Krev v moči, antibiotika

Anonymní
8.7.21 10:23

Krev v moči, antibiotika

Dobrý den prosím chci se zeptát…od úterý bolestí břicha, zad…strašně křeče pri curani tlak dolů…musím několikrát přerušit abych se vůbec vyčůrala…strašná bolest.do toho zvracim mám prujem už že mě jde jen voda. dneska u obvodní vzala moc a říkala ze je tam hafo krve v moči a nasadila antibiotika furolin. A že zítra mám donést středni proud moči že budou hledát přímo bakterií. A že mě příští týden posle na urologií. Chtela bych se prosím moc zeptát co můžu ještě k tomu zkusit aby to aspoň trošku přešlo a abych mohla aspoň sedět nebo ležet.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17397
8.7.21 10:37

Ona ti nenapsala léky na bolest? Algifen s tím docela pomáhá, kdyžtak ji zavolej, ať ti pošle sms recept.

Jinak chceš co nejvíc pít a co nejvíc čůrat (i proto chceš ta analgetika co fungují i na hladké svalstvo), případně k tomu přidat brusinkový extrakt a d-manosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.21 10:38

Napsala algifen..

• Citovat
  • Nahlásit
402
8.7.21 10:46

Chápu ty nepříjemné pocity, na záněty močových cest a močáku jsem si taky už parkrát potrpěla, bohužel u mě to vyřešily a reálně pomohly až ty antibiotika. A hodně pít. Fakt hodně pít a chodit furt čůrat. I když jsem ležela ve 40 stupňových horečkách a sotva jsem jedla, pila nebo byla vůbec schopna dojít na záchod, tak prostě hodně pít a brát ty antibiotika. Pamatuji, že se mi to zlepšilo fakt hned asi pár dnů poté…takže asi to bude chtít trochu vydrzet ještě. Já si právě tehdy taky snažila různě uvolnit třeba pomocí nějakých brusinek, ale to je prý dobrý tak na začátek a takové první příznaky, pak když se to rozjede, tak prostě zaberou už jen antibiotika. Alespoň to je moje zkušenost :(
Jako za mě mi alespoň v těch prvních dnech pomohlo jist cokoliv takového “šťavňatého” - neměla jsem vůbec chuť k jídlu a bylo mi z jakéhokoliv normálního jidla děsně špatně, ale překvapivě jsem do sebe dokázala nasoukat třeba mandarinky, pomeranče, banán nebo nějaké takového ovoce, pak i úplně obyčejný řecký jogurt a piškoty asi po 2-3 dnech, ale nejdříve jen to ovoce. Abych měla aspoň něco v sobě a zároveň mě to nějak moc nedrazdilo.
A pak prostě fakt si dát odpočinek - já tehdy fakt skoro týden jen ležela cely na gauči a koukala na televizi nebo si cetla a čekala, až se to dostatečně zlepší…naštěstí ty antibiotika začala působit strašně rychle, takže do 2-3 dnů fakt bylo cítit zlepšení ;) jinak já tehdy na bolest dostala nějaký jiný sirup, už ale nevím název, co to bylo, ale řekli mi tehdy, že nevolnosti a tak muzu mit i z ibalginu, tak ho nemám brát na bolest a dali mi něco jiného, ale už fakt nevím, co to bylo….
Tak držím palce i tobě! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6625
8.7.21 10:52

V tuto chvíli antibiotika, Algifen, hodně pít a být v teple, klidový režim, neprochladit se a odpočívat. Antibiotika by měla zabrat rychle, pak se ti uleví. Algifen ti pomůže od té největší bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.21 10:58

Tohle je moje největší bolest v životě a to už jsem 2× rodila :,(

• Citovat
  • Nahlásit
30530
8.7.21 11:05
@bartsch píše:
V tuto chvíli antibiotika, Algifen, hodně pít a být v teple, klidový režim, neprochladit se a odpočívat. Antibiotika by měla zabrat rychle, pak se ti uleví. Algifen ti pomůže od té největší bolesti.

Mně ani dceram algifen nikdy na zadnou bolest nepomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7321
8.7.21 11:44

Léky na bolest, hooooodne pít aby se bakterie vyplavily, a lichořeřišnici si kup

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6625
8.7.21 11:44
@vokishka píše:

Ono to jen trochu utlumí, ta bolest je i tak velká. Nezbývá než počkat až zaberou antibiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11302
8.7.21 12:09
@vokishka píše:

A jaké jste měly dávkování? Byly to bolesti hladkého svalstva, na které je to určené? Mně při jednom akutním zánětu, kdy byla moč úplně rudá a chycené i ledviny, doktor řekl, že můžu brát klidně 35-40 kapek, a to teda od bolesti pomohlo velmi výrazně. Takže když jsem pak skončila zase na pohotovosti s krví a bílkovinou v moči a napsala mi doktorka 20 kapek, vzala jsem si jich klidně těch 35 a zabralo vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30530
8.7.21 12:10
@zrcadlo píše:
A jaké jste měly dávkování? Byly to bolesti hladkého svalstva, na které je to určené? Mně při jednom akutním zánětu, kdy byla moč úplně rudá a chycené i ledviny, doktor řekl, že můžu brát klidně 35-40 kapek, a to teda od bolesti pomohlo velmi výrazně. Takže když jsem pak skončila zase na pohotovosti s krví a bílkovinou v moči a napsala mi doktorka 20 kapek, vzala jsem si jich klidně těch 35 a zabralo vždy.

Podle toho, co napsala doktorka. Vetsinou na velké menstruacni bolesti nebo myslim i na zaludek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
8.7.21 12:44

Co vím, tak kdysi mi dali vyzkoušet algifen na migrénu a řekli, že můžu zkusit až 50 kapek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6625
8.7.21 13:35
@vokishka píše:
Podle toho, co napsala doktorka. Vetsinou na velké menstruacni bolesti nebo myslim i na zaludek.

Na akutní zánět močového měchýře nebo ledviny vzít rozhodně víc. Bolest to otupí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.21 13:40

Mě napsali 35-40 kapek na krabičku v lékárně tak to zkusím

• Citovat
  • Nahlásit
5357
8.7.21 19:06

To ještě někdo předepisuje dospělým Algifen kapky? Existují totiž Algifen tablety. Při akutní bolesti se dávkuje tzv. step-down strategií, Algifen tablety se mohou užít až 2 naráz (po 6 hodinách, maximálně 8 tablet denně), čehož je ekvivalent 54 kapek Algifenu po 6 hodinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat