Krevní skupina matky 0 a jiná krevní skupina dítěte?

126
2.1.21 21:43

Krevní skupina matky 0 a jiná krevní skupina dítěte?

Ahoj, jsou tady maminky, které jsou nulky a mají děti s rozdílnou krevní skupinou? Jsem 0+, muž AB+ a syn A+. Po porodu měl žloutenku díky naší krevní inkompatibilitě. Já si pak vytvořila nějaké protilátky, prý to není zase taková hrůza jako při rozdílném Rh faktoru a většinou se to projeví jako žloutenka či anémie plodu, vzácně horší průběh. I tak mám trochu strach co by kdyby při druhém těhotenství. Je někdo, kdo je nulka a má více dětí s rozdílnou krevní skupinou a ok? (Se současným mužem bude mít dítě vždy jinou krevní skupinu než já). Trochu mě to vyděsilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4730
2.1.21 21:46

Je to normalni.

V konstalaci, v jake jste, muzete mit deti pouze krevnich skupin A nebo B.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44253
2.1.21 21:47
@Mandragora13 píše:
Ahoj, jsou tady maminky, které jsou nulky a mají děti s rozdílnou krevní skupinou? Jsem 0+, muž AB+ a syn A+. Po porodu měl žloutenku díky naší krevní inkompatibilitě. Já si pak vytvořila nějaké protilátky, prý to není zase taková hrůza jako při rozdílném Rh faktoru a většinou se to projeví jako žloutenka či anémie plodu, vzácně horší průběh. I tak mám trochu strach co by kdyby při druhém těhotenství. Je někdo, kdo je nulka a má více dětí s rozdílnou krevní skupinou a ok? (Se současným mužem bude mít dítě vždy jinou krevní skupinu než já). Trochu mě to vyděsilo.

zdedil polovinu krevni skupiny po otci. Bagrista zdedil pulku me, je B, manzel A, ja AB

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18245
2.1.21 21:49

Vždyť to je úplně normální. Většina párů má rozdílnou krevní skupinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6182
2.1.21 21:51

@Mandragora13 holt tvrdy setkani s realitou. Takto to funguje u vsech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1446
2.1.21 21:53

Já mám 0- a první porod nikdo neřešil, po dalších porodech jsem dostávala inijekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13160
2.1.21 21:54

Vždyť je to normální. Máme to přesně jako ty. Jen u dcery nevím krevní skupinu.
Dcera žloutenku neměla, kluci ano. Ani jeden se nesvítil. Nejmladší šel domů i s hodnotami fous nad normou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24914
2.1.21 21:57

Mám odlišnou krevní skupinu než můj muž, oba jsme RH plus. Naše děti mají skupiny na střídačku, některé po mě, jiné po manželovi. Žádný vážnější problém s tím nikdy nebyl, to bývá spíš u RH neg. matek s RH poz. partnerem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
2.1.21 21:58

@Flyingfrog diky za info, v porodnici mi moc neřekli, jen že u našich krevních skupin je to horší, syna svítili a honili mě hned po propuštění na kontrolu k Mudr (přestože měl hodnoty ok…ale prý kvůli té rozdílné krevní skupině).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
2.1.21 22:01

@pe-terka naše dítě nemuze mít skupinu stejnou ani jako já ani jako muž. Kombinace 0 + AB to tak má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
2.1.21 22:01

Já mám 0 a manžel B. Oba +. Všechny tři děti mají B. První syn měl trochu žloutenku, ale nikdo to neřešil a ani mi nic neříkal. Druhé dítě mělo šílenou žloutenku. Byla na 3 dny na svícení a v porodnici to celkem řešili. Teprve tam jsem se dozvěděla, že je nějaký problém, pokud já mám nulku. Hodně to řešili i v případě dalšího těhotenství. Nejmladší syn měl taky trochu žloutenku, ale jen jsem ho měla dávat na světlo. Hodně se na to ptali a celkem se tím zabývali, ale nakonec to bylo ok. Po každém porodu jsem dostala injekci.

Příspěvek upraven 02.01.21 v 22:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
2.1.21 22:02

@Anny2148 děkuji za odpověď, proto se ptám, mám trošku obavy, vím, že to může udělat paseku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24914

@Mandragora13 já vím. Ale bavím se tu o situaci, kdy má matka v břiše dítě s odlišnou KS než má ona sama. Tohle jsme splnovala několikrát a problém to nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115

Mám 0-, obě děti zdědily po otci A+. Obě měly těžší novoroz. žloutenku. U prvního těhu amniocentéza + injekce Partobulinu, i přesto jsem měla zvýšené protilátky a byla sledovaná. Po obou porodech zase Partobulin. První dcera měla těžkou nov. žloutenku, byla i na fototerapii + několik měsíců horší jaterní testy.

Příspěvek upraven 02.01.21 v 22:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 22:05

Mam 0- a dcera A-. Protilatky se zadne netvorily, jsme obe -. Ale dcera mela problem s krvi, uz nevim presne co. Moje krev se dostala do jejiho reciste? Fakt bych kecala, nevim. Chodila jsem s ni na neonatologii cele sestinedeli. Ale spravilo se to samo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat