky miminko a uz mi stihli rozkousat bradavky..nevadí par dni používám kloboucek a lepší se to, ale dnes při kojení mi práskl strup a teče krev..vadí to miminku ta krev mám přestat z toho prsa kojit než se to zahojí? Ale cítím jak mi tvrdne ????

Přečtěte si článek: Bolest prsou při kojení: Dbejte na hygienu

Reakce:
Kaci89
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 26.06.19 16:35

Nevim no teda kojit s krvi to je celkem hnus, v porodnici za tosestry vynadaly i pani, ze se to nedela.bych ho odsavala a holt vylejvala

unuděná
Echt Kelišová 8073 příspěvků 26.06.19 16:39

Ja tak kojila, ani jsem si toho nevsimla, az kdyz odbrkl ruzove mlicko :roll: Nech si zkontrolovat techniku kojeni a chod ted nahata, tak nejlepe se to hoji. A jeste mi paradne pomahaly hydrogelove polstarky od Medely.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19794 příspěvků 26.06.19 16:42

Já ti nevím, jestli tím odsáváním nebudeš ty bradavky mordovat ještě víc? Mě odsavačka nikdy neseděla, ale každý je jiný, zkus to :think: Takže já bych kojila i s tím, at tam nemáš ještě zánět či ucpaný mlékovod! Snaž se prsa hodně odvětrávat a po každém kojení omýt studenou vodou (sliny jsou dost agresivní) a pak natřít mateřským mlíkem! Mě se osvědčilo víc než Bepanthen ;)
A ještě jedna věc - pokud máš popraskané bradavky, zřejmě nesedí technika kojení :think: Nech si ji zkontrolovat od laktační poradkyně :think:

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 26.06.19 17:01

Purelan?

fíkofka
Kecalka 136 příspěvků 26.06.19 17:06

Mléko s krví ti miminko vyblinká, v břísku se mu totiž srazí a pak to jde ven. Takže určo nekrmit. Koj s jednoho prsa, z toho v pořádku a z druhého odstříkávej ať si nezastavíš laktaci ne o ať tam nemáš právě zatvrdlé mléko a následně zánět. Hodně větrej a maž - purelan, bepathen, co ti vyhovuje :)

unuděná
Echt Kelišová 8073 příspěvků 26.06.19 18:25

@fíkofka tak to asi taky neni univerzalni pravda, me tehdy laktacni rekla, ze kojit i tak a v pohode :nevim: v brisku se srazi i matesrske mleko prece. A odsavacku jsem tehdy nedala vubec, to byla bolest a mnohem horsi otvirani ragad nez u kojeni…
Ale me treba spasily ty kloboucky. A neni pravda, ze kloboucky nutne znamenaji drivejsi odstav nebo snizeni laktace :mavam:
Zakladatelko, jeste mu mrkni do pusinky, jestli nema moucnivku, soor-me potvrdili, ze tim se to hodne horsi, jak jsme to dolecili, vylecily se i ragady.

fíkofka
Kecalka 136 příspěvků 26.06.19 18:54

@unuděná proto jsem taky psala odstříkat a ne odsát a ani jsem netvrdila, že by kloboučky staví laktaci ;)

Jinak asi co poradkyně, to názor. Mně bylo o krvi s mlékem řečenou tohle - z toko, kde by mi tekla krev odstříkat a vyhodit a ze zdravého kojit, tak jsem jen předala dál :nevim:

unuděná
Echt Kelišová 8073 příspěvků 26.06.19 19:41

@fíkofka jj,vim, ze ty ne, ale cekala jsem ty reakce ( :roll: ) na kloboucky ;) Jak je tu nekde zminim,,hned se na me vrhnou kojofanaticky :mrgreen: Pritom me osobne s nimi laktacni poradkyne zachranila kojeni. A teda odstrikavat jsem nikdy poradne neumela, maximalne par ml, ale rozhodne ne treba 50ml, co by si vytahlo miminko. Pozdeji jsem najela na. odsavacku a i s tou jsem se vzdy morila desitky minut, abych odsala vse, co jde.

Modesta
Závislačka 2585 příspěvků 26.06.19 19:47

Taky mi bylo řečeno, že mléko s krví nee, že to mimino vyblinká :nevim:

Odstříkávala jsem pod teplou sprchou do uvolnění. Hlavně neodsávat, to se to poranění bude zhoršovat, si myslím. Jednou mi laktační říkala, že mimino i odsávačka dokážou utrhnout bradavku, pokud člověk zkouší vytrhnout bradavku přisátému miminku (nebo odsávačce).

A klobouček je super, já ho používám, když mám nalitá prsa a mimču se nedaří se přicucnout. Tak přes klobouček něco odsaje a pak už to jde klasicky.

Lesanka22
Kecalka 115 příspěvků 26.06.19 20:24

@Kaci89 no mě to pravé přijde taky dost nepěkné..talze odstrikavat děkuji

alialiali
Kecalka 451 příspěvků 26.06.19 21:37

Mne miminko vyblinkalo krev co vypilo při kojení (ani jsem si nevšimla že mám poranění ), az jsem v noci našla krev na plence, strašně jsem se vylekala že je to něco horšího, naštěstí ne, ale trhlinku jsem měla fakt malou, natož tak moc jak to má zakladatelka…takže určitě nekojit až po zahojení

Váš příspěvek
Reklama