Krev ve stolici u dospělého

Anonymní
11.5.18 00:37

Krev ve stolici u dospělého

Ahoj, jdu si pro radu.
Vím, že mi tady nikdo nediagnostikuje nic, ale snad pro uklidnění jdu sem se zeptat na zkušenosti. Už týden mám problémy se zácpou a díky časému vysedávání na wc myslím, že mám i hemeroidy. Projevuje se to tak, že mám jakoby vystouplej otvor :oops:.Večer na mě šel teda i průjem, ale ten průjem byl krvavý. Řekla bych, že docela hodně. Nic mě nebolí, teploty také nemám ani žádné jiné problémy. Bojím se by to nebylo nic vážného. Jít lékaři s touhle záležitostí je pro mně noční můrou, protože můj bratranec po kolonoskopii musel jít druhý den na operaci, protože ho sondou protrhli, takže obavy z takových vyšetření jsou velké. Máte někdo s tímhle zkušenosi? Myslíte, že jde o hemeroidy nebo něco závažnějšího.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
330
11.5.18 06:12

Běž k lékaři, tohle může být cokoliv a nikdo ti to tady neřekne. :think: Můžou to být hemeroidy a může to být něco horšího. To jsi asi slyšet nechtěl ale neni co jiného poradit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23468
11.5.18 07:23

Tak tak, může to být hemoroid a je to i pravděpodobné, to co říkáš (vytlačila sis ho neustálým tlačením na WC). Nicméně, může to být i něco horšího, takže to nepodceňuj…Je ta krev červená nebo hnědá? (červená by spíš ukazovala na hemoroid, tmavá, natrávená, že problém bude někde „výš“, nějaký polyp ve střevu, prasklý vřed a pod.)
Můžeš zajít za obvoďákem, ten ti udělá test na krev ve stolici (dá se myslím koupit i v lékárně) a udělá ti výtěr (jestli tam není nějaká bakterie). I kdyby tě chtěl poslat na další vyšetření (kolonoskopie je jedna z posledních možností, většinou se lékaři snaží napřed vyloučit problém jiným vyšetřením), tak pokud by to byl nárazový problém vzhledem k té zácpě, tak než vůbec budeš mít termín na kolon., tak se to vyřeší samo.
Pokud je to hemoroid, tak to doktor pozná víceméně ihned ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
11.5.18 09:57

Ahoj,
vím, že na tom papíru se souhlasem, který ti dávají před vyšetřením (kolonoskopie, gastroskopie) podepisuješ souhlas, že kdyby něco protrhli, tak je to v poho. (což mi nahánělo hrůzu), každopádně musím říct, že jsem po 3 gastroskopiích a bez problému, i když nervy z toho jsem měla měsíc dopředu.
Každopádně k věci - určitě si zajdi za doktorem a on ti řekne co dál.
Hlavně tě hned nepošlou na kameru, nejdřív se dělají testy :). Zkoušel si něco na zácpu? Doporučuji Smectu :).
Hemeroidy jsou dnes už běžné :) - mohl ti spíš nějaký prasknout a mohla to být ta krev :nevim: :nevim:
(Typickým příznakem vnitřních hemeroidů je krvácení (jasně červená krev) při odchodu stolice (od drobných nálezů na toaletním papíře po odkapávání krve)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama