Měla jsem krev ve stolici v těhotenství i před ním a lékaři to ne

16
8.10.20 13:54

Krev ve stolici v těhotenství i před a lékaři to nechtějí řešit

Ahoj všichni,

poradily by jste mi prosím, jakým způsobem toto řešit? Cca před půl rokem jsem si všimla občasné krve ve stolici. Myslela jsem, že by to mohly být třeba hemoroidy, mám 3 děti, tak by to asi mohlo být pravděpodobné. Šla jsem tedy na proktologii a tam byl nález v pořádku. Nic co by nasvědčovalo krvácení. Ani zvětšeným hemoroidům. Ale krev se objevovala dál. Nechala jsem si udělat jako samoplátce odběr na okultní krvácení a vyšlo mi 5 ug/g. Obvodní lékař mě poslal na gastro, tam to se mnou doktor nechtěl řešit, že to je tím, že mám často zácpu a hotovo. Prý to je negativní, splňuji meze normy a ještě se nepříjemně zeptal, proč si takové testy vůbec nechávám dělat. Nechala jsem to tedy nějakou dobu být a teď jsem si poslední dobou opět všimla krve. Do toho jsem těhotná 10. týden. Volala jsem znovu na gastro, s odstupem cca 3,5 měsíce a po telefonu mi doktor sdělil, že se mnou stejně nic řešit nyní nebude, protože jsem těhotná. A prý by se to řešilo pouze v případě, že bych byla díky krvácení anemická a jediné, co poradil, tak ať užívám Detralex na hemoroidy. Přitom hemoroidy mi tento problém nepůsobí. A na zácpu nyní taky netrpím, protože užívám už delší dobu laktulosový sirup. Jediné co mě ještě napadá, zda by ten pozitivní test na okultní krvácení nemohl způsobovat nyní injekčně užívaný Clexane, ale nevím, jestli je to pravděpodobné, protože při prvním odběru, kdy jsem ještě krev neředila, byla krev taky, i když ne v takovém množství. Nechala jsem tedy opět jako samoplátce udělat v laboratoři odběr na okultní krvácení ze 2 vzorků stolice a vyšly mi hodnoty 13 a 18 ug/g s tím, že už ani jedním odběrem nesplňuji meze. Kolonoskopie se dělá při hodnotě nad 15 ug/g. Jsem už z toho všeho úplně vystresovaná, jelikož mě všichni posílají pryč nebo někam jinam. A kolonoskopie se prý v těhotenství nedělá. Je to opravdu takový problém ji podstoupit na začátku těhotenství? Já bych na to pro klid duše raději šla, protože jsem z toho nervózní. A mám strach, co to udělá za dalších 7 měsíců, kdy to nebudu řešit. Jsem teď cca 9+1 týden. Manžel stále říká, že to přece nemůžu nechat jen tak, ale já opravdu nevím, s kým už to řešit nebo na koho se obrátit. Předtím to nikdo neřešil, protože jsem ještě v mezích normy a teď už v mezích nejsem, ale opět to nikdo neřeší, protože jsem těhotná. Znervózňuje mě, odkud se ta krev bere, když hemoroidy, trhliny ani nic takového nemám. Jsem z toho už úplně vynervovaná a skleslá. Mám už 3 děti a říkám si, kdoví jak to se mnou vůbec bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
890
8.10.20 14:04

Jíš dost vlákniny a piješ? Trhlinka to může být opravdu malá a ani ji nemusíš zvenčí zaznamenat. Zácpu k tomu taky nepotřebuješ. Navíc clexan ředí krev, takže z malé trhlinky může být víc krve. Zkusila bych zařadit Psylium a zmínila bych se při kontrole na gynekologii…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14366
8.10.20 14:39

Chronickou zácpu vedoucí k trhlinkám a stopám jasně červené krve na stolici a toaletním papírů může způsobovat nějaká potravinová alergie. Ta příadně může taky být za případným hlenem na stolici se stopami krve.

Takže zajdi na alergologii, tam těhotentví není kontraindikace a nech si vyloučit nesnášenlivosti.

Kolik g vlákniny do sebe dosnateš v běžné denním režimu? Kolik toho vypiješ? Protože to jsou základní prostředky, jak se zácpy zbavit.

Nemáš nikde žádný vyloženě patologický marker, který by říkal - musí na gastro, je tam problém, tak to nejprve řeš klasicky. lékaři nezanedbávají péči o tebe, ale nepředepisují ti zbytné, bolestivé procedury - protože jaksi anestezii na gastroskopii v těhotenství nechceš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
8.10.20 15:28

Já si myslím, že ten clexan bude moct za to, že jsi nyní nadlimitní. Problém bude dost možná stále stejně malý/velký jako na začátku. Osobně bych zkusila konzultaci na jiné gastroenterologii, klidně v jiném městě, dojet i dál, jestli tam nikoho nemáte. Jinak nádory, jestli se bojíš hlavně toho, často krvácejí naopak skrytě, že si toho člověk ani nevšimne a vedou často k anémii. Když je ta krev vidět, bývá to spíše něco jiného. Ale samozřejmě to neplatí stoprocentně. Jinak já se domnívám, že koloskopie v těhotenství udělat jde, ale nemůžou tě k tomu nijak oblbnout a dát léky na bolesti, takže by byla dost nepříjemná. I tady na to už nějaká diskuze byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama