Krevní skupina 0+ a B+

7.8.13 17:50

Krevní skupina 0+ a B+.

Ahoj holky,

já mám krevní sk 0 pozitivní a můj přítel B pozitivní. Jsem v 18. týdnu těhotenství a nikde jsem se nedočetla, jak se k sobě tydle dvě skupiny hodí pro miminko :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8078
7.8.13 17:53

Já myslím, že jediný problém je pokud ty bys měla Rh- jinak na skupinách asi moc nezáleží :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23385
7.8.13 17:55

Ahoj, může to být v pohodě může být problém. Záleží na tom, jakou skupinu bude mít mimčo. Pokud bude mít 0 po tobě, tak není co řešit, pokud B po tatínkovi, můžou se ti objevit časem protilátky. V dnešní době si to doktoři hlídají a kdyby byly problémy taky ti dají injekci a bude to v pohodě. Miminku každopádně nic nehrozí, ohrožené je až druhé těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.8.13 17:55

Máme to přesně stejně, já 0+, manžel B+, 3 děti ze 4 mají 0+, jedno B+.

Inko L., považuji to za důvěrné informace o rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
8115
7.8.13 17:57

@katja.kuerti : jak to myslíš? Hodí k sobě? Myslíš Rh faktor? Pokud ty máš Rh+, tak se Rh otce neřeší, to pouze pokud by si měla Rh- a otec Rh+. A co se týče krevní skupiny miminka, tak bude mít 0+ nebo B+, jinou krevní skupinu miminka budeš blbě vysvětlovat :-). A pokud bude mít AB, tak si můžeš být jistá, že nejsi matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.13 17:57

Ahoj, já mam taky 0+ a přítelovu kr. skupinu nikdo za celý těhotenství nezjišťoval takže mimi bude v pořadku jako naše. :D
Jestli si dobře vzpomínám tak když má matka mínus tak se zjišťuje i otec aby neměl taky mínus. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23385
7.8.13 17:58

Neřeší se jen RH faktor, řeší se i matky v krevní skupinou 0. Pokud bude mít dítě A nebo B může nastat stejný problém jako u RH faktoru neg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
7.8.13 17:59

@Aspera : tak kvůli tomu přeci berou protilátky z krve 2× za těhotenství, to je standardní vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
7.8.13 18:01

@kobližek5 : když má matka i otec Rh-, tak je to v pohodě, horší je, když má matka Rh- a otec Rh+, tak miminko může mít Rh+ a to už může být problém pro maminku a jak už tu bylo psáno, tak i pro další miminka, proto dostávají Rh- maminky po porodu injekci s protilátkami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23385
7.8.13 18:01

@myskalucka jojo to je pravda, proto říkám, že si to doktoři hlídají a v případě problému zasáhnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8816
7.8.13 18:02
@myskalucka píše:
@katja.kuerti : jak to myslíš? Hodí k sobě? Myslíš Rh faktor? Pokud ty máš Rh+, tak se Rh otce neřeší, to pouze pokud by si měla Rh- a otec Rh+. A co se týče krevní skupiny miminka, tak bude mít 0+ nebo B+, jinou krevní skupinu miminka budeš blbě vysvětlovat :-). A pokud bude mít AB, tak si můžeš být jistá, že nejsi matka.

Dite muze byt Rh-. Rh+ je dominantni a nevis jakou dalsi allelu maji rodice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.13 18:05

Mam taky 0+ a jen 0- je problem dava se pak rodicce nejaka protilatka.dr rikala ze aby nebyla nejaka otrava.pro tebe to jen znamena ze ti budou sledovat protilatky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8816
7.8.13 18:07
@Aspera píše:
Neřeší se jen RH faktor, řeší se i matky v krevní skupinou 0. Pokud bude mít dítě A nebo B může nastat stejný problém jako u RH faktoru neg.

To je ale tak vzacne, ze se to snad ani neresi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50071
7.8.13 18:08

Podstatná je ta pozitivita, každopádně když jsem se v porodnici ptala po KS dcery, tak mi řekli, že neví, jestli ji zjišťovali, že plošně ji zjišťují pouze u Rh negativních matek a dále u dětí matek, která mají KS 0 (je jedno jestli Rh + nebo -). Já jsem 0+ a dceři ji zjišťovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
7.8.13 18:10

@Loki01 : teda něco o genetice vím, a zatím nevím o případu, že by se Rh + rodičům narodilo Rh-. Vím, že krevní skupina ( AB0 ) dědí po alelách, jedna od otce, druhá od matky. Ale že by byl Rh faktor ve 2 alelách, tak to fakt nevím. To nám na genetice nikdy neříkali, a to jsme to probírali docela podrobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama