Krevní hodnoty při intoleranci laktózy nebo abkm?

62
27.4.17 06:18

Krevní hodnoty při introleranci laktozy nebo abkm

Ahojte všichni, jdu s prosbou o radu ohledně alergie na mléko nebo intolerance laktozy diagnostikované u dětí starších 3roky a více. Pokud doma máte takové dítko jaké vám vyšly hodnoty krevních testů a co vám lékař k tomu řekl? Mám dceru 6 let, loni diagnostikovaná celiakie + abkm nebo intolerance laktozy (3 doktoři mi řekli 3 různé verdikty 8o a teď babo raď) Dcera díky té celiakii nesmí spoustu věcí a pokud se k tomu přidá, že nesmí ani nic s mlékem popř. sojou (ta se u abkm nedoporučuje) tak nemůže skoro nic, protože v hodně bezlepkových věcek je mléko a soja :cert: A teď její hodnoty IgG na kravské mléko bylo 4,0 a IgA 0,9
No a pak mám ještě syna 3,5 roku a tomu teď před měsícem dělala doktorka testy, protože ho začlo po mléku bolet bříško a vyšlo mu IgG 3,55 a IgA 2,55
Prý to je alergie na mléko u obou, ale mě se to nějak nezdá ani jeden neměli po mléku průjmy, jen bolení bříška a to né vždy. Když malá sní např. bzl mussli tyčinku omočenou v nějaké jogurtové hmotě obsahující mléko nic ji není, syn sní brumika a taky si neztěžuje. Včera mu ve školce jaksi omylem dali kynutou buchtu s tvarohem a nic mu z toho nebylo. Přece kdyby to byla alegie musela by nastat nějaká reakce, vím od kamarádky co má holčičku s abkm, tak ta by do pár hodin dostala hned šílený průjem bolesti a záchvat. Prosim prosim pisněte mi co vyšlo vám a co vám lékaři řekli. Moc děkuji :* :* :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16774
27.4.17 06:40

Priznaky muzou byt rurne, dceri na bezml. diete hodne povolily bolesti hlavy. Jinak to muze byt treba jen bolest briska, vyrazky. Taky muze urcite mnozstvi tolerovat a problem je, at presahne urcitou hranici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
27.4.17 06:41

Nejsem lékař, pouze laik.

Jednak se alergie vyvíjejí, jednak každé dítě má jiné projevy a snese jiné množství alergenu.

U nás doma je intolerance laktozy a nesnášenlivost BKM, někdy reagují i na laktozu v lécích, kde její jí hodně málo, ale třeba tatranka nebo koblížek jim nevadí,

Jedno dítě třeba dříve sneslo mák na rohlíku, nyní po něm má anaf. reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
27.4.17 07:28

Můj alergolog (a je celkem vyhlášený a první, který mi vysvětlil tozdíly mezi abmk a intolerancí laktozy), tvrdí, že alergie je tak specifická a individuální věc, že nejlepší je eliminační dieta a zkoušet co kdo zvládne… že měl děti cojim vyšla v testech abmk a přitom jim mléko nevadilo a naopak děti, co testy čisté a přitom se nemohly na mléko ani podívat
a také intl. nelze zjistit z krve, ale ze střev…

abmk také podle něj většinou zmizí po třetím roce, minimum jich zůstane a ty pak zmizí nejpozději po tom sedmém roce…naproti tomu intl. laktozy je celoživotní, protože chybí enzym na její zpracovaní

nejsem odborník, jen předávám co vím - já i děti máme intl. laktozy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
27.4.17 08:49

Děkuji všem za reakce :* No dceři právě dělali skrz tu celiakii biopsii a ve zprávě pak má, že má sníženou funkci břišní laktázy a má intoleranci laktozy. Alergoložka nám pak ale řekla když viděla výsledky těch předchozích krevních testů, že to je regulérní abkm. A že máme vysadit i bezlaktozové produkty a že u ní je už pozdě na to, aby se ji to do budoucna někdy spravilo. Navíc dcera má celiakii v nejvyšším možném stupni, takže ji dlouho bylo zle ještě i po nasazení bzl diety, tak se to těžko poznávalo z čeho jí je zle a z čeho ne. Teď už ji je lépe, tak já ji zkusim i synovi občas něco zařadit a uvidím na co reagují a na co ne. Ještě se zeptám, jak dlouho po snězení něčeho mléčného se může reakce projevit? Je to třeba do hodiny nebo i později? Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
27.4.17 08:52

@Beckys aha, takže tu intl. má jasnou…teď jde o to co bude tolerovat…když je jenom snížená, tak třeba jogurty a zakysané výrobky nevadí…mým prckům vadí i kostička čokolády, takže smůla
já teda nakupuji hodně ve zdravé výživě a teď i v Albertu a tam mají dost věcí co jsou lactose a gluten free…ale nevím jestli tam není mléčná bílkovina…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
27.4.17 09:14

Pracuji na alergologii. Samozrejme se musí přihlížet na stav-zda je ekzém, průjmy, bolesti břicha a pod.musi se rozlišit zda jde o alergii na kravské mléko ABMK nebo intolerancí. to mu ty dvě hodnoty co píšeš neřeknou. dobry alergolog udělá podrobné vyšetření na frakce mléka. to že syn zvládne tvaroh není ojedinělé. lip se snáší mléko upravene-zakysane.ale nejlíp to poznáš eliminační dietou. nepises proč se dělalo výš. u holčičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
27.4.17 09:18

Výrobky lactose free bílkovinu obsahují. Lidi často dětem mylně dávají i jiná živočišná mléka ale je tam často zkřížená reakce takže i na to pozor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
27.4.17 09:42

@Beckys Já bych se nejvíc řídila tím, co ti řekli lékaři v nemocnici. Na základě testů vynechat něco, co máš pocit, že dětem nedělá problém, je nesmysl. Laktáza je enzym, který štěpí ve střevech laktozu. Laktozu obsahuje každé živočišné mléko. Výrobky z něj pak v různém množství ano i ne, podle výrobce a způsobu zpracování (kysání je vlastně mléčné kvašení, kdy se laktoza- mléčný cukr - štěpí, takže klidně nemusí dítěti vadit jogurt, některé druhy sýrů apod.). Jestli chceš vyzkoušet tu ABKM, tak nakup bezlaktozové výrobky a uvidíš, co bude. Každopádně, jak tu bylo napsáno výše, chce to fakt vyzkoušet eliminačním způsobem, co tomu dítěti skutečně vadí a co ne. A hlavně intolerance laktozy a celiakie nemají s jakoukoliv alergií vůbec nic společného. To není alergická rakce, to je prostě nedostatek látek potřebných ke zpracování potravy ve střevech. Stejně tak může být intolerance bílkoviny, kdy chybí enzym, který ten kasein v těle štěpí. Alergie je přehnaná imunitní reakce organismu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1583
27.4.17 09:51
@Beckys píše:
Děkuji všem za reakce :* No dceři právě dělali skrz tu celiakii biopsii a ve zprávě pak má, že má sníženou funkci břišní laktázy a má intoleranci laktozy. Alergoložka nám pak ale řekla když viděla výsledky těch předchozích krevních testů, že to je regulérní abkm. A že máme vysadit i bezlaktozové produkty a že u ní je už pozdě na to, aby se ji to do budoucna někdy spravilo. Navíc dcera má celiakii v nejvyšším možném stupni, takže ji dlouho bylo zle ještě i po nasazení bzl diety, tak se to těžko poznávalo z čeho jí je zle a z čeho ne. Teď už ji je lépe, tak já ji zkusim i synovi občas něco zařadit a uvidím na co reagují a na co ne. Ještě se zeptám, jak dlouho po snězení něčeho mléčného se může reakce projevit? Je to třeba do hodiny nebo i později? Díky :)

Ahojky, mému synovi diagnostikovali až ve 3 letech alergii na mléko museli jsme vynechat vše takže jedl sojové atd…a dnes je mu 7 let a od 6 let alergie zmizela a už není :-) Já sama mám intoleranci laktozy…mám ale za ty roky vyzkoušeno, že to platí jen u něčeho…např. smetanu 30 procent, šlehačku mléko nemůžu…to mám do dvou h. křeče a průjem i po zmrlině smetanové od hájka :-) ale třeba jogurty klasické ok, lučina, tvarohy ok, sýry ok i plísnové atd…a místo mléka mám bezlaktozové mléko a místo smetany mam bezlaktozovou 10 procentní smetanu na vaření a šlehačku nejím no :-) Dotoho se mi objevily alergie na trávy a ted i na mrkev celer petržel ve formě vyrážek na obličeji. chodím na imunologii užž 5 let kvůli špatným výsledkům igG a igA a píchám si imuniglobuliny…takže mě napadá jestli nemá špatné výsledky díky imunitě která ještě u dětí není plně vyvinutá??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
27.4.17 16:31

@critline testy dělala malé obvoďačka loni v létě, kdy ji bylo po snězení něčeho lepkového zle a po snězení lepku v kombinaci s mlékem se mi tu svíjela v křečích. Takže ji dělala testy na lepek a mléko a na základě toho byla odeslána do nemocnice na biopsii, kde potvrdili celiakii a tu špatnou aktivitu střevní laktázy. Po dobu 8 týdnu měla mít bezmléčnou dietu a pak jsme měli zkoušet něco zařazovat, ale protože ji bylo stále zle, nešlo poznat jestli je to mléčnými produkty nebo zničenými střevy. Tak jsme to nechali vyřazené. Po Vánocích se ji udělalo lépe, tak jsme zkoušeli jogurty (ty celkem ok, ale malá je nechce),tvrdé sýry a např. bzl sušenky obsahující mléko už byly zase problém. Na alergologii jsme byly v únoru a tam mi právě doktorka, řekla že ji věci obsahující mléčnou bílkovinu nemám vůbec dávat. S malým jsem ještě na alergo nebyla testy mu dělala opět obvoďačka na základě toho, že mu bylo zle z krupičné kaše, občas z Lipánka apod. S oběma jdu na gastro až teď v květnu. Už jsem teda s malou u jednoho doktora na gastroenterologii byla, ale pan doktor nás poslal do háje, že neví proč by měl sledovat dítě s celiakii a co po něm vlastně chceme. Přitom jsme k němu byli objednání na základě zprávy z nemocnice 8o 8o 8o :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
27.4.17 16:40

@Amys No nám toho právě v nemocnici moc neřekli :roll: Dostali jsme nějakou zprávu, kterou mi takto přeložila obvoďačka, s tím, že máme právě po nějaké době zkoušet něco zařazovat viz. můj příspěvek pro critline výše. Eliminační způsob zkusím, ptala jsem se protože bych nerada zadělala dětem na závažnější problém právě tím zkoušením. U malé ta celiakie začla taky už dávno, jen neměla typické příznaky, tak se na to přišlo až tak pozdě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
27.4.17 16:42

@Akcule a vám dovolili soju?? nám všichni říkají, že se ji máme vyhýbat, protože se spolu s tou abkm může rozvynout i alergie na soju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama