Krevní rozbor samoplátce

Anonymní
19.5.18 20:25

Krevní rozbor samoplátce

Ahoj všem eventuálně znalým, prosila bych o radu..
Cca měsíc se potykam s velikou únavou a chci si nechat udělat krevní rozbor. Dr mi rozbor nenapsal protože říká že po porodu a po potratu a ještě při kojení je to normální že si mám koupit B komplex a dělat si ovocné koktejly. Maximalne mi navrhne psychiatrii. Já však kolikrát ani fungovat nemůžu a chci mít jistotu pokud pro to něco můžu udělat. A chci se tedy zeptat, jaká vyšetření by tak připadala v úvahu a kolik stojí? Jinak krevní obraz mám dělaný cca před 4mi měsíci, ok, pak minerály asi před 2ma měsíci taky ok, štítná žláza mi taky už párkrát byla dělaná docela nedávno a prý ok. Mam chtít znovu krevní obraz na železo třebas? A existuje nějaký rozvoz který určí vitaminy minerály? Poplašené hormony? Co vše je vidět z krevního obrazu? Vidí tam všechny infekce? Kolik ty rozbory stojí? Omlouvám se za tolik otazníků najednou :oops: a děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4103
19.5.18 21:27

Kdybys chtěla z krve zjistit všecko, tak by na to nestačila všecka krev, kterou máš v těle :-) nefunguje to tak jednoduše, že z jedné zkumavky se dají zjistit hormony, minerály, vitamíny, infekce, imunita, markery atd. atd. atd. Skoro na každý test je třeba s krví dělat něco jiného, takže už pak nejde zkoumat na další věci.

A taky - spousta věcí se prostě z krve zjistit nedá. kéž by to bylo tak jednoduché!

Jestli si hodně unavená, tak hlavní rada by byla - odpočívej.
Jestli máš miminko a kojíš, tak sorry, ale ta únava je asi fakt normální.

Pořiď si pro klid duše pár vitamínů pro kojící a na posílení, třeba nějaké přírodní železo - ale tohle se hlavně postará o drahou moč. Ale přesto to může pomoci…

Dobře jez, hodně odpočívej a užívej si miminka, jak jen to jde. Taky ho půjčuj tatínkovi a babičkám, ať můžeš odpočívat.

Já bývala u druhého dítěte tak unavená, že jsem měla pocit, že spadnu na zem a už nevstanu… Měla jsem problematické miminko + aktivního tříleťáka + manžela v práci + NIKOHO nikdy ani na minutu na pomoc.
Postupně se to spravilo…

Neskutečně obdivuju vícečetné matky… mě to druhé těhotenství a druhé miminko málem udolalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.18 21:38
@budi píše:
Kdybys chtěla z krve zjistit všecko, tak by na to nestačila všecka krev, kterou máš v těle :-) nefunguje to tak jednoduše, že z jedné zkumavky se dají zjistit hormony, minerály, vitamíny, infekce, imunita, markery atd. atd. atd. Skoro na každý test je třeba s krví dělat něco jiného, takže už pak nejde zkoumat na další věci.

A taky - spousta věcí se prostě z krve zjistit nedá. kéž by to bylo tak jednoduché!

Jestli si hodně unavená, tak hlavní rada by byla - odpočívej.
Jestli máš miminko a kojíš, tak sorry, ale ta únava je asi fakt normální.

Pořiď si pro klid duše pár vitamínů pro kojící a na posílení, třeba nějaké přírodní železo - ale tohle se hlavně postará o drahou moč. Ale přesto to může pomoci…

Dobře jez, hodně odpočívej a užívej si miminka, jak jen to jde. Taky ho půjčuj tatínkovi a babičkám, ať můžeš odpočívat.

Já bývala u druhého dítěte tak unavená, že jsem měla pocit, že spadnu na zem a už nevstanu… Měla jsem problematické miminko + aktivního tříleťáka + manžela v práci + NIKOHO nikdy ani na minutu na pomoc.
Postupně se to spravilo…

Neskutečně obdivuju vícečetné matky… mě to druhé těhotenství a druhé miminko málem udolalo.

Dekuji za reakci :kytka:, máš pravdu, ono když se to vezme už jen zdravým rozumem, kojim ( ikdyz už velmi málo ) sedmým měsícem, do toho znovu těhotná, do toho potrat, je vlastně logické že je člověk unavený. Ale prostě furt mi to nějak nedá, ta únava je fakt nesnesitelná. Někdy se to trochu zlepší ale jinak pořád přitomna. Už jsem si sehnala takovou tu klasiku co by to mohlo být železitý syrup, magne B6 b komplex. Tak jsem prave myslela nějaký rozbor co tělu chybí abych se dala co nejrychleji do kupy. Jinak jo, tak nějak, také mívám pocit, že spadnu a už se nezvednou. Někdy mám pocit že už se z postele snad nezvednu, jak slabo mi je. By to mohlo být železo z krevní ztráty při potratu?

• Citovat
  • Nahlásit
3477
19.5.18 22:07

Doporucila bych jeste jednou stitnou zlazu ale kompelexne i na autoimunitni latky…T4 atd. Porodila jsme kojila a vse dobry…v 9 mecsici male jsem mela pocit jakoby me. kouslo 20 infikovanych klistat.. udelala si rozbor a hle - autoiminutni forma stitne zlazy na kterou jsem predtim byla vysetrena milionkrat pac maminka ji uz nema…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
19.5.18 22:25

Osobně si myslím, že důležitou roli hraje psychika a osobnost člověka. Cítila ses podobně vyčerpaná už někdy předtím? Jsi v období fyzického i psychického náporu, tělo prostě reaguje. Člověk může být šťastný, přesto silně vyčerpaný. Navíc svou roli může hrát nějaký probuzený vir - již dříve prodělaný, který se rád reaktivuje v období většího náporu na tělo ( např. mononukleoza ). Můžeš zkusit doplnit železo - v dobré kvalitě i ceně dělá maxivita sirupy), nebo zkusit tinktury z pupenů. To vše je ale nejspíš jen taková berlička, tělo se se vším vypořádá samo. Jsou období horší a lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.18 07:46
@mrazik6 píše:
Osobně si myslím, že důležitou roli hraje psychika a osobnost člověka. Cítila ses podobně vyčerpaná už někdy předtím? Jsi v období fyzického i psychického náporu, tělo prostě reaguje. Člověk může být šťastný, přesto silně vyčerpaný. Navíc svou roli může hrát nějaký probuzený vir - již dříve prodělaný, který se rád reaktivuje v období většího náporu na tělo ( např. mononukleoza ). Můžeš zkusit doplnit železo - v dobré kvalitě i ceně dělá maxivita sirupy), nebo zkusit tinktury z pupenů. To vše je ale nejspíš jen taková berlička, tělo se se vším vypořádá samo. Jsou období horší a lepší.

To je pravda, taky jsem o tom přemýšlela, jestli se jen neaktivovala nějaká potvora co je ve mně přítomna. Na druhou stranu takhle přemýšlet je na zbláznění, vlastně jsme tak nějak všichni prolezlí kdečím jde o to nebýt cisty ale v harmonii. No v minulosti mám z krve zjištěno prodělanou mononukleózu ( ale si myslím že to je jen prostě že se člověk s tím virem setkal ) pozitivní boreliózu ( ale nikdy žádné příznaky klístata mám odjakživa ) pak jsem docela nedávno asi 3 roky zpět měla jen pomalu klesající vysoké ASLO doteď ztvrdnutá jedna podčelistní uzlina ikdyz aslo už kleslo a revmatický faktor byl pořád normální. No..snad je to jen to vyčerpání. Myslela jsem ale prostě že si řeknu o nějaké testy, které připadají v úvahu při únavě. Nevím, které by mohly nasměrovat.. takže opět krevní obraz minerály a Štítná žláza?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.18 07:52
@mrazik6 píše:
Osobně si myslím, že důležitou roli hraje psychika a osobnost člověka. Cítila ses podobně vyčerpaná už někdy předtím? Jsi v období fyzického i psychického náporu, tělo prostě reaguje. Člověk může být šťastný, přesto silně vyčerpaný. Navíc svou roli může hrát nějaký probuzený vir - již dříve prodělaný, který se rád reaktivuje v období většího náporu na tělo ( např. mononukleoza ). Můžeš zkusit doplnit železo - v dobré kvalitě i ceně dělá maxivita sirupy), nebo zkusit tinktury z pupenů. To vše je ale nejspíš jen taková berlička, tělo se se vším vypořádá samo. Jsou období horší a lepší.

Jinak ne, podobné vyčerpaná jsem se nikdy necítila. A to znám co to je se unavit po různých stránkách. No, na druhou stranu, předtím jsem nikdy neabsolvovala to co teď, nahromadilo se mi vše najednou co má jinak člověk rozložené do širšího období. Takže to třebas může být jakoby normální ale já to nepoznám. Mně přijde, intuitivně, že se něco děje v kostech ( asi kostní dřeň? ) Večer po ulehnutí mě v kostech pálí. Buď by mohlo jít o jejich jakoby vymývání aby tělo mělo z čeho brát nebo by to mohlo souviset s krvetvorbou. ( Můj laicky úsudek )

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.18 07:56
@murry píše:
Doporucila bych jeste jednou stitnou zlazu ale kompelexne i na autoimunitni latky…T4 atd. Porodila jsme kojila a vse dobry…v 9 mecsici male jsem mela pocit jakoby me. kouslo 20 infikovanych klistat.. udelala si rozbor a hle - autoiminutni forma stitne zlazy na kterou jsem predtim byla vysetrena milionkrat pac maminka ji uz nema…

No jo, ale to oni právě tyhle testy nedělají jen ty základní ty širší asi udělají jen když je to v rodině ne? My v sirosire rodině nikdo se zlazou problém neměl. Když po něm budu chtít tenhle rozbor nebude mě mít za blázna nebo hrozného hypochondra nebo hnidopicha?

• Citovat
  • Nahlásit
1311
20.5.18 09:15

Úplně tě chápu. Když víš o fungování těla tak trochu víc, než běžný laik, je ti hloupé dělat chytrolína před lékařem či v laborce, ale zároveń cítíš, že péče lékaře je nedostatečná. Na druhou stranu, pokud ti nedávno vyšel krevní obraz v pořádku - i když jen v základním rozboru - důležitá příčina tvého vyčerpání v tom asi nebude. Opravdu si myslím, že máš probuzené nějaké breberky, které už nezaútočí tak silně, jen si vegetují na tvé energii, nervových vláknech vlivem fyzického a emočního oslabení. Zase se zakuklí, až budeš v klidu ( což při malých dětech nevím kdy). Obecně se doporučuje posilovat imunitní systém ( pokud nemáš aktivní autoimunitní onemocnění), to je známá věc, jíst tmavé ovoce a zeleninu ( obsahují flavonoidy, které pozitivně ovlivňují látkovou výměnu). A za zkoušku by stál i tryptofan, z kterého vzniká serotonin. Pro větší klid by sis mohla nechat zjistit protilátky na celiakii. A jednou za čas si pohlídat CRP. Tělo funguje komplexně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4102
20.5.18 09:24
@Anonymní píše:
No jo, ale to oni právě tyhle testy nedělají jen ty základní ty širší asi udělají jen když je to v rodině ne? My v sirosire rodině nikdo se zlazou problém neměl. Když po něm budu chtít tenhle rozbor nebude mě mít za blázna nebo hrozného hypochondra nebo hnidopicha?

Testy si můžeš zaplatit i jako samoplatce, pokud by ti doktor nedal žádanku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4103
20.5.18 10:13

Jak čtu ty další tipy od ostatních, tak bych asi ještě jednou zdůraznila to, co jsem psala — odpočívej, odpočívej, odpočívej.
I kdyby se chtěla probírat nějaká dřívější/spící infekce, tak prostě bude mít méně šancí v odpočinutém těle, budeš silnější… s dětmi těžké, ale ono stačí jít spát s nimi a nedohánět po večerech domácí práce, nebo si lehnout po obědě když uložíš dítě apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.18 14:00
@mrazik6 píše: Úplně tě chápu. Když víš o fungování těla tak trochu víc, než běžný laik, je ti hloupé dělat chytrolína před lékařem či v laborce, ale zároveń cítíš, že péče lékaře je nedostatečná. Na druhou stranu, pokud ti nedávno vyšel krevní obraz v pořádku - i když jen v základním rozboru - důležitá příčina tvého vyčerpání v tom asi nebude. Opravdu si myslím, že máš probuzené nějaké breberky, které už nezaútočí tak silně, jen si vegetují na tvé energii, nervových vláknech vlivem fyzického a emočního oslabení. Zase se zakuklí, až budeš v klidu ( což při malých dětech nevím kdy). Obecně se doporučuje posilovat imunitní systém ( pokud nemáš aktivní autoimunitní onemocnění), to je známá věc, jíst tmavé ovoce a zeleninu ( obsahují flavonoidy, které pozitivně ovlivňují látkovou výměnu). A za zkoušku by stál i tryptofan, z kterého vzniká serotonin. Pro větší klid by sis mohla nechat zjistit protilátky na celiakii. A jednou za čas si pohlídat CRP. Tělo funguje komplexně.

Ano, přesně tak :oops: je mi blbý mu říkat ' a co třebas nemohla by to být Štítná žláza nechcete mi zjistit hladinu hořčíku ' atd :) doktor je on.. on by měl videt ten problém komplexně a vědět, na co se pacienta ptát, krom toho má určitě i klinickou zkušenost ví a zná třebas jak vypadají pacienti s různými nemocemi a tak. Navíc i chápu že pro ně můžou být leckdy pacienti otravní existujou právě asi různí hypochondři, psychiatricti pacienti kteří si problémy somatizuji a tak. No a proč o tom mluvím vlastně.. mně se totiž zda, že on si myslí, že mám právě somatizovaný problém. Protože mám v anamnéze úzkostnou poruchu, jenže nevím, jak mu mám vysvětlit, že za a poznám, kdyz by to eventuálně byl projev psychiky, za b jsem na to nikdy žádné prášky nebrala a měla jsem jen pár kratičkých epizod čili se nepovazuju za někoho jakoby ' nemocného ' s tímto. Takže prostě se trochu bojím, že pak člověk s takovým záznamem pak může mít problém, když ma skutečný problém alias že to doktor může svést na psychiku a přitom to tak není. No.. takže prostě furt lavíruju, jak na něj zatlačit nebo jestli ho nechat být a poradit si sama nechat si třebas udělat nějaký ten rozbor a držet se svého no.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.18 16:00
@Anonymní píše:
Ano, přesně tak :oops: je mi blbý mu říkat ' a co třebas nemohla by to být Štítná žláza nechcete mi zjistit hladinu hořčíku ' atd :) doktor je on.. on by měl videt ten problém komplexně a vědět, na co se pacienta ptát, krom toho má určitě i klinickou zkušenost ví a zná třebas jak vypadají pacienti s různými nemocemi a tak. Navíc i chápu že pro ně můžou být leckdy pacienti otravní existujou právě asi různí hypochondři, psychiatricti pacienti kteří si problémy somatizuji a tak. No a proč o tom mluvím vlastně.. mně se totiž zda, že on si myslí, že mám právě somatizovaný problém. Protože mám v anamnéze úzkostnou poruchu, jenže nevím, jak mu mám vysvětlit, že za a poznám, kdyz by to eventuálně byl projev psychiky, za b jsem na to nikdy žádné prášky nebrala a měla jsem jen pár kratičkých epizod čili se nepovazuju za někoho jakoby ' nemocného ' s tímto. Takže prostě se trochu bojím, že pak člověk s takovým záznamem pak může mít problém, když ma skutečný problém alias že to doktor může svést na psychiku a přitom to tak není. No.. takže prostě furt lavíruju, jak na něj zatlačit nebo jestli ho nechat být a poradit si sama nechat si třebas udělat nějaký ten rozbor a držet se svého no.

Tak s tímhle se potýkám také.
Ač nejsem zdravotník, tak mi zdravotníci (lékaři) radí co dál. Jenže nejsou bohužel z CZ, tak mi vyšetření neudělají. Momentálně se potýkám s tím, že mi bylo doporučeno udělat jedno vyšetření, které dělali před skoro dvaceti lety, které tenkrát vyšlo negativní na jednu nemoc, ale našli problém s autoimunitou, ale ne aktivní - tak se to svádí na ni. Jedni by zmíněné vyšetření udělat chtěli a ti co ho dělají, ho pokládají za zbytečné, přestože se některé nemoci vyvíjejí i dvacet let. Jelikož jsem pacient se zatím s atypickými příznaky, tak mne neustále tlačí na psychologické vyšetření - byla jsem už u dvou (ze svého popudu, oni mi žádanku zatím nedali), ale nemám ten „zázračný“ papír, kde by bylo napsané, že to není psychosomatické, jelikož jsem narazila na problém, že jsou psychologové, kteří zprávu nepíší a kteří píši. Takže se několik let potýkám se zhoršujícím se stavem připomínající jednu ne dobrou nemoc, ale rozuzlení není nikde, jelikož jsem v ČR nenarazila na toho správného lékaře. A to jsem člověk, který na české zdravotnictví nenadává a váží si ho.

Třeba anonym A.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.18 18:51
@Anonymní píše:
Tak s tímhle se potýkám také.
Ač nejsem zdravotník, tak mi zdravotníci (lékaři) radí co dál. Jenže nejsou bohužel z CZ, tak mi vyšetření neudělají. Momentálně se potýkám s tím, že mi bylo doporučeno udělat jedno vyšetření, které dělali před skoro dvaceti lety, které tenkrát vyšlo negativní na jednu nemoc, ale našli problém s autoimunitou, ale ne aktivní - tak se to svádí na ni. Jedni by zmíněné vyšetření udělat chtěli a ti co ho dělají, ho pokládají za zbytečné, přestože se některé nemoci vyvíjejí i dvacet let. Jelikož jsem pacient se zatím s atypickými příznaky, tak mne neustále tlačí na psychologické vyšetření - byla jsem už u dvou (ze svého popudu, oni mi žádanku zatím nedali), ale nemám ten „zázračný“ papír, kde by bylo napsané, že to není psychosomatické, jelikož jsem narazila na problém, že jsou psychologové, kteří zprávu nepíší a kteří píši. Takže se několik let potýkám se zhoršujícím se stavem připomínající jednu ne dobrou nemoc, ale rozuzlení není nikde, jelikož jsem v ČR nenarazila na toho správného lékaře. A to jsem člověk, který na české zdravotnictví nenadává a váží si ho.Třeba anonym A.

Asi rozumím no.. ono totiž ne vždy jsou ty příznaky tak markantní, že člověk má teplotu, zvrací, hubne.. jsou to třebas menší problémy, které se ale táhnou déle. Vesměs mám pocit, že prostě se doktoři snaží zbavit takových pacientů pro ně s neurčitými stesky. Prostě není to markantní, není to vidět, máš zmínku o psychiatrii ve složce, tak alou tam. Já takhle byla za svým obvodním, že jsem hrozně unavená že to není normální že mi něco musí být. Je pravda že udělal test. Udělal krevní obraz a minerály tam vše v pořádku, nic nepoznal, takže mi jakoby naznačil že je to v me hlavince. No..a já pak zjistila sama takovou zásadní věc, že jsem těhotná..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama