Krevetky do akvárka

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »

Reklama

DeTer
Závislačka 4465 příspěvků 14.10.14 21:51
@Krasavicaa píše:
Já je mám daleko od okna. A nechala jsem si na ně udělat speciální skříň, abych vše schovala dovnitř. Mám to v dekoru jako ostatní nábytek. ;)

tak to musí být hezké… Když jsou peníze jde všechno a u rybek je to nejinak. Já jsem ho akv měla ještě na škole a měla jsem to tak trochu na háku, ale teď si to vyloženě užívám :lol:

Krasavicaa  14.10.14 22:06
@DeTer píše:
tak to musí být hezké… Když jsou peníze jde všechno a u rybek je to nejinak. Já jsem ho akv měla ještě na škole a měla jsem to tak trochu na háku, ale teď si to vyloženě užívám :lol:

Prachy, to mi ani nemluv. Mám dvě takový malý potvory a kolik mě to už stálo :roll: příští rok si chci nechat udělat rohově akva na zakázku ;) ale to bude sakra mastný :-((((

DeTer
Závislačka 4465 příspěvků 14.10.14 22:08
@Krasavicaa píše:
Prachy, to mi ani nemluv. Mám dvě takový malý potvory a kolik mě to už stálo :roll: příští rok si chci nechat udělat rohově akva na zakázku ;) ale to bude sakra mastný :-((((

to teda. Manžel si nechával dělat 350litrů+nějaký právě takhle zabudovaný systémy na filtr a tak a taky se prý prohnul a to už je let.. Ted chuděra čeká až uděláme chodbu a pak prý dostane taky osídlení :lol:

Krasavicaa  14.10.14 22:10
@DeTer píše:
to teda. Manžel si nechával dělat 350litrů+nějaký právě takhle zabudovaný systémy na filtr a tak a taky se prý prohnul a to už je let.. Ted chuděra čeká až uděláme chodbu a pak prý dostane taky osídlení :lol:

Já bych chtěla právě taky obří ;) nejdřív jsem chtěla mořské, ale už mě to přešlo. Radši koupím nové auto :-D

DeTer
Závislačka 4465 příspěvků 14.10.14 22:13
@Krasavicaa píše:
Já bych chtěla právě taky obří ;) nejdřív jsem chtěla mořské, ale už mě to přešlo. Radši koupím nové auto :-D

Mořský mají krásný v německu. Jezdili jsme tam do lázní a je tam zaastávka na cestě a tam mají vééééélikánské akvário. Dělá tam čech Karl :lol: když jsme mu to tam obdivovali, vedle nás porodilo morče a já tam začala plašit aby mu sundali ty blány. Kalr mě slyšel a hned přispěchal, že je to čech :mrgreen: No to jsme poněkud uhnula, ale chci tím říct, že jsme se tam s nim dlouze bavili právě o mořských akváriích a on řikal, že kdyby mu to nenechali v práci jako hobby, že domu by si to nedal, protože těch peněz řikal, co to sežere, že by se na to nai dvakrát nevyprd :mrgreen:

Krasavicaa  14.10.14 22:16
@DeTer píše:
Mořský mají krásný v německu. Jezdili jsme tam do lázní a je tam zaastávka na cestě a tam mají vééééélikánské akvário. Dělá tam čech Karl :lol: když jsme mu to tam obdivovali, vedle nás porodilo morče a já tam začala plašit aby mu sundali ty blány. Kalr mě slyšel a hned přispěchal, že je to čech :mrgreen: No to jsme poněkud uhnula, ale chci tím říct, že jsme se tam s nim dlouze bavili právě o mořských akváriích a on řikal, že kdyby mu to nenechali v práci jako hobby, že domu by si to nedal, protože těch peněz řikal, co to sežere, že by se na to nai dvakrát nevyprd :mrgreen:

Můj známej dělá v Zoo u těch mořských akvárií. A je to mazec, jak časově tak finančně. Když jsme kdekoli, kde mají tyto akva, tak se prostě nemůžu odtrhnout.

DeTer
Závislačka 4465 příspěvků 14.10.14 22:18
@Krasavicaa píše:
Můj známej dělá v Zoo u těch mořských akvárií. A je to mazec, jak časově tak finančně. Když jsme kdekoli, kde mají tyto akva, tak se prostě nemůžu odtrhnout.

Ono je to hlavně hrozně zajímavý a mnohokrát rafinovanější něž klasický. Ono jen ten živej kamen nějak udělat, neustále měření všeho - Ph, soli.. - teď rybě něco je, všechno to chce spešl na mořský akva… Prostě mazec no

Krasavicaa  14.10.14 22:21
@DeTer píše:
Ono je to hlavně hrozně zajímavý a mnohokrát rafinovanější něž klasický. Ono jen ten živej kamen nějak udělat, neustále měření všeho - Ph, soli.. - teď rybě něco je, všechno to chce spešl na mořský akva… Prostě mazec no

To není prostě pro amatéry. Já ze začátku bojovala i s těmito :roll: furt to chcípalo, a já nevěla proč. Nakonec se tu daří jen těm základním druhům.

DeTer
Závislačka 4465 příspěvků 14.10.14 22:23

@Krasavicaa jasný. Mnažel a jeho otec jsou vášnivý akvaristi a právě jeho otec i množil skaláry, což není zadel. Takže já mám kde čerpat naštěstí, ale manžel mě nechává být, má stejnou radost a nekybicuje mi to :mrgreen: to je úspěch :mrgreen: :mrgreen: a jaké máš rybky?

Krasavicaa  15.10.14 21:02
@DeTer píše:
@Krasavicaa jasný. Mnažel a jeho otec jsou vášnivý akvaristi a právě jeho otec i množil skaláry, což není zadel. Takže já mám kde čerpat naštěstí, ale manžel mě nechává být, má stejnou radost a nekybicuje mi to :mrgreen: to je úspěch :mrgreen: :mrgreen: a jaké máš rybky?

Mám už poslední 3 tetry rudý, jinak nechci už žádný ryby. A mám kevetky Red Cherry, Palmaty a Sakury Super Red :-)

DeTer
Závislačka 4465 příspěvků 15.10.14 21:08
@Krasavicaa píše:
Mám už poslední 3 tetry rudý, jinak nechci už žádný ryby. A mám kevetky Red Cherry, Palmaty a Sakury Super Red :-)
:potlesk: pěkné

Sasanecka
Kecalka 316 příspěvků 41 inzerátů 12.08.17 22:45

Ahoj, oživuji diskuzi, zaujal mě chov krevetek a s dětmi o tom uvažujeme, kdo je chováte, můžu vás poprosit o radu, jaká voda se dává do akvária? Bydlíme v paneláku, tudíž máme chlorovanou, to se může? Jsem naprostý laik v akvaristice, ale něco jsem načetla, o vodě jsem ale nic moc nenašla.
Kdo chováte jen čistě krevetky, v jak velkém akvárku je chováte? Moc místa nemáme, raději bych menší (i když vím, že je lepší větší), představa tak 20 l, je to udržitelné? Jaké máte zkušenosti? Děkuji moc za příspěvky a rady.

Příspěvek upraven 12.08.17 v 22:57

Sasanecka
Kecalka 316 příspěvků 41 inzerátů 12.08.17 22:48

Ještě doplním, že uvažujeme o krevetkách méně náročných - tj. Neocaridina heteropoda var. Red (Cherry) a v akvárku by byly jen právě tyto krevetky (ne rybičky)

bibi88
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 13.08.17 00:18

Ahoj. Kamarádka chová krevetky. :) má červené, žluté a modré. Myslím že 20l akvárko bude stačit. Pokud tě zajímá něco konkrétního, napiš a zjistím co bude v mých silách :)

MaM
Povídálka 45 příspěvků 14 inzerátů 13.08.17 00:42

Zdravím, na krevetkách ujíždíme od prosince loňského roku. Jsou mnohem méně náročné než rybičky a potřebují i méně místa. Máme pidibyt a proto jsme pořídili i pidiakvárko - 10 litrů. Začali jsme s šesti krevetkami, ale holky (a kluci) se činili a teď už jich je tam tak kolem třicítky. Ale příroda si to zařídí po svém, jakmile by měly nedostatek prostoru či jídla, přestanou se množit. Samozřejmě záleží také na tom, jak si akvárko uspořádáte, kolik jim dáte zeleně a kolik volného prostoru. Potřebují nějaké místo na schování, milují mech (prodává se třeba připravený na mřížce).
Ohledně té vody- používá se klasická z vodovodu, jen se nechá pár hodin odstát, aby chlor vyprchal. Část vody - v našem případě tak 2-3 litry měníme tak dvakrát týdně.
Klasické hnědočervené krevetky, cherry nebo sakury jsou celkem nenáročné - na vodu, teploty, prostředí v akvárku. Ty pruhované druhy jsou sice pěknější a efektnější, ale náročnější a jakékoli výkyvy jim hodně vadí.
Ale jinak určitě doporučuji - jděte do toho - je to pěkné i na pozorování pro děti a když se daří, tak je super pozorovat krevetku, jak si nosí pod bříškem vajíčka a pak nově vylíhlé minikrevetky, jak si to šupajdí v akvárku,)
Kdyby něco, klidně se ptejte, nejsme sice extra znalci, ale za těch pár měsíců už jsme se trošku poučili - a hlavně pořídili i druhé akvárko (kombinace rybiček a krevetek)

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Reklama